VOA: تظاهرات در انگلیس در اعتراض به تعلل دولت در رسیدگی به حادثه آتش سوزی
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۲
کد مطلب: 41014
VOA: تظاهرات در انگلیس در اعتراض به تعلل دولت در رسیدگی به حادثه آتش سوزی
معترضان می گویند ترزا می، نخست وزیر انگلیس، باید به خاطر واکنش خود به این واقعه مرگبار شرمنده باشد و از مقامش استعفا دهد.
تعلل دولت انگلیس در رسیدگی و کمک به خانواده های قربانیان آتش سوزی هفته گذشته در یک برج مسکونی لندن به موجی از اعتراضات و خشم عمومی دامن زده است.

به گزارش رسانه ایران، هزاران نفر در اعتراض به واکنش بی تفاوت ترزا می، نخست وزیر انگلیس، به آتش سوزی مرگبار هفته گذشته در برج گرنفل لندن که دستکم ۵۸ کشته بر جا گذاشته، در مقابل دفتر نخست وزیری در شهر لندن تجمع کردند.

به نوشته VOA، فعالانی که تجمع های اعتراضی را سازماندهی کرده اند می گویند خانم ترزا می، نخست وزیر انگلیس، باید به خاطر واکنش خود به این واقعه مرگبار شرمنده باشد و از مقامش استعفا دهد.

این تجمع ابتدا در اعتراض به تشکیل دولت ائتلافی بین حزب محافظه کار و یکی از احزاب ایرلند شمالی موسوم به حزب اتحادگرایان دموکراتیک برنامه ریزی شده بود، اما سپس به تجمعی اعتراضی علیه شیوه برخورد خانم می با آتش سوزی مرگبار لندن تبدیل شد.

معترضان همچنین معتقدند که ساختمان مسکونی گرنفل از استانداردهای ایمنی برخوردار نبوده و مقام های رسمی نیز در ارائه اطلاعات کافی درباره قربانیان و بازماندگان کوتاهی کرده اند.

آتش‌سوزی در برج مسکونی گرنفل در لندن بامداد چهارشنبه ۲۴ خرداد روی داد. بنا به آخرین گزارش ها در این حادثه دستکم ۵۸ نفر کشته و حدود ۸۰ نفر نیز مجروح شده اند.
Share/Save/Bookmark