آرشيو BBC
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۲۰ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۱
فیلم/تحلیل گر بی بی سی: در مورد بازدیدها حرف آیت الله خامنه ای درست است
" ولی هنوز چند مسئله هست، درون NPT و الحاقی بازدید هایی هست که نه به نفع ایران است نه به نفع کسانی که می خواهند این صلح پایدار باشه یعنی اگر بازدیدهای سرزه از چیزهایی مثل سامانه های موشکی ایران یا مناطق غیرهسته ای از ایران اعمال بشه، به نظرم حرف آیت الله خامنه ای درسته! این خط قرمز ایران است و حتی ...
۱۸ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۵
حسن روحانی و یوکیا آمانو چند روز پیش در تهران با هم دیدار کرده بودند
با توجه به درز اطلاعات از آژانس درگذشته این نگرانی‌های آژانس توجیهی برای عدم گزارش دهی مثبت و سازنده این سازمان در جهت شکل‌گیری یک توافق هسته‌ای نخواهد داشت و تحلیل بی‌بی‌سی نیز که منبعث از اختلافات ایران و آژانس درگذشته ست، در جهت موضع اخیر این شبکه که چرخشی نسبت به نیمه فرودین ماه که تفاهم سیاسی لوزان ...
۱۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۳
تحلیلگر بی بی سی: آیت الله خامنه ای یکی از بهترین مذاکره کننده های دنیا+فیلم
"حرف من نیست، حرف توماس فریدمن در نیویورک تایمز دو روز گذشته است، که اگر من خانه داشته باشم حتما می دهم به آقای خامنه ای آن را بفروشند. یکی از بهترین مذاکره کننده های دنیاست. یک به شش مذاکره کرد. ایران در یک طرف و شش قدرت بزرگ جهان در طرف دیگر."
۱۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۶
تحلیل اشتباه بی‌بی‌سی در مورد شبکه‌های اجتماعی
این تحلیل با توجه به بدلی که بی‌بی‌سی از شبکه های اجتماعی به اشتباه در ذهن مخاطب بوجود آورده قابل‌اعتماد نبوده و دلیلی است برای انجام یک عملیات فریب رسانه‌ای.
۱۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۷
قدردانی حزب تجزیه‌طلب آذربایجان از BBC فارسی
حزب تجزیه‌طلب استقلال آذربایجان از بی‌بی‌سی فارسی به دلیل دعوت اعضایش و اختصاص برنامه پرگار به آن‌ها قدردانی کرد. این در حالی‌ست که 1500 نفر از فعالان مدنی و روشفنکران ایرانی با امضای بیانیه‌ای این اقدام BBC را‌ محکوم نمودند.
۱۵ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰
آب پاکی احمدی نژاد بر روی دستان بی بی سی
جالب اینجاست که این حجم از پردازش تحلیلی پیرامون مسائل رئیس جمهور فعلی دکتر حسن روحانی از سوی بی بی سی اتفاق نیفتاده است. اما این نکته مهم است که اساسا بی بی سی با هر دوی آنها یعنی احمدی نژاد و روحانی مشکل دارد و مشکل اصلی آن با کلیات نظام جمهوری اسلامی است.
۱۴ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۰
اخراج کارکنان بی‌بی‌سی به خاطر کسری بودجه این رسانه
کسری بودجه‌ی سرسام آور بی بی سی، ناشی از آگاهی مردم انگلیس از یک راه گریز برای عدم پرداخت آبونمان خدمات تلویزیونی در این کشور است.
۱۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۴۱
آقای "صبا" چه تاریخ هایی برای شبکه شما مهم است
با جستجویی دیگر با این نکته مهم روبرو شدم که بی بی سی عملا در پی سانسور بعضی از حوادث تاریخیست به مانند مثال این شبکه وابسته به دولت انگلیس در ارتباط با سالگرد کودتای 28 مرداد سال 32 که خود این شبکه در آن نقش مهمی را ایفا کرده است
۱۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۶
چرخش بی‌بی‌سی نسبت به منافع ملی ایران یک روز مانده به ضرب الاجل
بی‌بی‌سی با چرخشی نسبت به قبل هم اکنون با نزدیک شدن به ضرب‌الاجل زمانی حتی در واضح‌ترین بندهای این بیانیه هم اختلافات عمیقی می‌بیند!
۹ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۷
تصویری منتسب به رهبر طالبان افغانستان
بی‌بی‌سی با کنار هم قرار دادن طالبان و داعش سعی دارد از تکنیک قرینه‌سازی در عملیات روانی استفاده کند تا راهبرد مشخصی را در اذهان مخاطبانش در این مقوله شکل دهد
۹ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۵
تهدید ایران به حمله نظامی از دریچه بی بی سی فارسی
گزارشگر بی بی سی در تکمیل این صحبت ها به این نکته اشاره کرد که این بمب ها با هزینه بالغ بر 400 میلیون دلار برای حمله احتمالی به فردو در اختیار وزارت دفاع آمریکا گذاشته شده است.
۸ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۸
توافق جامع ; موضع بی‌بی‌سی درباره اشخاص
بی‌بی‌سی با یک تکنیک روانی منافع افکار عمومی را به گردن یک شخص حقیقی انداخته که ثمره این تکنیک زوال سایر اکثریت افکار عمومی در آن حوزه خاص بوده و موجبات بی‌اعتمادی به آن مقوله را در اذهان به وجود می‌آورد.
۸ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۱
فرار رو به جلوی بی‌بی‌سی
آیا اینکار بی‌بی‌سی فارسی نمی تواند یک پیشدستی و یا یک فرار به جلو برای شکستهایی که قرار است در آینده متوجه این شبکه شود باشد؟
۸ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۵
منظور سردبیر بی‌بی‌سی چه بود؟
جمشید برزگر، سردبیر سایت و رادیو بی‌بی‌سی فارسی با انتشار مطلبی روی صفحه فیس‌بوک خود، رهبر ایران را به "داغ کردن تنور دعواهای جناحی" در کشور متهم می‌کند. مطلبی که با نسخه منتشر شده آن روی سایت شبکه تفاوتی مهم دارد...
۷ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۲
اسناد فاش شده مرتبط با وزارت خارجه سعودی
در جواب پرسش‌های بی‌بی‌سی پیرامون این موضوع، با توجه به پیچیدگی این مورد می‌توان به مقایسة این افشاگریِ "ارتش سایبری یمن" با عملکرد ادوارد اسنودن پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در افشای طرح‌های جاسوسیِ سازمان یافتة ایالات‌متحده در سایت ویکی لیکس پرداخت.
۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۵
مراجع و مجتهدان مورد تایید بی بی سی فارسی
دو چهره پر حاشیه روحانیت شیعه به عنوان برجسته ترین علمای تشیع در لیست شبکه بی بی سی فارسی قرار گرفتند.
۴ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۱
بازی کردن به "جنایت علیه بشریت" از "اکبر گنجی" گرفته تا "دولت رواندا"
اعتراض اکبر گنجی به بی بی سی فارسی که او را متهم به "جنایت علیه بشریت" کرده بود در حالی منتشر شد که چند هفته از اعتراض دولت رواندا به بی بی سی میگذشت که دولت این کشور فقیر آفریقائی هم بی بی سی را متهم کرده بود که با ساخت مستندی درباره نسل کشی رواندا، قومیتهای این کشور را تحریک میکند.
۴ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۰
بی بی سی کمک اسرائیل به تروریستها را توجیه میکند
بیمارستان های اسرائیل که مملو از این عناصر زخمی تروریستها بوده همچنین پر از داستان های جنایات و قتل این تروریست هاست که در کنار داعش، جبهه النصره و ارتش آزاد مردم سوریه را به قتل رسانده اند. قلب این تروریست ها مملو از تنفر و کینه علیه سوری ها و نه اسرائیلی است که به این تروریست ها کمک می کند. این تروریست ...
۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۸
دولت انگلیس: بی بی سی فارسی منبع کسب اطلاع رهبران سیاسی ایران!
به گواهی اسناد ویکی لیکس دولت انگلیس گمان میکند بی بی سی منبع اطلاع رسانی برای رهبران و فعالان سیاسی ایران قرار گرفته است.دقیقا به همین دلیل است که از یک سو بی بی سی به شدت توسط دولت انگلیس حمایت شده و هزینه های سنگین (مانند پخش از چند ماهواره) آن تقبل میشود و از سوی دیگر در سیاستهای ادیتوریال خود با ...
۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۳
شادی مردم بعد از برد ایران در مقابل آمریکا در خیابانها
بار سیاسی که بی‌بی‌سی در مطالبش در این مقطع از زمان به این هماورد ورزشی داده نشان از یک نوع بهره‌برداری سیاسی جهت نیل به اهداف این شبکه است.