آرشيو خبر سطح يک
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰
تاملی در  ۷ آبان موسوم به روز کوروش + فیلم
از آن سال به بعد و به ویژه در سال های اخیر این نامگذاری در سایت های خبری اینترنتی تبلیغ می شد. آنها این روز را روز تولد کوروش بنیانگذار سلسله هخامنشی در نظر گرفته اند و مدعی اند در تقویم های جهانی به این روز اشاره شده. حال آنکه با کمی جستجو در تقویم های معتبر سازمان های جهانی به خلاف بودن این ادعا پی ...
۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۷
سخنگوی وزارت امورخارجه تاکید کرد: ادعاهای فردی به نام «صفراف» که هیچگاه عضو مذاکره کننده روسیه درخصوص خزر نبوده، بی اساس و غیر قابل اعتناست.
۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۵
کلیپ طنز/ وقتی مدیر آمدنیوز اوج می‌گیرد!
موسس کانال آمدنیوز ادعا می‌کند جمهوری اسلامی با جادو و طلسم حود، ایران را نگه داشته است!! او این اظهارات را برای دفاع از سرگروه عرفان حلقه به زبان می‌آورد.
۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۴
در BBC فارسی کسی نیست خبرها را درست ترجمه کند؟!
وب سایت BBC فارسی، روز گذشته دست کم 11 غلط آشکار دستوری و نگارشی که کمتر از طرف روزنامه نگاران حرفه ای روی می دهد را در گزارشی با عنوان «تابلوی دزدی دگا بعد ۹ سال در اتوبوس پیدا شد» جای داد.
۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۳
در مراسم ختم مادر زهرا رهنورد؛ از ترانه علیدوستی تا عفت مرعشی
مراسم ختم خانم احترام سادات نواب صفوی، مادر زهرا رهنورد روز گذشته در مسجد امام حسن مجتبی تهران برگزار شد. حضور تعدادی از شخصیت‌ها و افراد شناخته شده در این مراسم مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت.
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۴
وقتی که انهدام  جنگنده F16 اسراییل، به چشم VOA نمی آید
یک هفته از سقوط جنگنده اف 16 اسراییلی توسط پدافند هوایی سوریه نمی گذرد که صدای آمریکا در مقاله ای به نقل از نشریه ماهانه «ایر فورسز»، انهدام پهپادی که اسراییل آن را ایرانی می خواند، را فاجعه تبلیغاتی برای جمهوری اسلامی معرفی می کند.
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۵
مخملباف در BBC، رضا پهلوی را تهدید به مرگ کرد
در هفته ای که گذشت، پانزده تن از چهره های اپوزیسیون در ایران و خارج از کشور با صدور بیانیه ای خواستار برگزاری رفراندوم برای تعیین نظام حاکم بر ایران توسط سازمان ملل شدند.
۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۱
رضا پهلوی به دنبال تصفیه در صدای آمریکا و رادیو فردا
رضا پهلوی می گوید که اصلاح طلبان با رخنه به رسانه هایی که با بودجه دولت آمریکا اداره می شوند، برای بقای جمهوری اسلامی تلاش می کنند.
۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۳
«رضاپهلوی تکلیف خود را مشخص کند: پادشاهی‌خواه است یا جمهوریخواه؟»
سایت گویانیوز مطلبی را به قلم یک طنزپرداز نوشته است که در آن ز رضا پهلوی خواسته شده که یا پادشاهی خواه بماند یا جمهوریخواه باشد. موضوعی که انتخاب ا بین آنها برای وی با توجه به حامیان خارجی اش سخت خواهد بود.
۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۲
BBC: نیروهای‌امنیتی در جریان تظاهرات از خود خویشتنداری نشان داد
سایت BBC فارسی در مقاله ای با عنوان «چرا ناآرامی‌های اخیر ایران به یک جنبش همگانی منجر نشد؟» درباره واکنش نیروهای انتظامی و امنیتی نسبت به آشوب های اخیر تصریح می کند: «ناظران در این خصوص تقریبا اتفاق نظر دارند که نیروهای امنیتی و سپاه در جریان تظاهرات اخیر، نسبت به سال ۸۸، بطور چشمگیری از خود خویشتنداری ...
۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۳
رادیو فردا: استعفای دبیر ارشد BBC، در اعتراض به تبعیض جنسیتی
دبیر ارشد شبکه جهانی بی بی سی در پکن در اعتراض به نابرابری حقوق میان کارمندان زن و مرد در این نهاد استعفا داد.
۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۹
چرایی تعطیلی اخیر تلویزیونهای لس آنجلسی
بسته شدن اخیر درب دو تلویزیون لس آنجلسی، موجب شده است که بسیاری از فارسی زبانان، ریشه این تعطیلی را در اختلافات اپوزیسیون و عملکرد ضعیف این رسانه ها در جذب مخاطب بدانند.
۲۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۴
دعوت هماهنگ مجاهدین‌خلق و سلطنت‌طلبان، برای آشوب در مناطق زلزله‌زده
در حالیکه همدردی و کمک های مردمی، دولتی و نهادهای نظامی توانسته به دردهای مردم آسیب دیده زلزله الیام ببخشد و موجبات آرامش را برای زلزله ردگان فراهم آورد، اما گویا گروه های ضدانقلاب، آرامش پس از زلزله در غرب کشور را برنمی تابند.
۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۷
ابراز امیدواری رییس پیشین مجلس آمریکا، از دیدار مریم‌رجوی و ترامپ
گینگریچ، در این نشست که در شهر واشنگتن برگزار شد، گفت که تغییر «رژیم دیکتاتوری ایران» در دراز مدت منافع آمریکا را تامین می‌کند.
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۹
اکثر مخاطبان VOA:تحریم سپاه از سوی آمریکا موجب تقویت آن می‌شود
بیش از 80 درصد مخاطبان صدای آمریکا معتقد بودند که تحریم های اخیر آمریکا تاثیری برعملکرد سپاه پاسداران ندارد و حتی موجب تقویت آن نیز می شود.
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۵
وزیر خارجه آلمان: لغو برجام افزایش خطر جنگ را در پی دارد
زیگمار گابریل، وزیر خارجه آلمان می‌گوید که اگر آمریکا توافق هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵ را پایان دهد، احتمال خطر جنگ وجود دارد.
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۲
تحلیلگر BBC: آمریکا برای اولین بار در 60 سال اخیر منزوی شده
«اتفاقی که در این 20 ال اخیر افتاده، این است که اقدامات یک سویه آمریکا در منطقه، باعث شده که در عراق، یک دولت ساقط شود، در افغانستان وضع بهم بریزد و سوریه هم به همین وضعیت دچار بشود. در این خلایی که ایجاد شده است، تنها کشوری که در منطقه توانسته این جای خالی را پر بکند، ایران است. یعنی اگر واقع گرایانه ...
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۰
نامه رضاپهلوی به ترامپ: از مقابله آمریکا در برابر رژیم تروریستی ایران قدردانی می کنیم
«سخنان دیروز شما، که وضعیت ۸۰ میلیون ایرانی را تصدیق و تایید کرد و به درستی آنها را به عنوان قربانیان رده اول تنها تئوکراسی جهان نامبرد, گام مثبتی در جهت جذب بهترین و قوی ترین متفقین علیه رژیم آخوندی، که مردم با افتخار و شجاع ایران است، میباشد!»
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۱
اسپوتنیک: تروریست قلمداد کردن سپاه به ضرر آمریکا می باشد
بحث قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست تروریسم در دوره های مختلف روسای مختلف جمهوری ایالات متحده از زمان کلینتون تا به حال چندین بار مطرح شده اما هر بار آمریکایی ها مجبور شدند به دلیل خطراتی که ممکن است این تصمیم برای نیروهای آنها در منطقه به وجود آورد از این تصمیم عقب نشینی کردند.
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۴
رادیو زمانه: آمریکا سپاه را در «لیست سازمان های تروریستی» قرار نداده
در سخنرانی روز اکتبر ۱۳ /۲۱ مهر، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که به وزارت خزانه‌داری دستور داده که نهاد سپاه پاسداران را تحریم کند. هم‌زمان با سخنرانی ترامپ، بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا منتشر شد که جزئیات تحریم سپاه پاسداران را شرح می‌داد.