چرا مجاهدین خلق از درگذشت هاشمی بسیار خرسند است؟
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۹
کد مطلب: 39404
چرا مجاهدین خلق از درگذشت هاشمی بسیار خرسند است؟
شاید بتوان یکی از مهمترین مواضع ایشان در ماه های اخیر را، واکنش نسبت به «صوت آیت الله منتظری در اعتراض به اعدام های سال ۶۷» دانست.

روز گذشته آیت الله هاشمی به دلیل عارضه قلبی به بیمارستان شهدای تجریش منتقل شد. کم‌تر از یک ساعت بعد، خبر درگذشت او به دلیل ایست قلبی اعلام شد.

به گزارش رسانه ایران، مواضع هاشمی در سال های اخیر، واکنش های زیادی را بین گروه های مختلف سیاسی چه اصلاح طلبان و چه اصولگرایان به همراه داشت، هم زمانی که توسط اصلاح طلبان به عنوان «عالیجناب سرخ پوش» نام گرفت و چه در زمانی که بعد از وقایع ۸۸ از طرف اصولگرایان سیبل انتقادات شد.

شاید بتوان یکی از مهمترین مواضع ایشان در ماه های اخیر را، واکنش نسبت به «صوت آیت الله منتظری در اعتراض به اعدام های سال ۶۷» دانست.

در زمانی که فایل صوتی آیت الله منتظری در اعتراض به اعدام تعدادی از مجاهدین خلق از طرف احمد منتظری منتشر شد، افراد مختلفی از چهره های داخل و خارج حکومت نسبت به این اعدام ها اعلام برائت کردند.اما هاشمی حاضر نشد از سر مواضع خود در دهه ۶۰ کوتاه بیاید.

واکنش هاشمی به فایل صوتی منتظری
اوایل شهریور گذشته بود که مرحوم آیت الله هاشمی، به مناسبت هفته دولت و سالگرد ترور شهید رجایی و شهید باهنر، گریزی به موضوع فایل صوتی آیت الله منتظری زده و در این باره می گوید: یکی از اهداف شوم دشمنان از طرح مسائل اخیر، خدشه وارد کردن به جایگاه مرحوم حاج احمد آقا و بیت معزز امام در جامعه است که نباید اجازه داد به اهداف خود برسند.

آن مرحوم در مورد فعالیت های تروریستی مجاهدین خلق و پافشاری بر ترور افراد سیاسی و غیرسیاسی در دهه ۶۰ ادامه می دهد: صدای شلیک مسلسل‌ها در خیابان‌های اطراف به گوش می‌رسید. ولی با درایت امام و هوشیاری نیروهای مخلص و شجاع نظامی و امنیتی، آنها موفق به پیاده کردن برنامه‌های شوم خود نشدند و نهایتاً بنی‌صدر و رجوی با آن خفت و خواری از کشور فرار کردند، ولی باقی‌ مانده آنها در کشور مأموریت داشتند تا کار نا تمام آنها را تمام کنند.

در همان جلسه مرحوم رفسنجانی با ابراز تأسف شدید از موج جدید ایجاد شده برای حمله به امام(ره)، گفت: تقریباً در همه رسانه‌های معاند خارجی این موج ادامه دارد، تا جایی که اخیراً شهردار پاریس نمایشگاهی از بازسازی صحنه‌های اعدام آن زمان برگزار کرده است که حمایت از این گروه تروریستی در این مقطع، جای تعجب و تأمل دارد.

شاید به خاطر همین موضع گیری های اخیر او بوده است که سایت مجاهدین خلق در واکنش به درگذشت او « جنایتکارانه‌ترین دفاع رفسنجانی از موج اعدامها» را تیتر می زند و مریم رجوی مدعی می شود «با مرگ رفسنجانی یکی از دو پایه رژیم آخوندی فرو ریخت».


پیش از نیز مرحوم رفسنجانی در مصاحبه با یک خبرنگار فرانسوی در اعتراض به حمایت دولت فرانسه از مجاهدین خلق اظهار داشت:«  ما با عملکرد فرانسه در مورد تروریست‌های منافقین راضی نیستیم و اعتراض داریم. فرانسه اولین کشوری بود که اجازه داد آقای مسعود رجوی- که یک تروریست فراری بود- وارد آن کشور شود و از آنها استقبال کرد. از آن روز تا به حال هم آنها در همان جا مستقر هستند. اینها نمونه دوباره عمل کردن کشورهای غربی است. آمریکا رسماً آنها را تروریسم شناخته، ولی تحت حمایت گرفته. اینها چه فرقی با القاعده دارند!؟»

ایشان همچنین در ادامه این مصاحبه ادامه داد: «منافقینی که در عراق هستند، مدت‌های طولانی‌ با صدام همکاری کردند، علیه ایران جنگیدند، تلفات زیادی وارد کردند، جاسوس و ستون پنجم عراق در ایران بودند. در خود عراق، بعد از جنگ، وقتی که مردم عراق علیه صدام قیام کردند، در نهضت مردم عراق، منافقین نقش زیادی در کشتار عرب‌ها و کردها داشتند که الان هم آمار و ارقام آن موجود است. طبیعی است که آن دسته از مردم عراق که بچه‌هایشان به دست منافقین کشته شدند و امروز در عراق حاکم هستند، به این آسانی حاضر نیستند که آنها در کنار بغداد حضور داشته باشند. ما هم حاضر نیستیم مرکز آنها نزدیک مرز ما باشد. ولی کاری که عراقی‌ها انجام می‌دهند، مسئله خودشان است و مسئله ما نیست. آمریکاست که آنها را در آنجا نگه داشته است.»
Share/Save/Bookmark