نامه نگاری و تلاش اپوزیسیون برای دیدار با ترامپ: ایران را بیشتر تحریم کنید
يکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۲
کد مطلب: 39224
نامه نگاری و تلاش اپوزیسیون برای دیدار با ترامپ: ایران را بیشتر تحریم کنید
در این نامه با معرفی داعش و جمهوری اسلامی به عنوان دو روی یک سکه، برنامه موشک‌های بالستیک ایران را تهدیدی برای منطقه و جهان معرفی کرده و از ترامپ می خواهند تا تحریم های علیه ایران را افزایش دهند.

به گزارش رسانه ایران، پایگاه شبکه خبری فاکس نیوز (Fox News) با انتشار گزارشی تحت عنوان “مخالفان ایرانی به دنبال ملاقات با ترامپ هستند”، از تلاش گروهی از اپوزیسیون جمهوری اسلامی برای تحریک ترامپ علیه ایران خبر داد.


در این خبر آمده است: فاکس نیوز به صورت انحصاری به نامه ای دست یافته است که به زودی تحویل ترامپ خواهد شد؛ این نامه از طرف یک گروه مخالف ایرانی نوشته شده و در آن از ترامپ درخواست شده است که توافق هسته ای با ایران را مورد تجدید نظر قرار دهد.

این گروه مخالف ایرانی به دنبال برقراری یک تماس تلفنی با دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا و یا حتی یک نشست هستند. آن ها امیدوارند که ترامپ به وعده های انتخاباتی خود مبنی بر مذاکره مجدد توافق هسته ای ایران عمل نماید.

در این نامه آمده است: «در زمان مبارزات انتخاباتی آمریکا ما و بسیاری دیگر از ایرانیان، مخالفت های جدی شما با توافق هسته ای دولت اوباما و جمهوری اسلامی ایران را پیگیری می کردیم و اکنون امیدواریم که با پیروزی شما در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دولت جدید و کنگره آمریکا از این فرصت استفاده کرده و همانطور که به رای دهندگان وعده داده اید، بدون هیچ ملاحظه ای نتایج منطقه ای و بین المللی این توافق فاجعه بار را مورد بررسی قرار دهید».

در این نامه همچنین با معرفی داعش و جمهوری اسلامی به عنوان دو روی یک سکه، برنامه موشک‌های بالستیک ایران را تهدیدی برای منطقه و جهان معرفی کرده و از ترامپ می خواهند تا تحریم های علیه ایران را افزایش دهند.

بر اساس گزارش فاکس نیوز، تعدادی از زندانیان سیاسی سابق و اپوزیسیون خارج از کشور مانند احمد باطبی و سیاوش صفوی نیز این نامه را امضاء کرده اند.

در این نامه همچنین آمده است: «ما امیدواریم در زمانی که شما رهبری آمریکا را بر عهده دارید به مردم ایران کمک کنید که کشور خود را باز پس گیرند[!]»

در ادامه این گزارش آمده است: «هر چند شورای ملی مقاومت ایران [گروهک منافقین] در این نامه نقش نداشته است اما به نظر می رسد که این گروه نیز به دنبال تعامل با ترامپ است.

یکی از اعضای کمیته روابط خارجی شورای ملی مقاومت ایران [گروه منافقین] با اشاره به این موضوع می گوید: «روشن است که رئیس جمهور منتخب اکنون به شدت درگیر انتخاب کابینه خود و تعریف یک نقشه راه برای حل و فصل چالش هایی است که با آن روبه رو خواهد شد.

اما نکته قابل تامل واکنش این موضوع در فضای مجازی بود.

فرهمند علیپور، تحلیلگر BBC و VOA در واکنش به این نامه نوشت:
پدرم روضه رضوان به دو گندم بفروخت / ناخلف باشم اگر ایران به دو جو نفروشم!
#نامه_به_ترامپ برای دمکراسی در ایران !
جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در جایی گفته بود وقتی به کشورهای دیگر سفر می کنم و از دمکراسی و... حرف می زنم پاسخ می دهند که مثل همین انتخابات اخیر خودتان در آمریکا؟ همین ترامپ؟ خود خائن شون هیچ، دخیل پوسیده و مضحک شون هیچ، فقط فکر کنید به این امامزاده شون!
اینها قابل ترحم ترین خائن ها هستند.

Share/Save/Bookmark