آرشيو BBC
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۵
مخملباف در BBC، رضا پهلوی را تهدید به مرگ کرد
در هفته ای که گذشت، پانزده تن از چهره های اپوزیسیون در ایران و خارج از کشور با صدور بیانیه ای خواستار برگزاری رفراندوم برای تعیین نظام حاکم بر ایران توسط سازمان ملل شدند.
۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۱
چرا BBC خبر حملات جنگنده های سعودی به کودکان یمن را به صورت «خبر فوری» منتشر نمی کند؟!
در یک رسانه، اخباری که به صورت «خبر فوری» منتشر می شود، نشان دهنده آن است که چه موضوعاتی برای این رسانه با اهمیت است و چه موضوعات کمترین اهمیت را دارد.
۲۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۲
لندن و 4 حمله داعش در 6 ماه؛ BBC اما امنیت ایران را شکننده میداند
BBC فارسی، نیروهای امنیتی کشور متبوع خود را که ظرف مدت 6 ماه شاهد چهار عملیات تروریستی با سی کشته بوده را، مسلط بر اوضاع معرفی می کند و در مقابل نیروهای امنیتی ایران، که تاکنون فقط یک بار مورد حمله داعش قرار گرفته را ناکارآمد خطاب می کند.
۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۲
برچسب زنی BBC برای نفرت پراکنی قومیتی در پی حمله تروریستی
گویش کُردی فردی که در این فیلم صحبت می کند، باعث شده تا برخی از رسانه های فارسی زبان، عمداً یا سهواً، مدعی حضور داعش در جامعه کردنشین غرب کشور شوند.
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۴
بخش های عربی و انگلیسی BBC، خلیج فارس را چه می نامند؟!
جالب است بدانید، در بخش عربی BBC از عبارت های «خلیج» و یا «خلیج عربی» به جای خلیج فارس استفاده می شود.
۲۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۹
هیجان BBC از سوتفاهمی که در قطع ارتباط شبکه خبر بوجود آمد
واقعیت قطع ارتباط زنده شبکه خبر از ستاد انتخابات که در رسانه ها حاشیه ساز شد و BBC آن را به پاشنه آشیل گزارش خود قرار داد.
۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۷
امثال مجتبی واحدی تهدیدی برای آشتی ملی
مجتبی واحدی مشاور مهدی کروبی در انتخابات ۸۸ در فضای مجازی با اظهارات تند و تیز خود اصلاح طلبان داخل ایران را به سمت رادیکالیسم سوق می دهد. این رفتار ها تهدیدی برای ایده آشتی ملی سید محمد خاتمی محسوب می شود.
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۸
وقتی که BBC ناوهای آمریکا در خلیج فارس را موجب امنیت منطقه، و انیمشین تولید ایران را باعث جنگ افروزی معرفی می کند
اگرچه گزارشگر بی بی سی تاکید دارد که در این انیمیشن، ایران در دفاع در برابر حمله آمریکا به تاسیسات هسته ای، به ناو آمریکایی حمله می کند اما حتی بی بی سی، دفاع ایران از خود در یک انیمیشن فرضی را برنمی تابد و دفاع ایران از خود را تحمل نکرده و آن را جنگ طلبانه می خواند.
۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۴
سردبیر BBC از فضای «چشم و هم چشمی» و  «زیرآب زنی» در BBC گفت
در قسمتی از این برنامه، بهزاد بلور تاسیس تلویزیون فارسی BBC را سیاه ترین دوران زندگی اش یاد می کند که پس از آن «صدها فیلتر» برای تولید یک برنامه بوجود آمد و فضای BBC به سمت «چشم و هم چشمی» رفت.
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۹
پلیس بریتانیا سالانه حدود 6 میلیون دلار به خبرچین ها پول می دهد!
بر اساس اطلاعاتی که "شبکه ۵ رادیو بی‌بی‌سی" به آن دست یافته است پلیس بریتانیا در ۵ سال گذشته حدود ۲۸ میلیون دلار برای دریافت اطلاعات به خبرچین‌ها پول داده است. این مقدار به طور متوسط سالیانه حدود6 میلیون دلار می باشد.
۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۶
عکس از صفحه توییتر رسمی مایکل روبین
از قدرتمندترین مرد خاورمیانه تا زبردست ترین مامور مخفی القابی است که نه ایرانی ها بلکه آمریکایی ها و اروپایی ها به قاسم سلیمانی داده اند. ایرانیان مخالف جمهوری اسلامی و حتی بسیاری از دشمنان ایران نیز در سخنانشان درباره وی از او با احترام یاد می کنند. تا آنجا که مجله نیوزویک با انتشار عکس از او در شماره ...
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۷
شرارت انگلیسی
انتشار گزینشی از سخنان رهبر انقلاب در خصوص اظهارات اخیر سران دو قوه مجریه و قضاییه توسط بی بی سی فارسی نشان می دهد که رهبری به طرفداری از قوه قضاییه سخنرانی کرده است. حال آنکه جملات ایشان حاکی از واقعیت دیگری است.
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۹
وقتی BBC در روایت بحران سوریه، از العربیه جهت دارتر عمل می کند!
گزارش هایی که BBC فارسی از جنگ سوریه و طرف های درگیر در این جنگ روایت می کند، به قدری جهت دار، یک طرفه و مبالغه آمیز است که حتی العربیه، رسانه وابسته به عربستان سعودی که علنا از تروریست ها دفاع می کند؛ به اندازه BBC در گزارش این اخبار غیر حرفه ای نیست.
۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۳
بی بی سی نامه ضد ایرانی را چگونه هدایت کرد؟
نامه ۳۰ نفر از مخالفان حکومت ایران در خارج از کشور به ترامپ که در آن درخواست شده آمریکا تحریم ها علیه ایران را تشدید کند، جنجال برانگیز شده است. بحث ها پیرامون این نامه به شبکه های اجتماعی کشیده شد. سیل حمله به این نامه که با هشتگ #نامه_به_ترامپ مشهور شد، بی بی سی را بر آن داشت که مخالفان و موافقان ...
۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۴
داستان سرایی برای توجیه ترور سفیر روسیه
اگر قتل سفیر روسیه تزاری در ایران در سال ۱۲۰۷ یک اقدام میهن پرستانه بوده پس ترور سفیر روسیه در ترکیه نیز می تواند توجیه داشته باشد. این نتیجه تجزیه و تحلیلی است که در داستان سرایی بی بی سی فارسی از ماجرای کشته شدن الکساندر گریبایدوف در ایران و آندری کارلف در ترکیه برداشت می شود.
۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۹
وقتی حسین باستانی نتوانست اختلاف بیاندازد
سیاست های کلی بی بی سی فارسی در چند سال اخیر القای اختلاف اساسی میان رهبر معظم انقلاب و آیت الله هاشمی رفسنجانی بوده است. در چند مورد بی بی سی فارسی اما نتوانسته تناقض میان ادعا هایش و برخی رویدادهای سیاسی در ایران را رفع کند. صحبت های اخیر آقای هاشمی در خصوص بازنگری مجمع تشخیص در سیاست های کلی نظام ...
۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۲
بی بی سی ایران را در جایگاه متهم قرار داد
در گزارشی که بی بی سی فارسی شب گذشته درباره نقض برجام منتشر کرد ایران متهم به افزایش ذخیره آب سنگین و نقض برجام شد. پس از دستور اخیر رییس جمهور به وزیر خارجه و رییس سازمان انرژی اتمی مبنی بر پیگیری نقض برجام از سوی آمریکا این تندترین واکنش رسانه های فارسی زبان ماهواره ای علیه اقدامات ایران است.
۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۶
توجیه ۳۹ سال تباهی به نام هنر
داستان زندگی ماریا اشنایدر از آن زمان که در نخستین فیلم جدی اش در سال ۱۹۷۲ مورد تجاوز قرار گرفت تا زمانی که در سال ۲۰۱۱ فوت کرد ۳۹ سال آیینه تمام نمای افتضاحی است که بی اخلاقی بر سر نسل ها دختر آورده است. تیرگی هایی که شیک توجیه می شوند، کاسبی ۴۰ میلیارد دلاری برای صاحبان صنعت سینما بهمراه دارد و شهرت ...
۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۹
خوانش BBC از راهپیمایی اربعین:« اردوکشی فرقه ای سیاسی، نفوذ شیعه در خاورمیانه، تظاهرات سیاسی و ...»
چرا رسانه هایی مانند BBC فارسی که راهپیمایی همجنسبازان در آمریکا، یا کارناوال رقص در لندن را با هیجان به تصویر می کشند، چرا اتحاد چند میلیونی افرادی که نه مذهب مشترک، نه دین مشترک و نه وطن مشترک دارند را با غرض ورزی و سیاسی کاری به تصویر می کشند؟
۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۱
آقای باستانی مهاجرت داریم تا مهاجرت!
افسوس که برخی افراد قلم هایشان را در استتار دستگاه فریب رسانه ای می فرسایند بی آنکه بدانند چه خیانتی به بشریت روا می دارند. با آمار و ارقام به تنهایی نمی توان رویداد های انسانی در جهان را تجزیه و تحلیل کرد. توجیه شانه خالی کردن اروپا از زیر بار مهاجران جنگ زده نیز با قیاس نظرات ترامپ و موافقان برگزیت ...