آرشيو VOA
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۲۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۸
تحلیلگر VOA:نتانیاهو جای لغو برجام نگران نفوذ ایران در سوریه باشد
جاودانفر درباره موضع گیری های اخیر نتانیاهو و ترامپ درباره لغو برجام در گفتگو با صدای آمریکا تاکید داشت " به رغم اینکه کمسیون انرژی اتمی اسراییل گفته است که برجام قرار داد خوبی برای اسراییل است، اما آقای نتانیاهو الان به یک بحران احتیاج دارد."
۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۲
از نهضت ملی شدن نفت تا برجام، از BBC تا VOA
همانگونه که در ماجرای ملی شدن صنعت نفت، بی بی سی به دنبال تخریب چهره دولت مصدق و شکست نهضت ملی نفت بود، این بار نیز صدای آمریکا با گرفتن ژست صلح جو و بی طرف، به دنبال تئوریزه کردن زیاده خواهی های دولت متبوع خود در جریان برجام و ملی شدن صنعت هسته ای است.
۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۲
انگشتری که پروژه تخریب ساواک و صدای آمریکا را به هم زد
جالب‌ترین گزارش ساواک درباره بازتاب نظرات مردم نسبت به عکس‌ها، گزارش ساواک کردستان می‌باشد که می‌نویسد: ملاحسین ادیبی (امام‌جمعه وقت سقز) عکس ارسالی را ساختگی و جعلی می‌داند، زیرا در عکس، انگشتر‌های مشارالیه در انگشت سبابه و وسط دیده می‌شود که این برخلاف قواعد روحانیت بوده و معمولا روحانیون انگشتر‌ها ...
۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۰
فساد جنسی مهدی فلاحتی به آنتن VOA کشیده شد؛ مجری برنامه فرافکنی کرد
کلمه محمود فلاحتی در هفته گذشته به گفته تلویزیون من و تو، جزو تاپ ترندهای فضای مجازی بوده است، موضوعی که حتی برروی آنتن صدای آمریکا هم رفت.
۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۶
پرونده تجاوز مهدی فلاحتی از زبان الهام ستاکی؛ ستاکی: فقط من نبودم!
کارمند پیشین شبکه وابسته به وزارت خارجه آمریکا در این کلیپ تصویری صراحتا از رفتارهای مشکوک مهدی فلاحتی مجری دیگر این شبکه به شدت گلایه کرده و دلیل اخراج خود از این شبکه را شکایت از او اعلام می کند.
۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۹
"انتخابات آمریکا و صنعت اسلام هراسی که ریشه در وهابیت دارد"
" فکر می کنم اسلام هراسی را که امروز ما داریم مشاهده می کنیم، از خیلی جهات بی سابقه است، به صحبت های سیاسی برخی کاندیداها گوش بدهید، تا حالا چنین چیزی شبیه به این دیده نشده. فکر می کنم چیزی که تشخیص دادنش مهم است این است که این اولین انتخاباتی ست که در آن صنعت یا شبکه اسلام هراسی چنان نفوذی بر نوع بحث ...
۲۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۲
صدای آمریکا مصداق سخنان دکتر قالیباف
صدای آمریکا در برنامه روی خط با دعوت از بینندگان به موضوع "زیرساخت‌های تهران" پرداخت.
۲۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۹
تحلیلگرCIA: برخی فقط دنبال متهم کردن ایران در ۱۱ سپتامبر هستند
علیرغم آنکه شواهد و قرائن کافی برای متهم کردن سعودی در حادثه 11 سپتامبر وجود دارد ولی تحلیلگران سیا معتقدند که برخی چهره های سیاسی آمریکا به دنبال آن هستند تا با هر بهانه ای، ایران را مسئول تمام بلایا در جهان معرفی کنند.
۱۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۲
سخنگوی پنتاگون: ناو آمریکایی برای پرهیز از برخورد با قایق‌ سپاه تغییر مسیر داد
مقام‌های وزارت دفاع آمریکا می‌گویند یک ناو گشتی نیروی دریایی این کشور در خلیج فارس مجبور شده است برای پرهیز از برخورد احتمالی با یک قایق سپاه پاسداران مسیرش را عوض کند.
۱۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۲
اکثر مخاطبان صدای آمریکا، موافق اعدام های سال 67 هستند
سایت صدای آمریکا، در یک نظرسنجی با طرح سوال " پورمحمدی از تصمیم‌گیران اعدام‌های سال ۶۷ می گوید "افتخار می‌کنیم حکم خدا را اجرا کردیم". نظرتان در مورد دفاع مسئولان از آن رویداد چیست؟ " نظر مخاطبان را درباره این اعدام ها پرسید.
۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۹
آیا این رفتار نتیجه تاثیر اندک برجام است؟
با دقت در موضوع تنش دریایی سپاه با ناو آمریکایی، می توان متوجه شد که این تنشها موضوع جدیدی نیست و به قبل از برجام می گردد.
۲۶ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۰
VOA: نگرانی شدید مقامات اسراییل از برنامه موشکی ایران
اوزی روبین در گفتگو با خبرنگار صدای آمریکا برنامه موشکی ایران را بسیار قابل توجه و مرگبار توصیف کرد.
۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۵
شدت گرفتن مفاهیم فمنیستی در VOA
میهمان برنامه افق نو صدای آمریکا معتقد است که خانم ترانه علیدوستی نمونه فردی است که از بدن خودش به عنوان یک ابزار برای بیان عقیده شخصی استفاده کرده و اینکه در جامعه ما مساله شده این است که به جای اینکه بدنش در خدمت تعلق به گروههای اجتماعی باشه به این کار دست زده است.
۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۸
حضور یکی از چهره های اپوزیسیون بعد از مدتها در VOA
یکی از دلایل اصلی عدم حضور آقای سازگارا در برنامه تفسیر خبر آن روزهای صدای آمریکا مواضع به شدت تند و افراطی وی بوده که در کش و قوس وی با مدیر وقت این تلویزیون به سرانجامی نرسیده بود اما بعد از مدتها وی به برنامه افق نو که جایگزین همان تفسیر خبر سالها پیش می باشد، ورود پیدا کرده است
۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۳
نخستین فرمانده رزمی زن در ارتش آمریکا و ناگفته های VOA
گزارش‌های منتشره طی 13 سال گذشته، رشد روزافزونی را در آمار تجاوزهای صورت گرفته در ارتش آمریکا نشان می‌دهد.
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۰
جعل خبر در صدای آمریکا، اسیران سوری بودند نه ایرانی
صدای آمریکا همجنین با نمایش عکس دو تن از سربازان جبهه ارتش و مدافعان حرم که به زبان عربی صحبت می کنند سعی کرده تا شایعه اخیر در شبکه های اجتماعی مبنی بر اسیر شدن دو تن از مستشاران ایرانی در این جبهه جنگ را پررنگ کند.
۲۲ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۴
آیا انحراف استراتژیک ایران باعث مشکلات منطقه است؟
مقاله‌ای از یوئل گوزانسکی در نشنال اینترست انتشار یافته که وبسایت فارسی زبان صدای امریکا هم آن را باز نشر داده اما نکاتی در این مطلب نهفته است که جای تامل دارد.
۱۶ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۹
یک اقدام غیر حرفه ای دیگر از صدای آمریکا
اما جدا از بحثهایی که پیرامون شخص حسین قاصیان و اقداماتش مطرح شده (من جمله افشاگری پیرامون موسسه مطالعاتی وی در آمریکا توسط یک ایرانی-هلندی و غیره) مهم یک اقدام غیر حرفه ای است که وبسایت صدای آمریکا مرتکب آن شده و آن هم حذف و سانسور در محتوای مطالبی است که قبلاً منتشر شده اند و این موضوع به مراتب بسیار ...
۱۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۴
امنیت تاسیسات هسته ای ایران در آینه تکرار رسانه ها
بحث ایمنی تاسیسات هسته ای ایران بیشتر شبیه به یک موضوع تکراری برای برخی رسانه ها تبدیل شده است.
۸ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۸
سفری با گسترش تنها روابط اقتصادی و یا امنیتی؟
ولی در این وضعیت پیچیده منطقه غرب آسیا که کوچکترین اقدامات دیپلماتیک سیاستمداران به مثابه تعیین نیتی برای یک اقدام تعبیر می شود، این سفر آقای روحانی حاوی یک پیام بزرگ برای عربستان و جبهه مورد حمایت آن کشور است.