آرشيو VOA
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۱۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۴
دردسری که "احمد شهید" برای "صدای امریکا" درست کرد + فیلم
انتشار گزارش جدید احمد شهید درباره وضعیت حقوق بشر در ایران که مقامات مسئول کشور بخش زیادی از آن را خدوش و سیاسی می‌دانند، این بار برای صدای امریکا دردسر ساز شده است...
۱۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۸
حقیقت‌جو: زنان در مجلس امریکا 18% هستند؛ در ایران 30% شدند
فاطمه حقیقت‌جو، مخالف سیاسی ایران و نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سیاه‌نمایی‌های صدای امریکا پیرامون "حضور کم‌رنگ زنان در مجلس"، اظهارات قابل تاملی ارائه کرده است. او می‌گوید سهم زنان از کرسی‌های مجلس امریکا تنها 18% است اما در ایران برای انتخابات پیشرو، احزاب 30% از فهرست نهایی را در نظر ...
۱۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۵
ضعف کیفی، محصولی از سانسورینگ در صدای امریکا + فیلم
برنامه این هفته روی در تلویزیون دولتی صدای امریکا به موضوع خروج فارغ‌التحصیلان از کشور اختصاص داشت. موضوعی که اگرچه قبلا هم در این شبکه تکرار شده بود و نظرات مخالف زیادی را به همراه داشت اما باری دیگر به بحث گذاشته شد.
۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۹
نظام دو معیاریِ VOA برای اقلیت‌های دینی ایران + فیلم
مجری و برنامه‌ساز صدای امریکا در مقابل ادعای مطرح شده توسط تحلیلگر این شبکه از وضعیت مطلوب کلیمیان در ایران به عنوان یکی از اقلیت‌های دینی دفاع می‌کند. این در حالی‌ست که برنامه روی خط VOA چند روز پیش، مدعی نقض حقوق اقلیت‌های دینی و مذهبی در ایران شده بود!
۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۲
حسن داعی: "محمد منظرپور، سردبیر صدای آمریکا، نفوذی ایران است"
حسن داعی مدعی شد که محمد منظرپور، سردبیر فعلی صدای آمریکا، به دلیل سابقه کار در شرکت آتیه بهار، نفوذی جمهوری اسلامی در صدای آمریکا می باشد.
۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۱
سردبیر سابق VOA: دستور داده بودند که دیگر علیه ایران لفاظی نکنیم
لو رفتن ایمیل های رییس سازمان سیا و برملا شدن سیاست کنار آمدن آمریکا با دولت های ایران دستمایه آن شد تا سردبیر سابق صدای آمریکا از دلیل کاهش لفاظی این شبکه علیه ایران بگوید.
۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۶
تحلیل گرVOA: آمریکا پرچم سفید بالا برده و تسلیم خواسته تهران شده
" فاجعه ای که ما در سوریه مشاهده می کنیم در واقع مظهر فروپاشی امپراتوری نظم نوین جهانی هستش که ایالات متحده بعد از پایان جنگ سرد بوجود آورد و این نظم الان به شدت در حال فروپاشی هست و مقصر اصلی آن دولتی هستش که خودش را مسئول نمی داند و سعی دارد خودش را سرگرم موعظه های اخلاقی در سازمان ملل و در جاهای ...
۲۴ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۰
فیلم/هر دم از این باغ "تحلیلی" می رسد
"ایشان یک امام زاده به اسم تغییر رژیم درست کرده که نه می تواند هواداری بسیج کند و نه می تواند پیش ببرد، در همه موارد هم اگر دقت کنید پیش بینی های ایشان شکست خورده، ایشان می گفت اصلا ایران و آمریکا نمی توانند با هم توافق کنند ولی توافق کردند، الان هم می گن امکان نداره هیچ خارج بیاد در ایران سرمایه گذاری ...
۱۷ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۴
گنجی: آمریکا از داعش حمایت کرده. مجری VOA: اشتباه می کنید حمایت نکرده
جوانمرد، مجری صدای آمریکا ولی همچنان سعی دارد تا آمریکا را تبرئه نموده و ادامه می دهد" نظر شما محترمه اما آنچه که به اطلاعات و اخبار بر می گرده آمریکا منتقد هرگونه حمایتی از گروه های تروریستی بوده"
۱۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۸
VOA کمک های ایران علیه داعش را تفرقه بین شیعه و سنی می نامد
با وجود آنکه ایران برای عقب راندن داعش از قسمت های کردنشین و سنی نشین عراق پشنیبانی های زیادی برای کمک به ارتش عراق کرده است ولی همچنان رسانه های فارسی زبان این کمک های ایران را تفرقه افکنی میان سنی و شیعه تلقی می کنند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۴
امیرعباس فخرآور منتقدینش را تخطئه کرد!
امیر عباس فخرآور یکی از چهره های نزدیک به سلطنت طلب به تازگی کتابی با عنوان "رفیق آیت الله" با موضوعیت شکل گیری انقلاب ایران منتشر کرده که انتقاداتی را به همراه داشته است.
۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۲
اولویت خبرنگار VOA در سوژه‌پردازی!
مجری و خبرنگار بخش فارسی تلویزیون صدای امریکا با حدود 6 برابر پرداختن بیشتر به سخنرانی باراک اوباما برای مردم کشورش خبر ساز شد.
۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۱
لاپوشانی سیگارچی در دعوای نامزدهای امریکایی
خبرنگار صدای امریکا اخبار جنجالی در مورد مشاجره‌ی نامزدهای امریکایی را در صفحه خود سانسور کرد. این در حالی‌ست که موضوع مذکور بسیاری از رسانه‌های جهان را به خود مشغول کرده است.
۱۲ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۵
آیا مجری صدای آمریکا به دنبال تطهیر کودک سوزی اسراییلی ها است؟
بعد از واکنش ها و محکوم کردن حادثه کودک سوزی اسرائیل توسط رسانه ها و افراد مختلف، پیام سیگارچی اما با حمایت غیر مستقیم از اسرائیل و هلوکاست و تحقیر خانواده حادثه دیده با "یک عرب" خطاب کردن آنان، واکنش برانگیز شد.
۶ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۷
فیلم/توافق هسته ای، بهانه نتانیاهو برای حذف حزب دموکرات در انتخابات آمریکا
"این فرصت 60 روزه که تا این توافق به تصویب برسه در کنگره آمریکا، تمام استفاده خواهند کرد برای ضربه زدن به حزب دموکرات مشروعیت خودش را از دست بده و این به نظرم هدف بزرگ آقای نتانیاهو هستش"
۳ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۶
علیزاده: چرا اپوزیسیون به دنبال خوراندن جام زهر به مردم ایران است؟
" این قدر تضاد علیه جمهوری اسلامی براش مهمه که هم ریشه هست با اپوزیسیونی که در دهه ۶۰ رفت و در کنار صدام حسین و علیه مردم خویش ایستاد و به کشور خودش حمله کرد، این قدر این تضاد براش مهمه که دستش به خون کردهای عراق آلوده شد و در ابعاد صدها هزار نفر آن ها را به کشتن داد."
۲۹ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۵
موج اخراج‌ها در صدای آمریکا به مجریِ «افق» رسید!
سیامک دهقان‌پور، مجری سابق برنامه افق نیز علی‌رغم 12 سال سابقه فعالیت، از این شبکه کنار گذاشته شد.
۲۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۴
اذعان مجری بی بی سی به پایین بودن سطح صدای آمریکا
اظهار نظر بهمن کلباسی، خبرنگار و کارمند بی‌بی‌سی فارسی در مورد تلویزیون فارسی صدای امریکا، واکنش برانگیز شد.
۱۸ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۳
کلیپ/ سانسور در صدای آمریکا با رمز ...
" اجازه بدید! " کلید واژه مجری برای اتاق فرمان، نسبت به سانسور صحبت های مخاطب تلفنی که نظراتش با نظرات شبکه مغایر است.
۱۴ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۷
فیلم/ دست انداختن مجری صدای آمریکا توسط مخاطبان شبکه
این فیلم مربوط به برنامه روی خط صدای آمریکا، مخاطبان شبکه با گفتن هجویات و جملات نامربوط مجری این برنامه را گیج کردند.