" ایران از شیعیان عربستان حمایت نکند تا سعودی سمت مجاهدین خلق نرود "
يکشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۰
کد مطلب: 36830
" ایران از شیعیان عربستان حمایت نکند تا سعودی سمت مجاهدین خلق نرود "
گروه هایی که ایران از ایشان حمایت می کنند، نه تنها گروه تروریستی نبوده، بلکه برای حفظ سرزمین و رسیدن به دمکراسی مبارزه می کنند، حال آنکه مجاهدین خلق، با به شهادت رساندن ۱۷ هزار نفر، جایگاه اول گروهک های تروریستی در منطقه را کسب کرده است.

به گزارش رسانه ایران، برنامه اخیر صفحه دو آخر هفته BBC فارسی، گردهمایی اخیر مجاهدین خلق و حضور ترکی الفیصل، شاهزاده سعودی به عنوان یکی از سخنرانان این جلسه، به بحث و بررسی قرار گرفت.

حسن هاشمیان، تحلیلگر جهان عرب؛ سعید شاهسوندی، عضو پیشین کمیته مرکزی سازمان مجاهدین خلق؛ نجاه محمدعلی، روزنامه نگار و تحلیلگر خاورمیانه و همچنین جمشید برزگر از تحلیلگران ارشد BBC فارسی در این برنامه حضور داشتند.

فیلم

مهدی پرپنچی، مجری BBC، در قسمتی از برنامه از مهمانان خود پرسید " آیا چون ایران از شیخ نمر و یا گروه های شیعی در عربستان حمایت می کند، منطقی است که سعودی ها نیز از مجاهدین خلق حمایت کنند؟ "
جمشید برزگر، تحلیلگر ارشد BBC در پاسخ به سوال بالا، تاکید زیادی در حق عربستان برای مقابله با " حمایت های ایران از گروه های شیعی در عربستان " داشت.

همچنین حسن هاشمیان مدعی شد که چون ایران از حوثی ها یمن، انقلابیون بحرین، شیعیان عربستان و حزب الله لبنان حمایت می کند، بنابراین عربستان برای حفظ جایگاه خود باید از مجاهدین خلق حمایت کند.

ادله بالا در حالی مطرح می شود که گروه هایی که ایران از ایشان حمایت می کنند، نه تنها گروه تروریستی نبوده، بلکه برای حفظ سرزمین و رسیدن به دمکراسی مبارزه می کنند، حال آنکه مجاهدین خلق، با به شهادت رساندن ۱۷ هزار نفر، جایگاه اول گروهک های تروریستی در منطقه را کسب کرده است.
Share/Save/Bookmark