آرشيو BBC
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۶
چرا BBC برخی وقایع منطقه را سانسور می کند؟
اما در این بین نقش بخش فارسی شبکه بی بی سی قابل تامل است چرا که این شبکه که حادثه ساقط شدن بمب افکن روسی را به دفعات مورد بازتاب قرار داده ولی برخی وقایع مشابه را سانسور کرده است.
۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۶
برای BBC نقشِ کدام جبهه در آینده سوریه بااهمیت تر است؟
جرمی کوربین رهبر حزب محافظه کار انگلیس صریحاً از دیوید کامرون انتقاد کرده و گفته که اقدامی علیه داعش موفق خواهد بود و ویروس را از بین می برد و قلب و ذهن ها را تسخیر می کند که از جهان عرب و اسلام بیاید و نه از یک مداخله خارجی و به همین دلیل است که بی بی سی هم به طور محتاطانه ای با حضور بریتانیا در سوریه ...
۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۴۱
کشف جدید BBC برای سرپوش گذاشتن بر نژادپرستی در انگلیس!
طی ماه‌های اخیر و بنا به گفته وزارت کشور انگلیس با افزایش 5 برابری جرائم ناشی از نژادپرستی در انگلیس، بی‌بی‌سی، بزرگ‌ترین پایگاه خبرپراکنی این کشور نه تنها در برابر این موضوع منفعل عمل کرده بلکه در مواردی با انتشار اخبار زرد و نامتعارف سعی در لاپوشانی آن نیز دارد.
۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۵
BBC فلسطین را به عنوان یک کشور به رسمیت نمی شناسد
در حالی که در جامعه آماری بی بی سی فارسی، کشورهایی مانند، گواتمالا، چاد، بوتسوانا، باهاما در لیست ماژولی آن قرار گرفته اند، اما فلسطین، به عنوان یک کشور در آن حضور ندارد.
۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۸
حامیان داعش که BBC نگفت
بی بی سی فارسی کمک مالی به این گروه را از طریق افراد ثروتمند و خیریه‌های اسلامی در خاورمیانه، به‌ویژه در عربستان سعودی و قطر دانسته و نام می برد هر چند که این شبکه گروه تروریستی داعش را هم اکنون خودکفا و از این سازمانهای غیر انتفاعی بی نیاز معرفی کرده است.
۳۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۲
فیلم/کارشناس BBC از دلیل قرمزتر بودن خون پاریس نسبت به بیروت می گوید
با وجود آنکه در حقوق بشر جهانی، انسان ها از هر نظر، دارای حقوق برابر می باشند، اما کارشناس بی بی سی فارسی این ادعا را تکذیب و به عدم تساوی خون غربی و خون شرقی، اذعان کرد.
۲۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۸
تناقضی که BBC در نگاه به نوع واکنشها به حوادث پاریس دارد
نکته حائز اهمیت در مورد ایران که بخش فارسی بی بی سی بر آن تاکید ورزیده، ادعای تبلیغاتی خواندن واکنش مقامات امنیتی ایران به حوادث خونین پاریس بود.
۲۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۲
تعبیری رسانه ای که BBC قبل از کنفرانس سوریه به دنبالش است
در گفتگویی تلویزیونی سردار سلامی جانشین فرمانده سپاه پاسداران ایران از حضور ایران در 4 لایه راهبری، تاکتیکی، فنی و عملیاتی این سپاه در کشور سوریه دقیق تر صحبت کرد و این اقدام مستشاری ایران را کاملاً منطبق بر اصول قانونی حاکم بر جهان و قوانین سازمان ملل بر شمرد اما BBC تعبیری متفاوت برای این گزارش عنوان ...
۲۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰
لابی‌گری در امریکا به روایت بی‌بی‌سی: از دموکراسی تا زر سالاری!
تلویزیون ماهواره‌ای بی‌بی‌سی با پرداختن به نقش لابی‌های سیاسی در شکل‌گیری توافق هسته‌ای میان ایران و 5+1، موضوع 'لابی‌گری در آمریکا' را توجیه می‌کند. اما بر خلاف جریان دیدگاه شبکه، یکی از تحلیلگران فارسی زبان این مساله را مغایر با دموکراسی عنوان کرده است.
۲۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۷
وزیر اطلاعات از نقش BBC فارسی در تحریک تروریست ها علیه ایران گفت
انتشار خبر " فراخوان رهبر القاعده برای حمله به ایران" توسط بی بی سی فارسی، در حالی دو روز قبل از محرم بر روی آنتن این شبکه رفت، که این خبر مربوط به 8 ماه پیش است؛ دستگیری بیش از 40 نفر از تیم های تروریستی توسط وزارت اطلاعات، گواهی از نقش بی بی سی در هماهنگی میان این گروه ها دارد.
۲۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۵
اختلاف BBC و دولت انگلیس درباره داعش!!
اخبار مربوط به داعش و مواضع انگلیس نسبت یه این گروه تاکنون به اشکال مختلفی در بی‌بی‌سی منتشر شده است که با بررسی آن تناقضاتی قابل تامل به چشم می‌خورد.
۱۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۶
وقتی مخاطبان، مهمان BBC را نفوذی خواندند!
بی بی سی فارسی اخیرا در برنامه تعاملی نوبت شما به موضوع "نفوذ" پرداخت. اما در حالی که بی بی سی مدعی بود، پروژه نفوذ یک مساله ساختگی و مورد سوء استفاده برخی جریان ها است، کاربرانی حتی مهمان برنامه را نیز یک عامل نفوذی معرفی کردند.
۱۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۲
چرا BBC در سالروز 13آبان به فکر تعطیلی KFC در ایران است؟
13 آبان که از نگاه بسیاری از تاریخ نویسان عرصه سیاست به انقلاب دوم ایران تعبیر می شود هم اکنون بعد از 36 سال بازتابی در بخش فارسی شبکه BBC ندارد و این شبکه در سالگرد این روز و به بهانه سخنان رهبرایران پیرامون نفوذ آمریکاییها پس از برجام، با هدفی خاص به موضوعی غیر سیاسی اشاره کرده است.
۱۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۴
عذر خواهی تلگرام ، واکنش عجولانه BBC
مدیر تلگرام در بخش دیگری از بیانیه خود نوشته است: « مقامات ایران روشن کرده اند که اگر کانالها یا بات های پورن در تلگرام در دسترس باشد، این پیام رسان را فیلتر خواهند کرد. اگر تنها نگرانی آنها این مسئله باشد، مشکلی در پیش نخواهد بود چون ما از قبل بیشتر بات ها و کانال های پورن را به دلیل محدودیت های خودمان ...
۱۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۸
برخورد چالشی BBC با انتخابات ترکیه
شبکه BBC فارسی هم در ابعاد مختلف سیاسی، قومیتی و امنیتی روند نهایی شدن انتخابات ترکیه را با نگاهی چالشی رصد کرد.
۱۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۵
BBC کدام پیام را در کنفرانس منامه نشنید؟
خبار کنفرانس کنفرانس امنیتی منامه همه ساله توسط BBC بصورت گسترده پوشش داده می شود و این شبکه با پررنگ کردن موضوعیت ایران گزارشات مرتبط با این نشست را با جهتی خاص و معنادار منتشر می کند.
۱۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۱
عذرخواهی تلگرام از ایران و اختلافات BBC  با خودش!
ساعاتی پیش پاول دورف، مدیر عامل و حامی تلگرام با انتشار متنی ادعای قبلی خود در خصوص سانسورینگ و جاسوسی در ایران را تکذیب کرده و عذرخواهی نمود. این در حالی‌ست که بی‌بی‌سی فارسی...
۱۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۲
رویکرد موافق BBC نسبت به اتفاقات فیفا
موردی که بسیار گسترده در بخش فارسی شبکه و وبسایت BBC بازتاب وسیع داشته فساد حاکم بر دستگاه اداری و اجرای فیفا و تبعات بعد از آن بود که سیاستهای آینده این دستگاه ورزشی را تحت شعاع قرار می داد از جمله برگزاری جام جهانی در سال 2018 که پیشتر روسیه میزبان آن انتخاب شده بود
۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۷
بازتاب عذرخواهی تونی بلر در BBC چقدر مهم است؟
با بالا گرفتن بحث پیرامون نشر گزارش کمیته تحقیق چیلکات درباره مشارکت انگلیس در حمله نظامی بدون مجوز سازمان ملل به عراق، BBC اظهارات و عذرخواهی تونی بلر نخست وزیر پیشین این کشور را بطور گسترده بازتاب داده که در این بازتاب سوالی اساسی نهفته است.
۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۵
پیش بینی سیاسی BBC در مورد تلگرام
BBC با طرح این موضوع در برنامه زنده نوبت شما نسبت به حریم خصوصی کاربران تلگرام در ایران هشدار داده و سوالاتی بحث برانگیز در این باره از مخاطبان شبکه پرسیده است که اکثر مخاطبان به گواهی نظراتشان در صفحه فیس بوک این برنامه زنده، با کانالهای غیر اخلاقی و مبتذل این سیستم پیام رسان آنلاین ابراز نگرانی کرده ...