آرشيو VOA
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۱۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۲
حمله به هواپیمای ایرانی؛ سیگارچی و سخنگوی آمریکایی
27 سال پس از این حادثه سقوط هواپیمای مسافربری ایران طی حمله آمریکا، سخنگوی فارسی زبانِ این کشور با انتشار متنی در این رابطه توضیح داده است. متنی که با واکنش و علامت سوالِ آرش سیگارچی همراه شده است.
۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۳۲
سکوت VOA پس از انتشار خبر جاسوسی آمریکا از فرانسه
انتشار خبر جاسوسی آمریکا از سه رئیس جمهور فرانسه و شوک رسانه ای بین رسانه های فارسی زبان اپوزیسیون، صدای آمریکا از انتشار این خبر خودداری کرد.
۳۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۴
تیراندازی در آمریکا به برنامه طنز جان استوارت کشیده شد
"همين حالا كه حرف مي زنيم هواپيماهاي بي سرنشين مون تو پنج شش كشور دارن يه عده رو مي كشن كه ما در امريكا امن باشيم. بعد يكي در همين امريكا تفنگ بر مي دارد و نه نفر سياه رامي كشيد مي دونيد يعني چي؟"
۲۷ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۴
حمله روشنفکرانه آرش سیگارچی به شهیدان دست بسته + واکنش کاربران
کاربری نوشت: "اين نهايت بي ادبي و بي احترامي به كسي است كه جانش را براي ازادي ميهن گذاشت. چه كسي حاضر است كه تصوير برهنه خود و يا بستگان از دنيا رفته اش را در معرض ديد همه قرار دهند ، به نام كار هنري؟ كجاي اين اثر با اسلام و يا حتي ايين مسيحيت مطابقت دارد كه تصوير برهنه يك انسان را در محراب و منبر به ...
۲۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۳۸
نتیجه جالب یک نظر سنجی
با توجه به نتیجه نظر سنجی به نظر می رسد، مسئله موافقین عدم حضور بانوان در ورزشگاه ها بیشتر بر روی ابعاد سیاسی تمرکز دارند.
۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۴
صدای ما را همچنان از لندن می‌شنوید!
تغییرات گسترده در نیروی انسانی صدای آمریکا و تنش بین کنگره و دولت ایالات متحده در سال‌های اخیر نشان از اختلافات زیادی بین سیاستگزاران آمریکا در نحوه تأثیر گذاری این رسانه بر حوزه های تعریف‌شده‌اش دارد.
۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۳
نظرسنجی مجری VOA در مورد BBC و Manoto
این اولین بار است که یک کارمند رسمی شبکه صدای آمریکا درباره سایر تلویزیون های فارسی زبان ماهواره ای نظر سنجی می کند.
۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۵۴
فریبا داوودی مهاجر: باندبازی و فقدان استراتژی رسانه ای در VOA
بسیاری از آنها نمی دانند حرکت به سمت حرفه ای شدن و تنوع در بسته بندی موضوع با بارکشی سیاسی حالا به هر جهتی فرق دارد و اصولا نمی توان حتی یک روزنامه دیواری تولید کرد و معنای این دو مفهوم را ندانست.
۲۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۴۸
نگاه غیر مستقل BBC به اربعین؛ VOA پیش دستی کرد
علیرغم تلاش بی بی سی و ادعای این شبکه در حفظ استقلال خبری، شبکه دولتی صدای امریکا خبر از «برگزاری بدون خشونت مراسم روز اربعین» در کربلا داد که آبی بود بر روی همه آنچه که BBC افروخته بود.
۱۱ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۴۲
مهمترین عوامل وحشت مردم امریکا چیست؟
بیشتر مردم امریکا نه فقط از جنایاتی مثل کودک‌ربایی، حمله باندهای تبهکار، تجاوز جنسی و غیره می‌ترسند، بلکه باور دارند که این جنایات در ۲۰ سال گذشته افزایش یافته است
۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۰
آمریکا اعدام ریحانه جباری را محکوم کرد + گزارش پرونده
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعدام ریحانه جباری در ایران را محکوم کرده است. گزارش کامل پرونده خانم جباری از سوی دادسرای انقلاب اسلامی منتشر شده است.
۱ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۳۰
هیلاری کلینتون: آسیا برای دولت اوباما اولویت است
قرار است نشست سالانه سازمان همکاریهای اقتصادی حوزه اقیانوس آرام (APEC) در پائيز امسال در پکن برگزار شود. اعضای اين سازمان سفر آقای باراک اوباما، رئیس‌ جمهوری آمريکا، را برای شرکت در اين نشست زير نظر دارند و بدنبال نشانه هایی هستند که رئيس جمهوری آمريکا هنوز هم به اجرای سياست «آسیا محور» خود متعهد است....
۲۳ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۴۸
انتقاد کارمند VOA از ملاقات اصلاح طلبان از رهبر انقلاب
آ شیخ علی اکبر خان محتشمی پور که رئیس کمیته صیانت از آرای مهندس موسوی بود و بهتر از هرکسی می داند که چه کسی تقلب کرده و چه فاجعه ای ایجاد شده و آن سردار وحید و آقایش ۵ سال پیش چه کرده اند هم می تواند بچرخد. آنهم قهرمانانه!
۱۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۶
باراک اوباما: عقب راندن داعش وقت گیر است
رئیس جمهوری آمریکا همچنین، به منظور حفاظت از سفارت ایالات متحده در عراق، دستور اعزام ۳۵۰ نفر دیگر از نیروهای ارتش آمریکا به آن کشور را صادر کرده است.
۲۱ تير ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۶
عذر خواهی آرش سیگارچی بابت توهین در فیسبوک + نظر کاربران
ظاهرا آقای سیگارچی پیشتر در کنار انتشار این عکس جمله ای نوشته بودند که از دید کاربران فیسبوک توهین به شهدا محسوب شده است.
۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۳۵
آهنگ گوگوش برای همجنسگرایان و حمایت آرش سیگارچی
آرش سیگارچی مجری بخش فارسی صدای امریکا این ترانه را اولین کار جدی در حمایت از همجنسگرایان دانسته است.
۶ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۱۴
برنامه های نوروزی دولت اوباما و بی اعتمادی به VOA
این وب سایت امریکایی همچنین به ناکامی شبکه تلویزیونی صدای امریکا در جذب مخاطبان ایرانی اشاره می کند و می نویسد: تجربه این شبکه خبری حتی گاه بر ضد آن چیزی بود که مورد نظر بود و این شبکه نه تنها نتوانست در جذب مخاطبان ایرانی به سیاست های دولت ایالات متحده موفق باشد، بلکه برعکس بسیاری از مخاطبان را علیه ...
۱۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۴۹
پخش برنامه های هفتگی صدای امریکا به حال تعلیق درآمد
"حمیده آرمیده" از کارمندان بخش فارسی تلویزیون VOA و مجری برنامه "خیابان زندگی" در فیس بوک خود در این رابطه اظهار داشته که ممکن است این تعطیلی پخش برنامه ها تا چند هفته ادامه داشته باشد و هیچ کس از مدت آن آگاه نیست.
۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۰۰
عکسی که احمد باطبی کارمند سابق و اخراج شده صدای امریکا از بیژن فرهودی گرفته
بنابر گفته برخی در این رسانه، این بازنشستگی در پی اعمال فشار از سوی مدیریت بوده است.
۱۳ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۵۱
اعتراض خبرنگار صدای امریکا به دم خروس مجاهدین خلق
پیش از این برخی از رها شدگان از اشرف، محل تجمع مجاهدین خلق در عراق، بر نقض حقوق بشر از سوی مسئولان مجاهدین خلق تاکید داشتند؛ اما همواره مسئولان این سازمان، معترضان را به جمهوری اسلامی وصل می کرد؛ اما حالا که نماینده ویژه سازمان ملل این ادعا را کرده نمی شود به سادگی گذشت.