آرشيو VOA
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۷
گاف های آمدنیوز و VOA در پرونده سازی برای قوه قضاییه
بررسی سیر برنامه ریزی شده موضوعاتی که در چند هفته اخیر علیه قوه قضاییه در آمدنیوز و VOA منتشر شده، نشان دهنده زمینه سازی این دو رسانه، برای باورپذیری اتهامات وارده علیه اطرافیان صادق لاریجانی است؛ حال آنکه بررسی ساده اسناد ادعایی این دو رسانه، از گاف های مختلف و جعلی بودن آن حکایت دارد.
۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۵
VOA؛ رسانه ای که با هر سازی می رقصد، چه ترامپ بنوازد چه اوباما
اگر زمانی صدای آمریکا در راستای سیاست های دولت اوباما، مقالات و تحلیل های موافقان توافق هسته ای را در سایت و تلویزیون خود منعکس می کرد، امروز اما این رسانه، در راستای سیاست های دولت ترامپ، تحلیل های مخالفان برجام را در رسانه خود منعکس می کند.
۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۶
کناره گیری یک مجری دیگر از صدای آمریکا، بحران کارمند در VOA
مسعود سفیری در حالی از صدای آمریکا کناره گیری می کند، که سایت این رسانه ماه هاست آگهی استخدام مجری خبر را برروی تارنمای خود منتشر کرده است.
۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۱
صدای آمریکا: از دست توافق هسته‌ای ایران خلاص شوید
«آمریکا به ظاهر خود را پایبند برجام نشان دهد اما در ارتباط با برنامه های دیگر ایران ازجمله برنامه موشکی، حمایت از تروریسم و بی ثبات سازی منطقه، فشارهای اقتصادی را از راه تحریمها ی تازه آن چنان زیاد کند که ایران خود از برجام خارج گردد».
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۵
VOA لغو برجام از طرف آمریکا را تئوریزه می کند
صدای آمریکا که در زمان ریاست جمهوری اوباما، توافق هسته ای را دستاورد کشور متبوعش معرفی می کرد، اکنون برای تئوریزه کردن سیاست های ضدایرانی ترامپ جهت لغو برجام، در گزارشات خود مدعی شده که «پرونده جنبه های احتمالا نظامی فعالیت های هسته ای ایران» در زمان برجام به دلیل «یک تصمیم سیاسی بسته شده» و «باید اکنون ...
۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۷
صدای آمریکا به بررسی راه های ممکن برای لغو برجام می پردازد
صدای آمریکا که بارها با انتشار تحلیل و مقالات چهره های تندرو آمریکا، نشان داد که به پایبندی آمریکا به توافق هسته ای با ایران علاقمند نیست، اینک راه های لغو برجام را جلوی پای ترامپ می گذارد.
۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۰
VOA: داعش باعث شده تا تهدید جهانی سپاه پاسداران فراموش شود
«پیدایش سپاه و اهدافش شباهت زیادی به نیروهای اس اس آدولف هیتلر در آلمان نازی دارد».
۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۲
وقتی VOA با اصرار بر استقلال کردستان عراق، درپی تجزیه ایران است
«با متحد شدن کردهای سوریه و عراق برای تشکیل یک کشور مستقل، احتمال بروز قیام آذری ها، بلوچ ها، کردها و عرب های اهوازی و سقوط رژیم جمهوری اسلامی از درون تقویت می شود».
۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۰
چرا VOA حملات تروریستی تهران را به «شکستن طلسم» تعبیر می کند؟
با توجه به ادبیان عامیانه، «شکستن طلسم» درباره باطل شدن پدیده های منفی و یا رویدادی که از طرف دشمن حادث می شود، به کار می رود.
۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۴
دلیل استقبال VOA از اخبار مربوط به «تحریم سپاه» چیست؟
پس از پیروزی ترامپ در انتخابات و حضور پررنگ لابی مجاهدین خلق در مجالس آمریکا برای تاثیر گذاری در تصویب قانون های ضد ایرانی، صدای آمریکا نیز نقش بسیار پرنگی در انعکاس و تبلیغ برای فعالیت های این سازمان داشت.
۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۵
خودسانسوری VOA، بعد از اعتراض مخاطبان
به نظر می رسد صدای آمریکا پس از مشاهده این نارضایتی مخاطبان از پوشش اخبار مرتبط با مجاهدین خلق، رویه خبری خود را به سمت رضا پهلوی تغییر دهد.
۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۱
«سردبیر صدای آمریکا اخراج شد»/ منظرپور: الخیر فی ما وقع
منظرپور ده روز فرصت اعتراض به اين حكم را دارد.
۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۶
برنامه های نوروزی VOA در عصر ترامپیسم: از قرائت پیام رضا پهلوی تا پوشش مراسم مجاهدین خلق
روی کار آمدن ترامپ و احتمال تعطیلی صدای آمریکا، به دلیل عدم کارآمدی باعث شده تا این رسانه دولتی، برای جلب رضایت دولت ترامپ، سیاست های رسانه ای خود را به صورت محسوسی تغییر دهد.
۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۹
فکر می کنید چند نفر در نظرسنجی صدای آمریکا شرکت می کنند؟
با بررسی منبع نظر سنجی که توسط easypolls.net (سایت سرویس دهنده ابزار وب) که در صفحات اجتماعی برنامه «افق نو» بارگذاری شده است، تعداد نفراتی که در نظرسنجی برنامه «افق نو» صدای آمریکا شرکت کرده اند بسیار قابل توجه است.
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۵
75 سالگی VOA: به شما حقیقت را می گوییم/ کارمندان: عدم آزادی بیان
در این گزارش احمدرضا بهارلو، رییس سابق بخش فارسی صدای آمریکا، در مصاحبه با این رسانه مدعی بود: « اگر بخواهیم میان همه سرویس های بین الملل بگردیم، به گمان من فداکارترین، افراد[رسانه ای] کسانی هستند که در بخش فارسی صدای آمریکا بوده و هستند».
۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۲۷
نامه اپوزیسیون به مجالس سنا و نمایندگان آمریکا برای تصاحب VOA
«ما هم‌چنین از شما می‌خواهیم که تحقیقاتی را بر روی سرویس فارسی صدای امریکا که بزرگ‌ترین بودجه را در بین سرویس‌های این شبکه دارد آغاز کنید.»
۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۸
چند تن از کارمندان VOA خواستار برکناری مدیر شبکه شدند
هم زمان با تغییر رئیس هیات مدیره ناظر بر پخش برنامه های صدای آمریکا، ده ها تن از کارکنان بخش فارسی صدای آمریکا، در جلسه ای با حضور مدیر کل این سازمان، خواهان برکناری ستاره درخشش شدند .
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۶
صدای آمریکا نگران گرفتن سهم توریسم ترکیه توسط ایران
نا امنی در ترکیه رکود شدید و بی سابقه ای بر گردشگری این کشور حاکم کرده. کاهش ۴۰درصدی توریسم ترکیه علاوه بر خسارات مادی زمینه را برای کشور های امن خاورمیانه فراهم آورده تا توریست فراری از ترکیه را جذب کنند.
۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۱
«رقص درمانی» راه حلی برای جلوگیری از خودکشی سربازان آمریکایی!
بر اساس گزارش بخش رسیدگی به امور نظامیان و کهنه سربازان پنتاگون ، آمار خودکشی در میان نظامیان آمریکایی پس از بازگشت به خانه از سال ۲۰۰۱ میلادی ۳۲ و دو دهم درصد افزایش یافته است.
۲۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۶
در دوره ترامپ چه بر سر صدای آمریکا خواهد آمد؟
صدای آمریکا که از نظر کیفیت برنامه در سطح قابل قبولی نبود طی سال های اخیر تلاش کرد با توسعه فضای سیاسی رایج در رسانه های آمریکا علیه ایران که معمولا آشکارا جمهوری اسلامی ایران را تروریست، حامی تروریسم و ضد حقوق بشر معرفی می کنند فاصله بگیرد و با استخدام سردبیرانی از بی بی سی فارسی به سمت جذب مخاطبان ...