آرشيو BBC
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۲۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۸
چرا BBC نسبت به ائتلاف عربستان راه تناقض در پیش گرفته؟
بی بی سی گفته که دفتر امور خارجه این کشور اعلام کرده که برای میزان همکاری با این ائتلاف احتیاج دارد اطلاعات بیشتری از جزئیات در اختیار داشته باشد تا برای پیوستن به چنین ائتلافی تصمیم بگیرد.
۲۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۱
کردها، بازی ترکیه و دوربین های بدون زوم BBC
اما در نهایت طاهر ایلچی در لحظه‌ای کشته شد که در حال سخنرانی درباره تخریب یک اثر تاریخی و میراث بشری با قدمت هزار و پانصد ساله توسط نیروهای امنیتی ترکیه بود بنابراین ترور وی حاوی سرنخهایی است که نقش دولت ترکیه را در تقابل با کردها روشن تر می کند.
۲۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۹
BBC در مورد اسرائیل مایل به بازتاب چه اخباری است؟
حتی رویکرد این شبکه در مورد جنگ اخیر اسرائیل در غزه بسیار مورد انتقاد نهادهای مدنی حقوق بشر و سازمانهای غیر انتفاعی و مردمی و همچنین بسیاری از رسانه های آزاد قرار گرفته بود.
۲۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۳
چرا روسیه کاروان های نفتی داعش را منهدم کرد اما امریکا نه؟
پرپنچی از مهمانان برنامه پرسید: «چرا پیش از حمله جنگنده های روسی به کاروان های نفتی داعش، حمله ای از سوی جنگنده های آمریکایی برای انهدام تانکرهای نفتی صورت نگرفته است؟ این در حالی است که در یک سال گذشته ۹۰درصد حملات هوایی در سوریه و عراق، از طرف جنگنده های آمریکایی انجام شده است.»
۲۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۰
از سوریه تا یمن؛ آیا BBC مشابه عمل کرده است؟
این شبکه در اقدامی مشابه با وقایع کشور یمن به مخالفتهای واقعی و مردمی در بریتانیا به حضور نظامی در قالب جنگی دیگر در غرب آسیا ، نپرداخته و با نشان دادن نمایشی سیاسی در احزاب پارلمان این کشور ، جنگ در سوریه را توجیه پذیر جلوه داده بود.
۲۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۵
رسانه های غربی و هدیه کریسمس اوباما به کارکنان سفارت امریکا در ایران
بی بی سی فارسی در این گزارش روزنه‌هایی از امید را که به قول این شبکه برای برقراری دوباره روابط دیپلماتیک میان تهران و واشنگتن بعد از شکل‌گیری توافق هسته‌ای در تابستان امسال شکل گرفته بود ، به خاطر اِعمال مسدود شدن دارایی‌های ایران به ارزش ۱۲ میلیارد دلار شامل طلا ، پس انداز بانکی و اموال دیگر توسط دادگاه ...
۲۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۵
بازی دوگانه BBC در بازپس گیری الرمادی
در واقع بی بی سی برعکس دو رسانه عربی مذکور یک بازی دوگانه ای را شروع کرده که سعی دارد در این بازی در هر حالت برنده باشد.
۲۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۷
آیا نقش برخی رسانه های عربی و غربی در بازپس گیری الرمادی مثبت بوده؟
این بار در عملیات بازپس گیری الرمادی دست پیش گذاشتند و از یک طرف برخی کشورهای عربی به ویژه آل‌سعود با اتها‌م‌زنی به نیروهای مردمی یا حشد الشعبی ، جنگ رسانه‌ای فرقه‌ای به راه انداختند و از طرف دیگر هم سیاستمداران امریکایی خود را به فشار رسانه‌ای محدود نکردند.
۱۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۸
در خدمت و خیانت بی بی سی فارسی
بی بی سی فارسی در سالگرد تاسیسش اتفاقات مربوط به سال 1332 را پوشش داد. یک گوینده بی بی سی که یک سال بعد از کودتا وارد رادیو شده است از مواضع ضد مصدق بی بی سی گفته است. این مسئله شائبه دست داشتن بی بی سی فارسی در عملیات آژاکس را تقویت می کند.
۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۶
آیا BBC پوشش دقیقی از تخلف پلیس انگلیس و آمریکا ارائه می دهد؟
اینکه چرا برخی رسانه ها همچون بی بی سی فارسی به واکاوی این مساله و پرداخت به چرایی علت اصلی برای این حوادث در جامعه آمریکا و همینطور انگلیس اقدامی به فراخور انجام نمی دهد ، سوالی ست که بی جواب مانده است.
۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۴
چرا BBC به واقعیت های حضور ناتو اشاره ای ندارد؟
بنابراین ظاهراً شبکه بی بی سی تمایل دارد تنها به پوشش واکنش تسلیحاتی طرف روسی نسبت به اقدامات تحریک کننده سازمان ناتو بپردازد و از عملکرد این سازمان در تحریک کشورهای دیگر طفره برود.
۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۳
فیلم/ عضو ارشد موساد در بی‌بی‌سی: بختیار به دنبال "ترورِ خمینی" بود
تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی در مصاحبه‌ای با عضو ارشد سازمان اطلاعاتی اسرائیل از نقشه‌ی شاپور بختیار برای "ترور آیت الله خمینی در فرانسه" گفته است. اذعان به "قدرتمندی ایران" و همچنین مخالفت او با سردبیر بی‌بی‌سی از نکات قابل توجه دیگر در این گفتگو است.
۲۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۰
BBC مایل به گفتن واقعیات نشست ریاض نیست
شبکه بی بی سی فارسی این نشست را محل اجتماع گروههای معارض میانه رویی دانسته که سعودیها اقدام به دعوت از آنها برای به نتیجه رسیدن به یک تصمیم و آن هم کنار رفتن بشار اسد از قدرت در ادامه گذار سیاسی در سوریه رسیده اند و مخالفت جبهه نصرت مبنی بر دعوت نشدن به این نشست را دلیلی برای میانه رو بودن این گروهها ...
۲۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۴
تطهیر پسر اردوغان توسط BBC با چه هدفی است؟
بعد از منتشر شدن عکسی از پسر اردوغان با دو مالک رستوران جگرکی در استانبول که دستمایه ای برای رابطه بین خانواده رئیس جمهور ترکیه با اعضای داعش توسط رسانه های روسی شده بود ، شبکه بی بی سی فارسی بلافاصله با مصاحبه با مالکان این جگرکی در استانبول به تطهیر پسر اردوغان پرداخت ولی این شبکه هیچ گاه به مستندات ...
۲۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۶
داعش، کردها، حضور ترک ها در شمال عراق و ناگفته های BBC
شبکه بی بی سی فارسی که در حمایت از جغرافیای مستقل اکراد در عراق به عنوان یک کشور غیر وابسته به دولت مرکزی ، برنامه های زیادی تولید کرده و بارها بحث این استقلال اقلیمی را به میان کشیده، این بار هم علت حضور نیروهای نظامی ترک در خاک عراق را آموزش پیشمرگه‌ها و نیروهای نظامی اقلیم کردستان عراق عنوان کرده ...
۲۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۵
موضع گمراه کننده BBC در مورد خطر داعش در ایران
شبکه بی بی سی علاوه بر اینکه این سخنان وزیر اطلاعات ایران را تبلیغات منفی ایران برای حق نفوذ در سوریه و عراق دانسته علاوه بر آن در قسمتی از بخشهای خبری اش ایران را در مورد داعش متهم به دودوزه بازی و حمایت مالی از این گروه کرده بود که جای تعجب بسیاری دارد چون گزارشات صریحی که در مورد مبارزه ایران با ...
۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۸
چرا BBC اعتراضات ضد جنگ مردم بریتانیا را نمی بیند؟
بعد از تصمیم دولت برای حضور نظامی بریتانیا در سوریه، اعتراضات گسترده مردمی در لندن و دیگر شهرهای این کشور موضوعی است که از چشم شبکه بی بی سی دور مانده است.
۱۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۸
مهاجرت به اروپا و عینک نزدیک بین BBC
سرانجام بعد از ماهها مذاکره ترکیه و اتحادیه اروپا درباره نحوه کند کردن جریان پناهجویان، به توافق رسیده‌اند ولی BBC فارسی از نقش بانیان بوجود آورندگان این بحران سخنی به میان نیآورده است.
۱۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۶
آیا BBC با سیاست‌های جمعیتی و سبک زندگی ایرانیان مخالف است؟
پس از تغییر سیاست جمعیتی و مقابله با روش های جلوگیری از بارداری در ایران و سخنان رهبری در این مورد و نیز استقبال مردم، بی بی سی فارسی به طرق مختلف به این موضوع پرداخت...
۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۲
BBC بر چه مبنایی از حضور انگلیس در سوریه صحبت می کند؟
شاید هم اکنون قصد این شبکه از به گردن وی انداختنِ تایید نشدنِ طرح حضور در سوریه را حاصل انتخاب جرمی کوربین به رهبری جناح مخالف دولت می داند و در واقع بی بی سی فارسی هم اکنون در حال چیدنِ میوه تبلیغات منفی قبلی خود از شخصیت آقای کوربین باشد.