آرشيو VOA
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۹ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۲۵
اخراج دو مجری دیگر صدای امریکا
در حالی که صدای امریکا در انتظار آغاز به کار سردبیر تازه خود در ماه ژوئن است، دو مجری دیگر این شبکه از کار برکنار شدند.
۹ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۴۵
احمدرضا بهارلو
متاسفانه تغییرات انجام شده در ۳ سال گذشته صدای امریکا هیچ نقطه قوت و مثبتی را به این شبکه اضافه نکرده و بیش از پیش موجب دلزدگی و در نتیجه ریزش مخاطب شده است. نمونه آخر این تغییر معرفی خانم ستاره درخشش به عنوان مسئول بخش فارسی بود که داد همه دلسوزان صدای امریکا را درآورد که البته موجب استعفا یا اخراج ...
۸ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۰۱:۳۵
مهدی فلاحتی و جمشید چالنگی
جمشید چالنگی در تازه‌ترین اقدام جهت لاپوشانی کردن فساد اخلاقی‌ خود در وبلاگ تازه تاسیسش اتهام "فساد اخلاقی‌" را در نتیجه فضاسازی منفی‌ دوستان سابق خود قلمداد کرد و با نام بردن از مهدی فلاحتی - مجری فعلی‌ صدای امریکا - وی را شخصی‌ فاسد معرفی کرد.
۷ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۰۹
جمشید چالنگی: چرا الهام ستاکی از صدای امریکا اخراج شد؟
چرا شخصی که مورد هتک حرمت قرار گرفته اخراج می شود اما شخص خاطی و متجاوز به جای اخراج ترفیع درجه گرفته و در جایگاه مهم و حساس تری قرار می گیرد؟ و مسئولیت جذب و گزینش مجریان جدید که غالبا خانم هستند به وی سپرده می شود؟ امثال خانم ستاکی در صدای امریکا زیادند. افرادی که از ترس اخراج مجبورند دم فرو ببندند ...
۱۸ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۰۷
کارشناسان صدای امریکا در استودیوی این شبکه چه می کنند؟
امیر فرشاد ابراهیمی جمعه شب 16 فروردین برای حضور در برنامه صفحه آخر صدای امریکا به استودیوی این شبکه رفته بود.
۲۸ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۵۴
اخراج فتحعلی شاه قاجار از صدای امریکا!
این ارگان خبری متعلق به انجمن حمایت از حقوق دموکراتیک زندانیان سیاسی که احمد باطبی را "فتحعلی شاه قاجار" لقب می هد در ادامه می آورد: ‌احمد باطبی در امریکا به علت تعدّد بیش از حد معمول دوست دختر‌های خود و بی‌ بند و باری‌های اخلاقی‌ به "فتحعلی شاه قاجار" شهره است و اکثر دوستان نزدیکش نیز او را در محافل ...
۲۴ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۴۳
سناتور امریکایی: صدای امریکا و رادیو فردا کاملا شکست خورده اند
وی به عنوان مسئول کلیه رسانه های دولتی ایالات متحده که برای ایرانیان برنامه تولید و پخش می کنند گفت: بخش فارسی صدای امریکا و رادیو فردا باید همانند ابزارهای سیاست خارجی ایالات متحده عمل کنند که برای ایرانیان جذاب و موثر باشند اما در وضعیت کنونی این دو رسانه کاملا شکست خورده و ضعیف هستند.
۱۲ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۲۰
صدای امریکا و رادیو فردا تعطیل می شوند؟
کاهشِ روز افزون مخاطبانِ صدای امریکا به گونه‌ای سیر فزاینده گرفت که سیاست‌گذارانِ عرصه تصمیم‌هایِ استراتژیکِ رسانه‌ای در ایالاتِ متحده امریکا از جمله سناتور صاحب نفوذیِ به نام «تام کبورنِ» جمهوری خواه از ایالتِ آریزونا، ادامه کارِ صدای امریکا و رادیو فردا را تنها اضافه بار و هزینه‌ای می‌داند که مالیات ...
۳۰ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۴۲
کارمند دیگری از صدای امریکا به شکل زننده ای اخراج شد
وی در کسوت خبرنگار و مجری در عرصه رسانه ‌های خبری امریکا فعالیت داشته و در زمان کار در شبکه سی‌ان‌ان (CNN) به عنوان نهمین خبرنگار برتر امریکا دست یافته بود.
۲۸ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۲۲:۵۶
صدای امریکا به دانشمند ایرانی ناسا هیچ توجهی نکرد
در حالی که "بابک فردوسی" دانشمند ایرانی ناسا میهمان ویژه سخنرانی سالانه باراک اوباما در جلسه مشترک مجالس سنا و نمایندگان بود، بخش فارسی صدای امریکا بدون توجهی به وی، از یک نوجوان امریکایی در این مراسم گفت.
۲۷ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۵۴
سردبیر اخراجی صدای امریکا مدیر بی بی سی در واشنگتن بوده
آقای باسمنجی روزنامه نگار پر سابقه ای است که پیشتر مدیر «بی بی سی» در واشینگتن بود. او پس از پایان ماموریت اش در امریکا مدتی به دفتر لندن آن رسانه اعزام و سپس با توافق مدیر وقت صدای امریکا «رامین عسگرد» به صدای امریکا آمد.
۲۷ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۲۷
فخرآور: اخراج اراذل و اوباش از صدای امریکا آغاز شد!
عباس فخرآور در واکنش به اخراج سردبیر بخش فارسی صدای امریکا و احتمال اخراج بخشی دیگر از کارمندان این شبکه در صفحه فیس بوک خود نوشت: اخراج اراذل و اوباش از صدای امریکا آغاز شد!
۲۵ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۴۸
کاوه باسمانجی در کنار فریبا داودی مهاجر
وی به شکل زننده ای با اسکورت ماموران امنیتی صدای امریکا به بیرون از ساختمان هدایت گشته و حتی به این کارمند VOA اجازه داده نشده تا لوازم شخصی اش را از میز کارش جمع کند.
۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۱۲
پاسخ علی اکبر دهخدا به صدای امریکا
شرح حال من و امثال مرا در جراید ایران و رادیوهای ایران و بعضی از دول خارجه، مکرر گفته اند. اگر به انگلیسی این کار می شد، تا حدی مفید بود؛ برای اینکه ممالک متحده امریکا، عده ای از مردم ایران را بشناسند. ولی به فارسی، تکرار مکررات خواهد بود، و به عقیده من نتیجه ندارد.
۲۰ دی ۱۳۹۱ ساعت ۲۲:۱۵
فیلم: دفاع فریبا داودی مهاجر از اقدامات رضاخان در صدای امریکا
در سالگرد تصویب قانون منع حجاب در ایران توسط رضاخان، فریبا داوودی مهاجر در برنامه روی خط صدای امریکا به دفاع از اقدامات وی پرداخت.
۱۴ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۳۳
تلاش ناشیانه "صدای امریکا" برای رهایی از گاف اتاق فرمان مشترک با "بی بی سی"
با انتشار فیلمی از سوی رسانه ها و گاف اتاق فرمان مشترک "بی بی سی فارسی" و "صدای امریکا"، تلویزیون VOA در اقدامی زودهنگام و البته ناشیانه تلاش کرد تا به فن لو رفته بدل بزند.
۷ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۲۳
فیلم: آرزوی جالب مخاطبان "صدای امریکا" به جهت میلاد مسیح
اکثر مخاطبان آرزو داشتند تا امریکا دست از خشونت طلبی در جهان بردارد و بمب های اتمی خود را نابود کند. اتفاقی که سبب شد تا "مهشید ندیری" مجری VOA به دفاع از تحریم های امریکا علیه ایران بپردازد.
۲۹ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۰۴
"سام قندچی": چرا پنچ سال در تلويزيون "صدای امريکا" نبودم
پس از پخش تلويزيونی، کساني که که مرا برای مصاحبه دعوت کرده بودند توسط دو مدير ارشد "صدای امريکا" مورد مؤاخذه قرار گرفتند. خود موضوع را بدون اشاره به "صدای امريکا" و افراد همان زمان در مقاله ای تحت عنوان "سومين نامه سرگشاده به آقای رضا پهلوی" منتشر کردم.
۲۷ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۱۸
"سام قندچی" از 8 سال کار در "صدای امریکا" می گوید
در هشت سال گذشته به دليل اعمال نفوذ برخی افراد هر بار که برای استخدام دائم در صدای امريکا تقاضا می کردم، رد می شدم و کسانی که صلاحيت بسيار کمتر تحصيلی و تجربی در ژورناليسم و اينترنت داشتند، برگزيده می شدند. در نتيجه از مزايای کارمند رسمی برای امنيت شغلی برخوردار نشده ام. اما حتی آن افراد با نفوذ هم ...
۲۳ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۳۷
صدای امریکا به بی بی سی فارسی حسادت می کند!
بیننده تلفنی برنامه خطاب به مجری می گوید «شاید کیفیت برنامه های شبکه صدای آمریکا از بی بی سی فارسی بهتر نباشد ...». مجری اما صحبت های او را عقیم می گذارد تا این مقایسه بیش تر ادامه نیابد.