آرشيو BBC
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۰
بی بی سی مراسم محرم در ایران را چگونه به تصویر می کشد؟+ عکس
این شبکه با انتشار عکس های گزینشی از این مراسم محلی، آن را به کل ایران بسط داد. تصاویری که بی بی سی بیشتر سعی داشت تا مراسم محرم در ایران را بیشتر شبیه مراسم بومیان سرخ پوست آمریکا و یا حتی روز هالوین به نمایش بکشاند و جنبه عزاداری و سوگواری آن را به حاشیه براند.
۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۷
قضاوت BBC درباره کارنامه سازمان ملل
دوم آبان ماه هفتادمین سالگرد تاسیس سازمان ملل متحد بود. وب سایت BBC هم با اختصاص گزارش های ویژه ای به این مقوله پرداخت اما سوالی جدی در برابر گزارش ها مطرح است.
۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۶
سانسور تونی بلر به سبک بی‌بی‌سی!
بی‌بی‌سی فارسی که در خبر قبلی خود عذرخواهی های بلر را محدود عنوان کرده بود در خبر جدیدش ، به عذرخواهی های بلر پرداخت و گزارش مذکور را پس از تغییر عنوان و محتوا از صفحه اول به بخش بایگانی مطالب منتقل داد.
۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۶
سانسور تونی بلر به سبک بی‌بی‌سی!
بی‌بی‌سی فارسی که در خبر قبلی خود عذرخواهی های بلر را محدود عنوان کرده بود در خبر جدیدش ، به عذرخواهی های بلر پرداخت و گزارش مذکور را پس از تغییر عنوان و محتوا از صفحه اول به بخش بایگانی مطالب منتقل داد.
۲۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۱
انشای BBC از پیروزِ توافق هسته ای
در واقع BBC با طرح این ادعا که حصول توافق هسته‌ای جای پای ایران را به عنوان یک بازیگر مهم منطقه‌ای که دیگر آمریکا هم حاضر نیست به متزلزل کردن آن فکر کند محکم کرده، شادی خود را از این مسئله پنهان نکرده است
۲۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۱
بی‌انصافیِ بی‌بی‌سی در تعریف از انصاف!
بی‌بی‌سی فارسی در حالی دادگاه های ایران را به چالش می کشد که بی عدالتی در دادگاه های غربی بویژه انگلیس و امریکا، اعتراض مردم و برخی مقامات را به دنبال داشته است، تا جایی که حتی اسقف اعظم انگليس بر راه‌اندازی دادگاه‌های اسلامی در انگلیس تاکید می کند.
۱۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۰
روایت BBC در جریمه بانک انگلیسی
وزارت دادگستری آمریکا در حال تحقیق در مورد این ادعاست که استاندارد چارترد در فاصله سال های 2009 تا 2011 در امارات تیمی استخدام کرده که قادر به صحبت کردن به زبان فارسی بوده اند. بنابراین صرفاً جریمه این بانک دلایل دیگر و مهمتری هم داشته که در گزارش BBC پررنگ نشده است.
۱۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۱
پیش بینی BBC از گام بعدی در رابطه ایران و عربستان
این سوال اساسی در ذهن مخاطب شبکه بوجود آمده که چرا BBC در این حادثه که منجر به کشته شدن انسانهای زیادی شده و مِن حیثِ رسانه ای دارای ضریب و ارزش خبری بسیار بالایی برای معرفی عاملین این اتفاق عظیم بوده، صرفاً به ردّ تقصیر از جانب سعودیها پرداخته؟
۱۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۸
BBC برای غرب دایه مهربان‌تر از مادر شد!
بی‌بی‌سی فارسی کشورهای خاورمیانه را به "توهم توطئه" محکوم کرده و غربی‌ها را از جنگ افروزی و اختلافات فعلی تبرئه می‌کند. این در حالی است که اظهارات افراد سرشناس امریکایی، انگلیسی و روسی بر خلاف ادعای ناظران در بی‌بی‌سی است.
۱۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۴
حادثه منا پس از یک هفته در بی بی سی تبدیل به فاجعه شد
با وجود آنکه جمشید برزگر، سردبیر بی بی سی فارسی، علت یک سو بودن اخبار فاجعه منا را عدم دسترسی به منابع اعلام کرد، اما این شبکه تنها رسانه ای بود که بدون هیچ گونه پخش فیلم و شاهدی، شایعه مقصر بودن حجاج ایرانی در روز عید قربان، و حرکت خلاف جهت آنان در مسیر رمی جمرات اعلام کرد.
۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۴۸
نموداری از جنگجویان خارجی در سوریه تهیه شده توسط موسسات آمریکایی و بریتانیایی
شبکه BBC فارسی در چرخشی نسبت به عملکرد خود در استفاده از منابع آماری جنگجویان خارجی در سوریه، در گزارشی به نقل از یکی از پژوهشگران همان موسسات آماری این ارقام و اعداد را با تولید سوسیس مقایسه کرده است.
۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۴۵
توصیه BBC به اپوزیسیون
BBC اما در انتهای مقاله اش با عنوان «ایران، جرمی کوربین و اپوزیسیون ایرانی» به قلم «همن سیدی»، این شخصیت انگلیسی را شخصی دانسته که که با ملکه کشور خودش هم تعارفی ندارد و صراحتاً او را به نقل از خودش جمهوری خواه نامیده و نتیجه گرفته که وی تعارفی هم با سران یک حکومت سرکوبگر ندارد در صورتیکه به اپوزیسیون ...
۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۳۸
راه حلی از BBC که برای انگلیس کارگشا نشد
ایران مناقصه‌هایی را برای توسعه میدان‌هاى نفتى و گازى خود از جمله میدان گازى آرش، پس از لغو تحریم‌های بین‌المللی طراحی کرده که ظاهراً بعد از هجمه رسانه های کویتی علیه ایران و همچنین احضار دیپلماتیک نماینده ایران در کویت در اوایل شهریورماه حالا نوبت به انعکاس این خبر توسط BBC رسیده است.
۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۳۵
سوریه ; از گزارشات BBC تا اعترافات افخمی
بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی روسی "راشا تودی" دیدگاه‌های خود در مورد درگیری داخلی کشورش، بحران پناهجویان، روابط با کشورهای دیگر از جمله ایران و راه‌ حل این بحران را بیان کرده است.
۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۹
تک نرخی شدن ارز ; BBC رویا می داند
یکسان سازی و تک نرخی شدن ارز یکی از سیاستهای اقتصادی کشور است که دولت سعی در صدد اجرایی شدن آن دارد
۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۸
مخاطبان: بینندگان یک ماه BBC به اندازه یک شب خندوانه نیست
" البته برنامه خندوانه تنها برنامه پربیننده صدا و سیما نیست، الان من فکر می کنم مخاطب یک شب خندوانه به اندازه تمام هفته و ماه بی بی سی بیننده داره،... برنامه ای بالاخره 5 میلیون پیامک میاد براش، شما نمی توانید خودتان را مقایسه کنید، برای برنامه نوبت شما الان چند نفر نظر ارسال می کنند"
۲۹ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۰
بحران پناهجویان از نگاه BBC
وقتی این انعکاس صحبت های تند ژنرال آلن توسط بی‌بی‌سی را در کنار سخنان ولادیمیر پوتین بگذاریم که مجدداً در حاشیه اجلاس «مجمع اقتصاد شرق» در شهر ولادیوُستُک روسیه گفته مسکو بارها درباره مشکلات عمده برای اروپا در نتیجه سیاست‌های غلط غرب و همچنین گسترش تروریسم در خاورمیانه و شمال آفریقا هشدار داده، نظر ...
۲۴ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۵
ربات جنسی، نسخه بی بی سی برای روابط جنسی؟
برای سایت بی بی سی فارسی که مخاطبان آن را افرادی از کشورهای ایران، افغانستان و تاجیکستان شکل می دهند، گزارش رباتی به عنوان شریک جنسی، چه جایگاهی دارد؟ آیا می تواند معضلات و مشکلات جنسی که ممکن است مردم این کشورها درگیر آن باشند، را حل کند؟
۲۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۸
طرح رسانه ای انگلیس درباره سوریه
گذشته از حضور نظامی روسیه در سوریه در پایگاه دریایی نظامی طرطوس که از سال 1971 در پی یک قرارداد نظامی بین دو کشور به اجاره روسیه درآمده بود، مهمتر مطلبی است که شبکه بی‌بی‌سی با همکاری برخی از خبرگزاریها در بریتانیا و شماری از رسانه های آمریکایی سعی در القاء به جهانیان و سیاستمداران آمریکایی داشتند
۲۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۶
عکس العمل BBC در بحران پناهجویان
بی‌بی‌سی فارسی بعد از یک مصاحبه فوری با پدر این کودک سوری و بازپخش مجددش در بخشهای مختلف خبری اش، با ایجاد صفحه ویژه ای در وبسایت اینترنتی اش پیرامون ورود پناهجویان به اروپا، همانند دیگر رسانه های اروپایی به این چالش بزرگ انسانی که بعد از جنگ بالکان بزرگترین مهاجرت پناهجویان به غرب اروپاست، پرداخته ...