آرشيو BBC
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۱ تير ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۱۵
پروژه آمریکایی ; موضع انگلیسی
در موضع نسبتاً سیاه بی‌بی‌سی در مورد پروژه جدید آمریکایی برای تغییر خاورمیانه، تحلیل این شبکه پیرامون 3 چالش : منازعه اسرائیل و فلسطینیان، متحدان غیردموکراتیک آمریکا در منطقه و ایران قابل تامل است.
۳۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۲
جرمی کلارکسون رقیب بی بی سی می شود!
«جرمی کلارکسون»، مجری باسابقه برنامه «تخت گاز» که پس از سال‌ها از اجرای این برنامه کنار گذاشته شد، از ساخت پروژه رقیب این برنامه محبوب تلویزیونی خبر دارد.
۲۸ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۷
لاپوشانی بی‌بی‌سی در یک عذر خواهی
بی‌بی‌سی رسماً اعلام می کند در صورت رخداد چنین اشتباهاتی باید صریح و بدون اما و اگر عذر خواهی کرد ولی آیا واقعا تا الان این روش حرفه ای بی‌بی‌سی فارسی انجام شده و یا این کار صرفاً یک تکنیک عملیات روانی است
۲۸ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۰
مرتضی احمدی مقدم در گفتگویی تلویزیونی پیرامون اتهامات شرکتهای تابعه نیروی انتظامی
بی‌بی‌سی با زیر سؤال بردن استقلال قوه قضائیه از تغییر قاضی پرونده صحبت کرده و با ایجاد شائبه در افکار عمومی جامعه ، به شایعه بازداشت رئیس پلیس سابق دامن زده است.
۲۷ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۵
تفاوت اصلاح طلبی از نظر بی بی سی تا نظر مصطفی ملکیان
نگاهی به معنای گزاره هایی که از سوی بی بی سی فارسی درباره جنبش سبز نشان میدهد که آن معنایی که بی بی سی به کلمه "اصلاح طلبی" بار میکند معنایی است متفاوت با انچه که تئوریسینهای سرشناس اصلاح طلب در ذهن دارند.
۲۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۰
آنچه بی بی سی نگفت: انتقاد از اسرائیل
از اخبار سانسور شده میتوان به بازدید وزیر خارجه آلمان از غزه و اظهارات و او اشاره کرد که بازسازی اقتصادی غزه و رفع مشکلات را نیازمند گشودن نقاطی برای عبور کردن دانسته بود. او همچنین محاصره غزه را باعث تشدید مشکلات منطقه دانسته بود.
۲۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۵
بی بی سی فارسی و آزار زنان در وسیله حمل ونقل عمومی
جدا کردن زنان و مردان در وسایل نقلیه عمومی راهکاری است برای امنیت بیشتر زنان که از سالها قبل در ایران رایج است. اما آیا بی بی سی شهامت دارد اعتراف کند این اقدام جمهوری اسلامی به نفع زنان بوده است؟
۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۱
آنچه بی بی سی نگفت : انتخابات ترکیه
ایران و ترکیه قدرتمند ترین بازیگران منطقه هستند و روابط آنها با توجه به پر تلاطم بودم منطقه خاور میانه همواره بسیار پیچیده بوده است. ماجرای انتخابات اخیر ترکیه که به تغییرات جدی در آرایش سیاسی نیروهای سیاسی انجامید پیامدهای مختلفی داشت اما بی بی سی فارسی قسمت هایی را برجسته کرد و قسمتهایی را نادیده ...
۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۶
آنچه بی بی سی نگفت : اشتغال زنان و همگرایی رهبران حکومت
در حالی که بی بی سی فارسی افزایش بیکاری زنان را پیامد اختلاف نظر رهبری و رئیس جمهوری میداند ،به گواهی سخنان این دو مقام ،در مورد اشتغال ،موضوعی که به مردان اختصاص ندارد، همواره دغدغه مقامات ارشد کشور بوده است و اختلاف نظری نیست. در اهمیت و اولویت خانواده نیز رهبر و رئیس جمهور نظارت مشابه دارند و همچنین ...
۲۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۳۰
شورشی که به نظر BBC جنبش نشد
موجی از رادیکالیسم در اَعمال جامعه متبلور شد که همین مهم‌ترین عامل برای سلب انگیزه از بسیاری از مشارکت‌کنندگان در حرکت‌های اعتراضی بعدی شد و در حقیقت موجب بازماندن از حصول اهداف اولیه به دلیل عدم استمرار گردید و این شورش اجتماعی به جنبشی اعتراضی مبدل نگردید.
۱۸ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۴۴
بی بی سی فارسی  برای اصولگرایان چه خوابی دیده است؟
بازی بی بی سی با اصولگرایان کمی از بازی اش با اصلاح طلبان متفاوت است. علل مختلفی هم دارد مثلا آشکار شدن طیفهای مختلفی که به واسطه حضور اصولگرایان درقدرت در سالهای اخیر که هرطیف واکنش خاصی را از بی بی سی ایجاب کرده است.
۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۰
بی بی سی برای اصلاح طلبان چه خوابی دیده است؟
در میان احزاب و نیروهای سیاسی موجود در کشور پیچیده ترین بازی بی بی سی با اصلاح طلبان است. از طرفی خود را مدافع آنها و صدای انها نشان داده و اعتماد انها را جلب کرده (و البته اصلاح طلبان به خاطر عدم مرزبندی دقیق با این شبکه متحمل هزینه شده اند و به کرات مورد حمله سایتهای رادیکال داخلی قرار گرفته اند) ...
۱۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۹
تصویری منتسب به ملامحمدعمر رهبر طالبان در افغانستان
ایجاد شائبه به رسمیت شناختن طالبان توسط دولت ایران از طریق بی‌بی‌سی یک القای رسانه‌ای در افکار عمومی و یک تاکتیکِ عملیات روانی است.
۱۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۲
ساختار گزارشهای بی بی سی فارسی درباره حجاب و زنان
به نظر می رسد تاویل نادرست سخنان حجه الاسلام محمدرضا زائری در همایش حافظان حجاب در قم ،از سوی بی بی سی ،در همین چارچوب باشد.
۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۱
تصویر هتل تارا در روز تجمع
پژوهشگر مسائل مربوط به حقوق اقلیت ها در آکادمی اروپایی (Eurac) در میزگردی پیرامون همین موضوع در تلویزیون یورونیوز معتقد است که کلیدواژه این تجمع، "تجاوز مامور امنیتی" بوده است.
۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۲
بی بی سی فارسی و کردهای تجزیه طلب
در حالی که همه جناح های سیاسی از اصولگرا و اصلاح طلب گرفته سلطنت طلب ها همه بر حفظ تمامیت ارضی ایران تاکید دارند ،تلویزیون فارسی بی بی سی در تلاش برای تحریک قومیت کرد به جدایی طلبی است.
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۲۶
سرباز ارتش سرخ در حال اهتزاز پرچم شوروی بر فراز پارلمان آلمان
"پروفسور میریام گرهارد" مورخ مشهور آلمانی در کتاب جدید خود که بر پایه گردآوری گزارشات عینی و نقلی شاهدان شکل‌گرفته، دیدگاه‌هایی افشاگرانه از نقش گسترده دیگر کشورهای متفقین به‌خصوص بریتانیا و آمریکا در تجاوز به زنان در فتح آلمان و مخصوصاً نواحی غربی آن کشور ارائه شده است.
۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۴۶
ایران و بریتانیا؛ کدام مقصر ترند؟
به بی بی سی فارسی باید یادآوری کرد که اگرچه تبریک نوروزی آقای کامرون حرکتی مثبت از سوی ایشان برای برقراری مجدد روابط قلمداد می شود اما بهتر نیست این شبکه به علت و سرمنشأ اصلی برهم خوردن روابط دیرین این دو کشور یعنی تحریم بانک مرکزی و بلوکه شدن دارایی های ملت ایران، مراجعه و در صدد رفع آن باشد؟
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۴۸
تعریف سنت و مدرنیته ی آل سعود از نگاه بی بی سی
پادشاه جدید عربستان در اقدامی متهورانه ولیعهد و برخی وزرا را به طوری تغییر داده است که آینده روابط این کشور با ایران را سخت تحت تاثیر قرار می دهد. بی بی سی فارسی این تغییرات را سنت شکنی گشایش موقعیت های جدید خواند.
۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۹
لوزان، نیویورک، تهران زیر تیغ بی بی سی
بی بی سی فارسی البته تاکنون اظهارنظر صریح درمورد رضایتش از توافق ایران و غرب نکرده اما به نظر می آید که این شبکه هیچ دوست ندارد مخاطبان اخبار تحریم در داخل ایران را از دست بدهد.