آرشيو BBC
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۲۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۰
بی بی سی و نقش پ‌ک‌ک در ترکیه
المانیتور در گزارشی تحت عنوان «چه کسی ایرانیان را در ترکیه هدف قرار می‌دهد؟» نوشته است که این احتمال وجود دارد که ترکیه با نسبت دادن این حملات به نیروهای کرد در پی ایجاد اختلاف میان ایران و کردها باشد.
۲۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۵۹
اولویت سرمایه‌گذاری خارجی برای BBC در چه بخشی است؟
بی‌بی‌سی اشاره‌ای به‌قصد دولتمردان ایران در نوع سرمایه‌گذاری نفتی نکرده چراکه سرمایه‌گذاری‌های خارجی انجام‌شده بر روی ماشین‌آلات صنعتی و سایر ابزارهای تولیدی فعال در صنعت نفت و دیگر صنایع وابسته و غیر وابسته به‌منظور انتقال تکنولوژی به کشور موجب شکوفایی در بخش اشتغال و افزایش صادرات و کاهش واردات خواهد ...
۱۴ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۲
پیام مهربانی محمد رسول الله و واکنش قهری BBC فارسی
فیلم محمد رسول الله که سراسر پیام مهر و صلح برای تمام انسان های دنیا را به دنبال داشت، با واکنش قهرآلود تفرقه آمیز و سیاست زده بی بی سی مواجه شد.
۷ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۵
تلاش بی‌بی‌سی برای آینده سیاست بریتانیا
بی‌بی‌سی با نگاهی به گذشته این رابطه پرفرازونشیب چشم‌اندازی مثبت برای آینده تجاری این دو کشور ترسیم کرده ولی علت سیاهی این رابطه درگذشته در گزارش این شبکه همچنان در هاله‌ای از ابهام باقی‌مانده است.
۷ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۱
آینده شرکت شل در ایران
البته با توجه به حضور شرکتهای نفتی ایتالیایی و ژاپنی پیش از نمایندگان کشور بریتانیا این نوع انعکاس رسانه ای بی بی سی دور از انتظار نیست.
۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۷
ساختمان سفارت ایران در لندن
با توجه به استقبال سرد وزارت خارجه ایران در فرودگاه مهرآباد از فیلیپ هاموند و همچنین حضور معاونت اداری این وزارتخانه در بازگشایی سفارت ایران در لندن که تعطیلی آن به‌شدت موانعی را برای برخی از هم‌وطنان ایرانیِ مقیم اروپا و انگلیس جهت امور کنسولی و اخذ و تمدید روادید ایجاد کرده بود، تحلیل بی‌بی‌سی قابل‌تأمل ...
۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۰
چشم‌انداز بازگشت ایران به بازار نفت
بی بی سی اشاره ای به مراودات بازرگانی ایران و چین که باعث کاهش کارآمدی تحریمها و از دلایل اصلی آمدن غربیها پای میز مذاکره با ایران شده بود، نکرده و درحقیقت کاهش رشد اقتصادی چین را دلیلی برای چرخش عمل ایران در انتخاب مشتری جدید اروپایی دانسته است.
۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۷
نگاه خوش‌بینانه بی‌بی‌سی به رکود بازار داخلی خودرو
افکار عمومی که با بازنشر نظراتشان در شبکه‌های اجتماعی موبایل باعث تأثیر بر تقاضا در تولیدات بی‌کیفیت داخلی شده‌اند، نسبت به فن‌آوری پایین شرکت‌های اروپایی در آینده نیز واکنش نشان خواهند داد پس نگاه خوش‌بینانه بی‌بی‌سی به رکود بازار داخلی خودرو در جهت رونق شرکتهای اروپایی در آینده هیچ محلی از اعراب نخواهد ...
۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۸
افراط‌گرایی; از دیدگاه دکتر ظریف تا نگاه BBC
تحلیل غلط و اشتباه این شبکه در پیدایشِ حرکت توده‌ای و مسلحانه ایدئولوژی بنیادگرایی اسلامی را باید یادآور شد چراکه پیدایش گروه‌هایی همچون سپاه صحابه، لشگر جنگوی، شبکه حقانی و ... در منطقه با همان ایدئولوژی مسلحانه و موردنظر شبکه بی‌بی‌سی در اوایل دهه هشتاد میلادی دقیقاً ازنظر زمانی بعد از وقوع انقلاب ...
۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۴
بازی بی‌بی‌سی با کارت پ‌ک‌ک
با توجه به مواضع روشن ترکیه در چهار سال گذشته نسبت به بحران سوریه و همچنین روابط پرفرازونشیب ترکیه با احزاب کرد مستقر در آن کشور، بازی بی‌بی‌سی با استفاده از کارت دخالت و خصومت پ‌ک‌ک با ایران بسیار قابل‌توجه و قابل‌تأمل می‌باشد
۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۲
روابط آمریکا و مصر از نگاه BBC
بی بی سی بعد از برشمردن تاریخ روابط سیاسی پر فراز و نشیب بین مصر و آمریکا از سال 1955 تا دوسال پیش که دولت محمد مرسی سرنگون شد، این کشمکش سیاسی را از یکطرف بسیار پررنگ کرده و از طرف دیگر همراه با پاداشی برای مصر معرفی کرده است.
۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۰
اهداف ظریف در هند از نگاه BBC
دیپلماسی دفاع از منافع در جهت حل تهدیدات مشترک است که به این روابط سیاسی شکل می دهد نه چیز دیگری خارج از این قاعده که بی بی سی متصور شده است.
۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۲
تلاش BBC برای رهبر تازه طالبان
بی بی سی در یک یادداشت جدید با عنوان 'تلاش رهبر تازه طالبان برای استحکام موقعیت خود' بعد از گزارشات متعددی که از آینده مبهم طالبان و تعیین رهبر جدید این گروه داده بود این بار از بعد تثبیت رهبری ملااخترمنصور این مطلب را نشر داده است.
۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۴
خیالِ بی بی سی از واقعیتِ سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی در ایران
با نگاهی به سابقه حضور این شرکتها و مخصوصاً شرکتهای اروپایی در گذشته در مواجهه با تحریمها فِعلی از آنها صادر نشده که بر سیاست کشورهای وضع کننده تحریم و به ویژه کنگره آمریکا و تحریم‌های سازمان ملل تاثیر بگذارد.
۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۸
ضربِ شستی به مذاق طالبان یا بریتانیا؟
بی‌بی‌سی با انتشار مطلبی با عنوان 'رهبر جدید طالبان ضرب شست نشان می‌دهد؟' به تحلیلی از آینده طالبان پرداخته است.
۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۹
چرخش بی‌بی‌سی در نگاه به سوریه
بی‌بی‌سی اکنون با چرخشی در مواضع خود این آمارها را زیر سؤال برده و معتقد است که باید بااحتیاط با این آمارها و ارقام برخورد کرد و شاید اصلی‌ترین دلیل این نوع چرخش بی‌بی‌سی را همان شکست‌های پی‌درپی گروه‌های معارض سوری دانست که اتفاقاً بسیار موردحمایت بریتانیا و آمریکا هستند
۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۵
فرصت‌طلبی بی‌بی‌سی از مرگ رهبر طالبان
باگذشت حدوداً یک هفته از مرگ رهبر سابق طالبان در افغانستان گویی روند تحلیل‌های بی‌بی‌سی از آینده طالبان از آن حجم زیاد مطلب در وب‌سایت و تلویزیون این شبکه تغییر کرده واین شبکه پس از سپری شدن فضای ابهام و تردید که آبستن شایعه‌سازی در جامعه بوده به سمت گزارشات و تحلیل‌های واقعی‌تر رفته است.
۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۲
قرائت یک سویه بی‌بی‌سی از اشغال بوشهر
وب‌سایت بی‌بی‌سی فارسی در آستانه روز 17مردادماه که مصادف با سالروز آخرین حمله نظامی بریتانیا به بوشهر در سال 1294 شمسی است، مطلبی منتشر کرده که واکنش‌های بسیار زیادی را برانگیخته است زیرا در این مطلب، بی‌بی‌سی اقدامی پیشدستانه در توجیه حمله نظامی 100سال پیش کشور متبوعش به جنوب ایران انجام داده که البته ...
۱۵ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۶
ابهام در آینده طالبان و آینده نگاه BBC به این گروه
بی‌بی‌سی با نشر تحلیلی در وب‌سایت این شبکه به قلم خبرنگار مستقر در کشور پاکستان، محمد وزیری، با عنوان 'نگاهی به مرگ رهبر سابق طالبان؛ اختلافات بر سر رهبری تازه و آینده‌ای مبهم' تحلیلی جهت‌دار از این اتفاق مبهم ارائه می‌کند.
۱۵ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۷
برنامه پرمخاطب
با توجه به ابهامی که در مرگ رهبر سابق طالبان که به گزارش BBC حدوداً 2ماه پیش از بازگشایی دفتر سیاسی طالبان در قطر اتفاق افتاده، این استقبال شبکه بی‌بی‌سی از انتخاب ملااخترمنصور نیز قابل‌تأمل می باشد.