آرشيو BBC
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۲۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۵
نظر BBC درباره تغییر نقش لابی های اسرائیلی در آمریکا
بی بی سی با ارائه مطلبی با عنوان "توافق اتمی ایران چگونه لابی قدرتمند اسرائیل را در آمریکا تضعیف کرد" از تغییر رویه نقش لابیهای اسرائیل از قبیل 'ایپک' و 'جی استریت' در آمریکا سخن گفته که قضاوتی بدون مصداق تاریخی است.
۲۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۳
توسعه BBC به چه قیمتی؟
ظاهراً قربانی نزاع بین گردانندگان بی‌بی‌سی و مسئولین دولتی در مورد بودجه این گروه رسانه ای خود مردم کشور بریتانیا هستند
۲۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۱
اهداف مشترکی که BBC بین آمریکا و عربستان می بیند!
آنچه از وقایع منطقه مشخص هست اختلافات گسترده ایست که بین آمریکا و متحد دیرینش عربستان سعودی بوجود آمده که در بیش از سه دهه اخیر سابقه نداشته ولی بعد از توافق هسته ای بین ایران و 5+1 این اتحاد در هم شکسته و روز به روز بر گسست آن اضافه می گردد
۲۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۰
از اقتصاد برجام تا پیش بینی BBC
بی بی سی با برشمردن تاثیرات لغو تحریمها بر اقتصاد ملی ایران پرداخته و این تاثیر را در ابعاد رشد اقتصادی، سرنوشت ارز بلوکه شده، آینده بازار نفت و جذب سرمایه گذاری خارجی بررسی کرده است.
۲۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۹
از اظهار نظر نعمت زاده تا نتیجه گیری BBC
تحلیل اخیر بی‌بی‌سی در مورد کمپین خرید خودروی صفر ممنوع به‌طورقطع غیرقابل‌اعتماد بوده و نظر و نیت جامعه و جوانان در مورد نخریدن خودروهای صفر با رویکرد این شبکه متفاوت بوده است.
۲۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۴
پیام‌های ایرانیان به کنگره و انتخاب BBC
در جدیدترینِ این واکنش‌های جمعی، گروه فوق در نامه‌ای سرگشاده به نمایندگان کنگره خواستار رأی مثبت آن‌ها به این توافق شده‌اند که برای بی‌بی‌سی ضریب بالاتری داشته است.
۲۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۳
نگاه BBC به سرمایه گذاری هند در پتروشیمی ایران
بی‌بی‌سی به نقل از سایت بلومبرگ از برنامه شرکت نفت هند برای ساخت یک مجتمع پتروشیمی به ارزش ۳ میلیارد دلار در ایران، بعد از لغو تحریم‌ها خبر داده است.
۲۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۲
کلید حل مشکل پناه‌جویان در برنامه‌های توسعه‌طلبانه بریتانیا
بی‌بی‌سی اتحادیه اروپا را نیازمند یک برنامه جامع جهانی برای پناهندگی می‌داند اگرچه لازم می‌داند که این برنامه نباید جانشین برنامه پناهندگی در اروپا شود.
۲۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۰
بی بی سی و نقش پ‌ک‌ک در ترکیه
المانیتور در گزارشی تحت عنوان «چه کسی ایرانیان را در ترکیه هدف قرار می‌دهد؟» نوشته است که این احتمال وجود دارد که ترکیه با نسبت دادن این حملات به نیروهای کرد در پی ایجاد اختلاف میان ایران و کردها باشد.
۲۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۵۹
اولویت سرمایه‌گذاری خارجی برای BBC در چه بخشی است؟
بی‌بی‌سی اشاره‌ای به‌قصد دولتمردان ایران در نوع سرمایه‌گذاری نفتی نکرده چراکه سرمایه‌گذاری‌های خارجی انجام‌شده بر روی ماشین‌آلات صنعتی و سایر ابزارهای تولیدی فعال در صنعت نفت و دیگر صنایع وابسته و غیر وابسته به‌منظور انتقال تکنولوژی به کشور موجب شکوفایی در بخش اشتغال و افزایش صادرات و کاهش واردات خواهد ...
۱۴ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۲
پیام مهربانی محمد رسول الله و واکنش قهری BBC فارسی
فیلم محمد رسول الله که سراسر پیام مهر و صلح برای تمام انسان های دنیا را به دنبال داشت، با واکنش قهرآلود تفرقه آمیز و سیاست زده بی بی سی مواجه شد.
۷ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۵
تلاش بی‌بی‌سی برای آینده سیاست بریتانیا
بی‌بی‌سی با نگاهی به گذشته این رابطه پرفرازونشیب چشم‌اندازی مثبت برای آینده تجاری این دو کشور ترسیم کرده ولی علت سیاهی این رابطه درگذشته در گزارش این شبکه همچنان در هاله‌ای از ابهام باقی‌مانده است.
۷ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۱
آینده شرکت شل در ایران
البته با توجه به حضور شرکتهای نفتی ایتالیایی و ژاپنی پیش از نمایندگان کشور بریتانیا این نوع انعکاس رسانه ای بی بی سی دور از انتظار نیست.
۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۷
ساختمان سفارت ایران در لندن
با توجه به استقبال سرد وزارت خارجه ایران در فرودگاه مهرآباد از فیلیپ هاموند و همچنین حضور معاونت اداری این وزارتخانه در بازگشایی سفارت ایران در لندن که تعطیلی آن به‌شدت موانعی را برای برخی از هم‌وطنان ایرانیِ مقیم اروپا و انگلیس جهت امور کنسولی و اخذ و تمدید روادید ایجاد کرده بود، تحلیل بی‌بی‌سی قابل‌تأمل ...
۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۰
چشم‌انداز بازگشت ایران به بازار نفت
بی بی سی اشاره ای به مراودات بازرگانی ایران و چین که باعث کاهش کارآمدی تحریمها و از دلایل اصلی آمدن غربیها پای میز مذاکره با ایران شده بود، نکرده و درحقیقت کاهش رشد اقتصادی چین را دلیلی برای چرخش عمل ایران در انتخاب مشتری جدید اروپایی دانسته است.
۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۷
نگاه خوش‌بینانه بی‌بی‌سی به رکود بازار داخلی خودرو
افکار عمومی که با بازنشر نظراتشان در شبکه‌های اجتماعی موبایل باعث تأثیر بر تقاضا در تولیدات بی‌کیفیت داخلی شده‌اند، نسبت به فن‌آوری پایین شرکت‌های اروپایی در آینده نیز واکنش نشان خواهند داد پس نگاه خوش‌بینانه بی‌بی‌سی به رکود بازار داخلی خودرو در جهت رونق شرکتهای اروپایی در آینده هیچ محلی از اعراب نخواهد ...
۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۸
افراط‌گرایی; از دیدگاه دکتر ظریف تا نگاه BBC
تحلیل غلط و اشتباه این شبکه در پیدایشِ حرکت توده‌ای و مسلحانه ایدئولوژی بنیادگرایی اسلامی را باید یادآور شد چراکه پیدایش گروه‌هایی همچون سپاه صحابه، لشگر جنگوی، شبکه حقانی و ... در منطقه با همان ایدئولوژی مسلحانه و موردنظر شبکه بی‌بی‌سی در اوایل دهه هشتاد میلادی دقیقاً ازنظر زمانی بعد از وقوع انقلاب ...
۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۴
بازی بی‌بی‌سی با کارت پ‌ک‌ک
با توجه به مواضع روشن ترکیه در چهار سال گذشته نسبت به بحران سوریه و همچنین روابط پرفرازونشیب ترکیه با احزاب کرد مستقر در آن کشور، بازی بی‌بی‌سی با استفاده از کارت دخالت و خصومت پ‌ک‌ک با ایران بسیار قابل‌توجه و قابل‌تأمل می‌باشد
۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۲
روابط آمریکا و مصر از نگاه BBC
بی بی سی بعد از برشمردن تاریخ روابط سیاسی پر فراز و نشیب بین مصر و آمریکا از سال 1955 تا دوسال پیش که دولت محمد مرسی سرنگون شد، این کشمکش سیاسی را از یکطرف بسیار پررنگ کرده و از طرف دیگر همراه با پاداشی برای مصر معرفی کرده است.
۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۰
اهداف ظریف در هند از نگاه BBC
دیپلماسی دفاع از منافع در جهت حل تهدیدات مشترک است که به این روابط سیاسی شکل می دهد نه چیز دیگری خارج از این قاعده که بی بی سی متصور شده است.