آرشيو BBC
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۲
وقتی BBC مهندسی انتخابات آمریکا را توجیه می کند؛ اگر ایران بود...
BBC فارسی برخلاف اظهارات سناتورهای آمریکایی که معتقد به دخالت FBI در انتخابات هستند، مدعی است که جیمز کومی قصد اثر گذاری در انتخابات را ندارد. آرش غفوری، تحلیلگر انتخابات آمریکا در سوال مجری BBC که پرسید " چقدر اقدام مدیر FBI به مثابه تلاش برای دخالت در انتخابات است؟" با قاطعیت پاسخ داد: احتمال این ...
۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۴
از BBC به مهاجران: انگلیس ارزش مهاجرت ندارد، به آلمان بروید!
حمله پلیس فرانسه به اردوگاه کاله و احتمال مهاجرت غیرقانونی به انگلیس باعث شد تا بخش فارسی BBC در بخش خبری دیشب خود در یک عمل انفعالی، به بدگویی از کشور متبوعش برای پناهجویان بپردازد.
۱۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۹
وقتی ایران جور سیاست جنگ طلبانه آمریکا و انگلیس را می کشد!
عفو بین‌الملل اعلام کرده که بسیاری از ثروتمندترین کشورهای جهان میزبان حداقلِ تعداد پناهندگان هستند و کمترین اقدام را برای رفع این بحران انجام داده‌اند. این سازمان در واقع این عملکرد کشورهای ثروتمند و مرفه را مورد انتقاد قرار داده و آن را خودخواهی این کشورها دانسته است.
۱۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۱
کارشناس BBC: آیت الله خامنه ای به دنبال مدیریت متمرکز بر حوزه علمیه است
آیت الله خامنه ای دیروز در دیدار با اعضای شورای حوزه علمیه قم تاسیس یک مرکز مطالعات راهبردی را برای تحول در حوزه را پیشنهاد داد که تلویزیون بی بی سی فارسی تصویری مخدوش از این طرح را به مخاطب القاء کرد.
۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۹
جنگِ BBC علیه دفاع مقدس
بی بی سی همچنین در گفت و گو با ابوالحسن بنی صدر اولین رئیس جمهور بعد از انقلاب، از وی درباره پایان جنگ می پرسد. رئیس جمهور سابق ایران آیت الله خامنه ای و هاشمی رفسنجانی مسئولان وقت کشوررا به تلاش برای ادامه جنگ، متهم می کند.
۲۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۸
با دستور دولت انگلیس، تولید گاز از میدان رهوم متوقف شد
علی کاردار مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران درباره آخرین وضعیت آزادسازی منابع مالی حاصل از مشارکت شرکت ملی نفت ایران و برتیش پترولیوم انگلیس در میدان گازی «رهوم» در دریای شمال، گفت: مذاکرات با انگلیسی‌ها برای آزادسازی منابع مالی حاصل از مشارکت در میدان گازی رهوم ادامه دارد.
۱۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۷
کارشناس BBC: عربستان سعودی جرات ندارد در برابر قدرت ایران بیاستد
محسن میلانی کارشناس BBC رویارویی مستقیم این دو کشور را بعید دانسته ولی مسئله مهمی که بر آن تاکید داشته قطبی سازی در داخل جامعه سیاسی ایران می باشد.
۱۲ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۱۰
ابهام در موضوع برنامه پرگار
عبدالله شهبازی تاریخ نگار معاصر در اظهارنظری درباره عنوان این برنامه از ابهام آمیز بودن عنوان آن نوشت و دوران جنگ سرد را نظیر دوران مبارزه با تروریسم اسلام گرا و به تعبیری دوران جنگ علیه ترور نامید.
۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۱
چرا BBC سخنان آیت الله خامنه ای درباره موسیقی را تحریف می کند؟
در برنامه صفحه دو BBC فارسی، مجری برنامه بدون اشاره به نظر آیت الله خامنه ای درباره موسیقی، مدعی شد که موضع ایشان درباب موسیقی، سلبی است، حال آنکه رهبر ایران در این باره معتقد است " هنر موسيقي، تلفيقي از دانش، انديشه و فطرت خداداد است؛ که مظهر فطرت خدادادي در درجه اول، حنجره انسان ها و در درجه دوم ساز ...
۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۰
بازی بی قاعده رسانه ای علیه ایران
بی بی سی فارسی چطور می تواند از عملکرد خود در برابر مردم ایران و افغانستان دفاع کند؟ مگر بی بی سی فارسی یک رسانه آزاد نیست و مگر بی بی سی فارسی نمی بیند که برخلاف عرف و اصول بین المللی، قواعد رسمی سازمان ملل برای برخی کشور ها رعایت نمی شود و برای برخی دیگر می شود، پس چر لااقل به حد وسع و توان خود در ...
۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۴
نقشه جدید بی بی سی فارسی برای هاشمی
این تناقضات در منش و گفتار بی بی سی سهوی نیست. بلکه بی بی سی فارسی در پس حمایت یا حمله به مقامات و مسئولان جمهوری اسلامی هدف اختلاف افکنی و تضعیف کل نظام را دنبال می کند. متاسفانه برخی رسانه های داخلی نیز ناخواسته وارد این بازی بی بی سی فارسی شده اند.
۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۵
تکریت تا فلوجه ; دوگانگی BBC از کند شدن عملیات بازپس گیری
با دقت در رویکرد شبکه بی بی سی، می توان به عملکرد دوگانه ای که این رسانه در بیان عامل کند شدن پیشروی نیروهای متحد عراقی در عملیات بازپس گیری دو شهر تکریت و فلوجه از داعش داشته، پی برد.
۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۷
یک عضو امنیتی آمریکا گزارش BBC در رابطه با امام(ره) را غیر واقعی خواند
گری سیک، عضو اسبق شورای امنیت ملی امریکا و اولین برقرار کننده تماس میان کارتر و ایران در رابطه با ادعاهای بی بی سی گفت:"در خصوص گزارش بی بی سی باید بگویم این گزارش نه تنها گزینشی است بلکه دارای خطاهایی است که مبتنی بر واقعیت نیست."
۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۲
روزنامه نگار سعودی: ایران قصد سیاسی کردن حج را داشته
مراسم برائت از مشرکین که سالهاست از سوی ایرانیان در مراسم حج اجرا می شود چیز جدیدی نیست و هر ساله در حال انجام شدن است منتها امسال سعودیها با توجه به عملکرد اخیر خود در حوزه سیاستهای منطقه ایشان در لاک دفاعی رفته اند.
۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۱
تحلیلگر BBC فارسی: ملامنصور برای دیدار با سفیر روسیه در تهران به ایران سفر کرده بود
در قسمتی از برنامه مجری برنامه مهدی پرپنچی بعد از گفتگویی با این دونفر پیرامون مسائل طالبان بعد از کشته شدن ملااخترمنصور درباره شائبه ورود وی به ایران با توجه به پاسپورت پاکستانی وی که مهر ویزای ایران را بر روی خود دارد، سوال کرده است.
۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۸
گاف یا سانسور درBBCفارسی : «نخست وزیر هند بعد از 15 سال به ایران آمد!»
بی بی سی فارسی ورود اخیر نخست وزیر هند به تهران را بعد از 15 سال عنوان کرده در حالی که نخست وزیر وقت هند در سال 91 برای برگزاری نشست مهم جنبش عدم تعهد به ریاست ایران، به تهران آمده بود.
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۶
آیا تنها راه پیش پای حسن روحانی حقوقی است؟
BBCفارسی توپ چاره این مساله را در زمین حسن روحانی انداخته و آنهم صرفاً تصمیمی برای به جریان انداختن یک دعوی حقوقی در محاکم بین المللی از قبیل لاهه در حالیکه کارت رویکرد سیاسی می تواند برگ برنده ماجرا باشد.
۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۲
آیا اختلاف درون حاکمیتی درباره برجام وجود داشته؟
وبسایت بی بی سی فارسی در مطلبی با عنوان "۱۱ اختلاف علنی رهبر و رئیس جمهور ایران" به مواردی پرداخته که از نگاه این رسانه در مورد بحث سیاست خارجی و مساله برجام بین رهبر فرزانه ایران و رئیس جمهوری اختلاف بوده است.
۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۰
نرود میخ آهنین در سنگ بی بی سی
شبکه بی بی سی که قدیمی ترین رسانه در جهان محسوب می شود چه تلاشی برای جلوگیری از عامل اصلی تحریک ناصحیح و غیر طبیعی غریزه جنسی که افراط در آن به کودک کشی می انجامد کرده است؟
۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۶
آیا هنوز هم اجرای برجام در مسیر درستی است؟
بی بی سی همچنین نوشته که تحریم هایی که ایران می گوید مانع دسترسی به دارایی های خارجی اش شده، در واقع محدودیت هایی است که آمریکا درباره همکاری با بانک های ایرانی در مقوله "مبارزه با پول شویی" و "مقابله با تامین مالی تروریسم" وضع کرده بود و ربطی به برنامه اتمی ایران نداشته است.