بی‌بی‌سی: اسراییلی‌ها نگران مشکلات اقتصادی و نتانیاهو به دنبال ایران
يکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۵۷
کد مطلب: 23384
گزارشگر :
 
بنابر نظرسنجی‌ها، مهم‌ترین نگرانی اکثر رای‌دهندگان مشکلات اقتصادی اسرائیل به ویژه افزایش بی‌سابقه بهای مسکن در سرزمین های اشغالی است و نه صلح با فلسطینی‌ها یا برنامه اتمی ایران.
شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار گزارش داد: «بنیامین تنانیاهو در مبارزات انتخابات پارلمانی تلاش می‌کند برای چهارمین بار کرسی نخست وزیری را تصاحب کند. اما تمرکز نتانیاهو روی مسایل امنیتی ظاهرا کارساز نبوده است، چرا که حزب او بر اساس نظرسنجی‌ها، بازنده انتخابات خواهد بود.» (۱)

اما در حالی‌که اسرائیلی‌ها تحت تاثیر مشکلات اجتماعی و اقتصادی هستند بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل مسئله‌ی هسته‌ای ایران را بزرگترین مشکل دولت می داند.

در همین رابطه بی‌بی‌سی فارسی گزارشی منتشر کرده است که طی آن اظهار می‌دارد بنابر نظرسنجی‌ها، مهم‌ترین نگرانی اکثر رای‌دهندگان مشکلات اقتصادی اسرائیل به ویژه افزایش بی‌سابقه بهای مسکن در سرزمین های اشغالی است و نه صلح با فلسطینی‌ها یا برنامه اتمی ایران (۲)

با وجود شهرک سازی صهیونیست ها در سرزمین های اشغالی، قیمت مسکن در اسراییل به شدت بالا رفته به طوری که طی ۵ سال اخیر، ۸۰ درصد افزایش داشته است. (۳) شایان ذکر است که قرار است انتخابات پارلمانی اسراییل، زودتر از موعد و در روز سه‌شنبه، ۱۷ مارس ۲۰۱۵ (۲۶ اسفند ۹۳) برگزار می‌شود. (۴)

بخش‌های مهم این گزارش را ببینید:
دریافت
منابع:
۱- بحران مسکن جايگاهي ويژه در انتخابات اسرائيل دارد، فرانس ۲۴.
۲- نگرانی اصلی رای‌دهندگان اسرائیلی؛ مشکلات اقتصادی یا ایران؟، بی‌بی‌سی فارسی.
۳- بحران مسکن جايگاهي ويژه در انتخابات اسرائيل دارد، فرانس ۲۴.
۴- نگرانی اصلی رای‌دهندگان اسرائیلی؛ مشکلات اقتصادی یا ایران؟، بی‌بی‌سی فارسی.
Share/Save/Bookmark