آرشيو VOA
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۶
قتل دادستان آرژانتینی در هاله ای از ابهام
وبسایت صدای آمریکا با اتهام قتل دادستان پیشین به دولت وقت ایران سعی در متاثر کردن افکار عمومی را دارد.
۲۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۳
تخفیفی که
بنابراین در این بازار پر تلاطم مهمترین عامل بازدارنده برای رشد تولید نفت خام ایران تحریمها بود که پس از برجام این سد برداشته شده است.
۲۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۷
چرا صدای آمریکا به گزارشات قابل تردیدِ رویترز استناد می کند؟
رویترز که ادعا کرده این گزارش محرمانه آژانس بین المللی انرژی اتمی را دیده است، نوشته که آژانس در تاریخ ۱۷ فوریه (۲۸ بهمن ماه) تایید کرده که ایران ۱۳۰.۹ تن "آب سنگین" دارد که از حد تعیین شده ۱۳۰ تن در توافق، بیشتر است.
۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۱
فیلم/ درVOA: مردم ایران بزرگ شدند اما اپوزیسیون هنوز بچه است
رفتار اپوزیسیون در چند سال گذشته همواره به گونه ای بوده است که در انتخابات های مختلف هیچ همراهی با مردم نداشته و فقط با دید ابزاری به مردم، ایشان را از رای دادن منع کرده اند.
۲۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۳۶
عربستانی که نتوانسته یمن را شکست دهد، چگونه در سوریه دوام می آورد؟
با توجه به هزینه ۲۰۰ میلیون دلار در روز عربستان برای جنگ در یمن، سعودی ها هنوز نتواسته اند فقیرترین کشور عربی را شکست دهند چگونه می توانند با جنگ در سوریه با هزار نفر سرباز پیروز شوند؟
۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۵
از این ستون به آن ستونِ صدای امریکا بعد از 6 ماه
با وجود بررسی های انجام شده در رابطه با ارائه ارقام متفاوت پول های بلوکه شده ایران توسط بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و توضیح این نهاد ها، این سوال پیش می آید که چرا حالا و بعد از گذشت چندین ماه، شبکه ماهواره ای صدای امریکا در برنامه روی خط خود به این موضوع پرداخته است؟
۱۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۱۰
ناگفته‌هایی از درخواست سناتورهای مجلس امریکا برای سفر به ایران
همزمان با درخواست چند سناتور امریکایی برای حضور در ایران، وب‌سایت صدای امریکا این موضوع را در صدر اخبار خود قرار داد. اما نپرداختن به تناقض میان عنوانِ این درخواست و برنامه‌های سفر، از نکات مغفول در این گزارش شبکه‌ی فارسی زبان است که می‌تواند آن را نقضِ بی‌طرفی در این رسانه‌ی دولتی دانست.
۱۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۳
کارشناس VOA: عربستان نگران بازیگری خوب ایران در منطقه است
یکی از کارشناسان افق با نام محسن میلانی، مدیر مرکز مطالعات دیپلماسی و استراتژی دانشگاه فلوریدای جنوبی نه تنها مقاومت برای حل تنش بین تهران و ریاض را از سوی عربستان دانست بلکه گفت: " اگر ما اتفاقاتی که در خاورمیانه وجود دارد را به عنوان یک جنگ فرقه ای نگاه کنیم به جایی نمی رسیم..."
۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۴۲
واکنش مخاطبان به برداشت VOA از سخنان رهبری + فیلم
در حالی که حدود یک ماه تا برگزاری انتخابات مجلس‌های خبرگان و شورای اسلامی در ایران باقی‌مانده، رسانه های فارسی زبان از جمله بی بی سی و صدای امریکا در برنامه‌های مختلف به این موضوع می‌پردازند.
۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۵
پسا تحریم و تلاشِ صدای امرپکا برای بی‌اثر دانستن برجام
پس از اعلام اجرای برجام، رسانه های فارسی زبان از جمله بی بی سی فارسی و صدای امریکا از زوایای مختلف به بررسی آثار آن در ایران پرداختند.
۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۳
مخالفت کارشناسان VOA با شبکه/اقتصاد پسا تحریم ایران
بر خلاف ادعاهای طرح شده توسط مجری و برنامه ساز افق صدای امریکا با موضوع "پسا برجام و کاهش جایگاه سپاه در اقتصاد ایران"، کارشناسان مدعو افزایش فعالیت های اقتصادی سازمان مذکور در دوران پسا تحریم را پیش بینی کردند.
۲۷ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۷
تحلیلگر اسراییلی VOA: اوباما به هر قیمتی با ایران کنار می آید
بیانیه آیپک پس از فرجام برجام: «ناکامی در تنبیه کردن ایران به واسطه رفتار غیرمسئولانه‌اش و نقض محدودیت‌های اعمال شده بین‌المللی و ناتوانی ایران در سالم بیرون آمدن از فعالیتهای هسته‌ای گذشته‌اش(پی‌ام‌دی)، سبب شده که اطمینان بسیار کمی به اجرای برجام وجود داشته باشد».
۱۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۹
تحلیلگرVOA: تحریم آمریکا علیه سیستم دفاعی ایران با روح برجام تناقض دارد
علیرغم آنکه ایران در اجرای توافق برجام، تاکنون به تعهدات خود پایبند بوده، اما مقامات آمریکایی در حین اجرای برجام با تحریم علیه برنامه دفاع موشکی ایران و پیش از آن، محدودیت ویزای مسافرانی که به ایران سفر داشته اند، ثابت کردند که برای معامله، قابل اعتماد نیستند.
۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۲
سردبیر VOA: از "اسلام هراسی" در تبلیغات ریاست جمهوری آمریکا استفاده جناحی می شود
پس از حادثه تروریستی در پاریس، موجی از اسلام هراسی در رسانه های غربی به وجود آمد، موجی که به گفته سردبیر صدای آمریکا، موجب آن شده تا نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، برای تبلیغات و کسب رای، بر روی آن موج سواری کنند.
۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۷
در VOA: چپی‌ها و دگران‌اندیشانِ داخل ایران از مذهبی‌ها آزادتر هستند
حسین قاضیان، جامعه‌شناس ایرانی در پاسخ به ادعای تلویزیون صدای امریکا اذعان داشته که ایران، نه‌تنها آزادیِ روشنفکران از مذهبی‌های نزدیک به حکومت هم بیشتر است بلکه سبب زیادی دگراندیش شدن ایشان می‌باشد!
۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۸
نوریزاده در VOA: ایران همانند عربستان و قطر علیه داعش بجنگد
علیرغم آنکه کمتر فرد تحلیل گری، منکر نقش عربستان سعودی و قطر در پیدایش داعش می شود، اما علیرضا نوری زاده، مدیر شبکه ایران فردا و تحلیل گر صدای آمریکا، عربستان را بزرگترین دشمن داعش اعلام کرد. این در حالی است که 86 درصد مخاطبان صدای آمریکا عربستان را به عنوان عضوی از ئتلاف ضد داعش به رسمیت نمی شناسند....
۲۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۷
فیلم/ واکنش مخاطبان به ماهیگیری VOA از آب گل‌آلود!
پس از حادثه تروریستی در فرانسه و لبنان، صدای امریکا در تلاش جهت حاشیه‌سازی برای ایران با واکنش سخت کاربران فارسی زبان مواجه شد.
۲۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۲
دادرس: طرح عملیات تروریستی فرانسه از طریق پلی استیشن 4 ریخته شده است
"امروزه مشخص شده که این گروه های تروریستی برای ارتباطات خود نه از ایمیل، نه از فیس بوک استفاده می کنند، این ها از پلی استیشن 4 استفاده می کنند. این پلی استیشن دستگاه بازی است و وصل به اینترنت می شود و برخی بازی ها تا یک میلیون شرکت می کنند، و این ها می توانند پیام رد و بدل بکنند. این یک معضل بزرگ سازمان ...
۲۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۳
VOA:  ارتش اسرائیل از یک "بچه فلسطینی" شسکت می‌خورد + فیلم
تلویزیون ماهواره‌ای صدای امریکا به "رابطه سیاسی ایالات متحده و اسرائیل پس از توافق هسته‌ای با ایران" پرداخته است. اما در این برنامه یکی از کارشناسان VOA اظهاراتی را خلاف توقعات شبکه مطرح می‌کند از جمله این‌که...
۱۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۰
پاسخ مخاطبان به حمایت‌های VOA از دولت امریکا
پس از تعطیلی شعبه غیر مجاز KFC در تهران و همچنین ممنوعیت واردات کالاهای مصرفی از سوی دولت، تلویزیون صدای امریکا با رویکردی انتقادی به سراغ این موضوع رفته است. مساله‌ای که با واکنش کاربران نسبت به VOA مواجه شده است...