بی بی سی وزیر نفت ایران را نمی شناسد! (بخش دوم) + عکس
پنجشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۲۷
کد مطلب: 6919
مولف :
 
این شبکه نه تنها به جای تصویر رستم قاسمی، وزیر نفت ایران، عکس سعید مرتضوی را قرار می دهد بلکه با مراجعه به صفحه ی خبر مربوطه، نکات بیشتری از سردگمی های دست اندرکاران بی بی سی فارسی روشن می گردد.
با شدت گرفتن بحث ها بر سر انتصاب سعید مرتضوی، این مساله آن قدر برای بی بی سی فارسی اهمیت یافته که دست اندرکاران این شبکه گویا همه را سعید مرتضوی می بینند و حتی وی را به جای رستم قاسمی، وزیر نفت ایران نشان می دهند.

به گزارش رسانه ایران، این شبکه نه تنها به جای تصویر رستم قاسمی، وزیر نفت ایران، عکس سعید مرتضوی را قرار می دهد بلکه با مراجعه به صفحه ی خبر مربوطه، نکات بیشتری از سردگمی های دست اندرکاران بی بی سی فارسی روشن می گردد.

1- در حالی که تیتر و متن خبر در مورد سخنان وزیر نفت ایران است و حتی در متن خبر هیچ ارتباطی با سعید مرتضوی مشاهده می شود، در بخش «مطالب مرتبط» اکثر مطالب راجع به مرتضوی بوده و هیچ مطلبی مرتبط با وزیر نفت و یا حتی نفت یافت نمی شود.

2- بخش «موضوعات مرتبط» به «مجلس ایران» و «ایران پس از انتخابات» اختصاص یافته است.

3-  در ادامه نیز بخش «خبرهای بیشتر از مجلس ایران» درج شده که یا راجع به سعید مرتضوی است و یا راجع به مجلس

همان گونه که در بخش اول این مطلب عنوان شد، ریشه ی سردرگمی های بی بی سی و گاف های خبری اش را می توان در حضور کم نظیر و مردمی ایرانیان در دور اول و دوم انتخابات نهمین دوره ی مجلس و دست بالای ایران در مذاکرات استانبول دانست که تاکتیک های رسانه ای این شبکه را به محاق برده است.

اکنون نیز بی بی سی با توجه به نزدیکی مذاکرات ایران و 5+1 در بغداد، تلاش خود را در جهت اختلاف افکنی میان مسئولان نظام به کار گرفته تا طرف های مذاکره کننده به نتیجه ای مطلوب و مورد قبول دست نیابند؛ موضوعی که به خوبی جدا از گاف خبری بی بی سی، از نحوه ی پوشش خبری حوادث سیاسی در ایران توسط این شبکه مشهود است.

Share/Save/Bookmark