آرشيو VOA
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۲۷ آبان ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۰۵
گزینه های اپوزیسیون و اقدامات آیت الله خامنه ای
"برای اپوزیسیون در برابر اقدامات آیت الله خامنه ای چه گزینه ای باقی مانده است؟"؛ این ترجیع بند سوالاتی بود که صدای آمریکا مکررا آن را از میهمانان میز گرد سیاسی افق، می پرسید.
۱۶ آبان ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۲۷
صدای آمریکا بنا را بر «ناسازگاری» گذاشته است
با این روندی که صدای آمریکا در پیش گرفته است، هیچ بعید نیست در روز ها و ماه های آینده افراد بیشتری به لیست نفوذی های ایران در آمریکا اضافه شوند. خود زنی هایی که شروع آن با رسانه ای شدن پرونده «محمد رضا مدحی» آغاز شد، در آینده چه بسا دامن افراد بیشتری مانند امیرعباس فخرآور و یا حتی خود نوری زاده را هم ...
۲۶ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۰۸:۵۹
قابل توجه پان ایرانیست ها، شهرام همایون و رضا پهلوی
در پاسخ وی مهندس بازرگان چنین گفت: درباره ی تخت جمشید، من خودم معمارم -فوق لیسانس مهندسی معماری- این را من بهتر می دانم که تخت جمشید ربطی به معماری بومی ایرانی ندارد...
۱۳ شهريور ۱۳۹۰ ساعت ۰۳:۱۴
برای مجاهدین خلق؛ اگرچه دیر است، اما محال نیست
این روزها، طنین سردی از ناقوس پایان راه، درحال وزیدن است. دوران همهمه و هیمنه ی مجاهدین خلق سال ها است که رو به رکود نهاده است. از "فروغ جاویدان" سوسویی بیش نمانده و "اشرف" هم می رود تا دوران اجاره اش به سر آید.
۳ شهريور ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۳۲
آزردگی صدای آمریکا از نقش آفرینی مهدوی کنی در رفع اختلافات
آن چه را به عنوان مهم ترین نگرانی اپوزیسیون و از جمله صدای آمریکا و بی بی سی فارسی از بازگشت آیت الله مهدوی کنی علی رغم کهولت سنی ایشان به میانه ی میدان سیاسی و اجرایی نظام می توان برشمرد، مقبولیت سیاسی و به خصوص اخلاقی آیت الله مهدوی کنی در میان قاطبه ی اصول گرایان و بسیاری از اصلاح طلبان و احتمال ...
۲۲ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۰۶:۴۲
ابتکار "هیات حل اختلاف" و در هم ریختن عملیات روانی اپوزیسیون
آن چه بسیار حائز اهمیت است اینکه در درجه اول مسوولین جمهوری اسلامی به هیچ وجه نباید فراموش کنند که به قدر مسلم پاشنه آشیل نظامی که همه ی اقتدار آن مرهون پشتوانه مردمی آن است ، اختلاف بین مسئولین و مرگبار تر از آن ، کشاندن این اختلاف نظرات از سطح مسئولین به مردم و در رابطه ی میان مردم با مسئولین است
۶ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۰۱:۵۸
گریبان دریدن ناخواسته ی صدای آمریکا برای نامه ی احمدی نژاد
ورطه ی "استانداردهای دو گانه" در تحلیل نامه ی احمدی نژاد، امری نبود تا خروج از آن به سادگی میسر باشد؛ چرا که آن ها که تا دیروز با تمام قوا به تخطئه ی طرح تفکیک جنسیتی می پرداختند، امروز باید به دفاع از نامه ی احمدی نژادی قد علم می کردند که به خون او تشنه بودند.
۲۲ تير ۱۳۹۰ ساعت ۰۰:۰۲
خانم VOA! بالاخره چه بپوشیم؟!
اگر صدای آمریکا خواهان آزادی پوشش مردم و عدم دخالت حکومت ها است به چه علت در مورد قوانین بازدارنده ی کشورهای اروپایی در مورد پوشش اسلامی واکنش نشان نمی دهد؟!
۱۲ تير ۱۳۹۰ ساعت ۰۰:۲۰
ناکامی صدای آمریکا در پروژه هراس از ایران هسته ای
اوج استیصال غرب در نمودار پرونده ی هسته ای ایران، نقطه ای است که به سوال و بازخواست از اسرائیل پیرامون وضعیت جنگ افزارهای بالفعل اتمی اش باز می گردد؛ نقطه ای که افکار عمومی جهان هر روز، بیش از پیش، نسبت بدان کنجکاوی نشان داده و هجمه ی رسانه ای غرب نه تنها نتوانسته از پس خاموش کردن آن برآید بلکه آتش ...
۲۵ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۳۰
«کل اگر طبیب بودی، سر خود دوا نمودی»
این پرسش در مورد صدای آمریکا مطرح است اگر این شبکه قصد بهره برداری رسانه ای علیه ایران را در این خصوص ندارد، چرا در مورد کودکان ناقص الخلقه جنگ عراق، در مورد سرقت اعضای بدن کودکان فلسطینی توسط اسرائیل و یا استفاده از این کودکان به عنوان سپر انسانی توسط ارتش این رژیم، در مورد کودکان کشته شده در جنگ های ...
۱۹ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۰۱:۲۲
پـُک آمریکایی
دهم خردادماه، مصادف با روز جهانی مبارزه با دخانیات، صدای آمریکا با دعوت از یک روان درمانگر به بحث و بررسی عوامل مصرف سیگار در ایران می پردازد. در واقع این روز، یکی از مهمترین مناسبت هایی است که سازمان جهانی بهداشت برای سلامت عموم مردم به رسمیت شناخته است.
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۰۹
ملودی های آزادی بیان و ساز شکسته صدای آمریکا + فیلم
ملودي نواب صفوي فرصت يافت تا طرح دعوي خود را در يك دادگاه تجديد‌نظر فدرال ادامه دهد و اين پرونده را با عنوان نقض آزادي بيان در آمريكا پيگيري كند.
۶ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۱۴
آیا آمریکا با ایرانیانی که قصد بازگشت دارند برخورد می کند؟
مستشاری پاسخ داد: من در برنامه ام دارم که تا ۵ سال آینده به ایران بازگردم. مستقل از اینکه چه شرایطی در ایران حکمفرما باشد. به دلیل اینکه به هر حال با وجود فراهم بودن امکان رشد در آمریکا، این کشور احساس ارضا و غنی شدن را به آدمی مثل من کمتر داده است.
۳۱ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۳۷
صدای آمریکا و پردازش دکترین برای اوباما
آقای عباس میلانی که به عنوان کارشناس در این برنامه دعوت شده بود اظهار می دارد من مخالف این هستم که آمریکا باید و حق دارد برای مردم دیگر تعیین تکلیف بکند چون سابقه اش بد است و چون منافع خودش را دنبال می کند.
۹ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۰۰:۲۸
مقایسه ی آلودگی هوای تهران با چند کشور دیگر
کارشناس برنامه اظهار داشت که میزان بالای تولید دی اکسید کربن هیچ اثری بر بهداشت مردم ندارد و همچنین مدعی شد ، بالا بودن میزان CO2 نشان دهنده نرخ پیشرفت کشور ها است
۲۷ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۱۸:۰۰
شرط رضا پهلوی برای همکاری با موسوی و کروبی
آخرین برنامه افق در سال 89 پنجشنبه 26 اسفند با حضور رضا پهلوی با عنوان رهبری جنبش برگزار گردید که حاوی مطالب جالبی توسط پهلوی بود.
۱۸ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۱۷:۲۵
صدای آمریکا فرق مجلس‌خبرگان و مجمع ‌تشخیص را نمی‌داند!
گاف بامزه "صدای آمریکا" عمق تحلیل و نگاه این رسانه را به ارکان نظام سیاسی ایران روشن می سازد.
۲۴ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۰۸:۰۰
صدای آمریکا:مقصر رهبران جنبش سبزند
آقاي نوري زاده با تخطئه ي رهبران جنبش بيان كرد كه اصلا آن موضع گيري شان (درباره دفاع از خط امام ) اشتباه و نادرست بوده است.
۱۷ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۲۱:۴۵
پیوند دادن مرگ علیرضا پهلوی با کربلا توسط مجری صدای آمریکا
مجری شبکه تلویزیونی صدای آمریکا در یکی از برنامه‌های روی خط نسبت به صحبت‌های مهمان تلفنی برنامه با کنایه‌ای تمسخرآمیز واکنش نشان ‌داد.
۲۶ دی ۱۳۸۹ ساعت ۲۳:۰۲
تأملی در پاسخ سازگارا به صدای آمریکا
محسن سازگارا در برنامه تفسیر خبر صدای آمریکا از پاسخ دادن به سؤالی درباره ابرقدرت بودن ایران در منطقه طفره رفت.