آرشيو BBC
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۲
تلاش BBC برای رهبر تازه طالبان
بی بی سی در یک یادداشت جدید با عنوان 'تلاش رهبر تازه طالبان برای استحکام موقعیت خود' بعد از گزارشات متعددی که از آینده مبهم طالبان و تعیین رهبر جدید این گروه داده بود این بار از بعد تثبیت رهبری ملااخترمنصور این مطلب را نشر داده است.
۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۴
خیالِ بی بی سی از واقعیتِ سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی در ایران
با نگاهی به سابقه حضور این شرکتها و مخصوصاً شرکتهای اروپایی در گذشته در مواجهه با تحریمها فِعلی از آنها صادر نشده که بر سیاست کشورهای وضع کننده تحریم و به ویژه کنگره آمریکا و تحریم‌های سازمان ملل تاثیر بگذارد.
۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۸
ضربِ شستی به مذاق طالبان یا بریتانیا؟
بی‌بی‌سی با انتشار مطلبی با عنوان 'رهبر جدید طالبان ضرب شست نشان می‌دهد؟' به تحلیلی از آینده طالبان پرداخته است.
۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۹
چرخش بی‌بی‌سی در نگاه به سوریه
بی‌بی‌سی اکنون با چرخشی در مواضع خود این آمارها را زیر سؤال برده و معتقد است که باید بااحتیاط با این آمارها و ارقام برخورد کرد و شاید اصلی‌ترین دلیل این نوع چرخش بی‌بی‌سی را همان شکست‌های پی‌درپی گروه‌های معارض سوری دانست که اتفاقاً بسیار موردحمایت بریتانیا و آمریکا هستند
۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۵
فرصت‌طلبی بی‌بی‌سی از مرگ رهبر طالبان
باگذشت حدوداً یک هفته از مرگ رهبر سابق طالبان در افغانستان گویی روند تحلیل‌های بی‌بی‌سی از آینده طالبان از آن حجم زیاد مطلب در وب‌سایت و تلویزیون این شبکه تغییر کرده واین شبکه پس از سپری شدن فضای ابهام و تردید که آبستن شایعه‌سازی در جامعه بوده به سمت گزارشات و تحلیل‌های واقعی‌تر رفته است.
۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۲
قرائت یک سویه بی‌بی‌سی از اشغال بوشهر
وب‌سایت بی‌بی‌سی فارسی در آستانه روز 17مردادماه که مصادف با سالروز آخرین حمله نظامی بریتانیا به بوشهر در سال 1294 شمسی است، مطلبی منتشر کرده که واکنش‌های بسیار زیادی را برانگیخته است زیرا در این مطلب، بی‌بی‌سی اقدامی پیشدستانه در توجیه حمله نظامی 100سال پیش کشور متبوعش به جنوب ایران انجام داده که البته ...
۱۵ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۶
ابهام در آینده طالبان و آینده نگاه BBC به این گروه
بی‌بی‌سی با نشر تحلیلی در وب‌سایت این شبکه به قلم خبرنگار مستقر در کشور پاکستان، محمد وزیری، با عنوان 'نگاهی به مرگ رهبر سابق طالبان؛ اختلافات بر سر رهبری تازه و آینده‌ای مبهم' تحلیلی جهت‌دار از این اتفاق مبهم ارائه می‌کند.
۱۵ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۷
برنامه پرمخاطب
با توجه به ابهامی که در مرگ رهبر سابق طالبان که به گزارش BBC حدوداً 2ماه پیش از بازگشایی دفتر سیاسی طالبان در قطر اتفاق افتاده، این استقبال شبکه بی‌بی‌سی از انتخاب ملااخترمنصور نیز قابل‌تأمل می باشد.
۱۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۱
درگذشت رهبر طالبان در مطبوعات از نگاه BBC
بی بی سی در گزارشی مستمر و روزانه در وبسایتش مطالب بیشتر روزنامه‌های افغانستان در مورخه 11مردادماه را به سرنوشت گروه طالبان و صلح این کشور بعد از مرگ ملامحمدعمر گره زده است که البته تابلویی سیاه از رهبر متوفی این گروه برای مخاطبش ترسیم کرده است.
۱۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۴۴
سرمایه‌گذاری خارجی بعد از توافق به گزارش بی‌بی‌سی
بی‌بی‌سی با مطرح کردن امتناع شرکت‌های آمریکایی برای سرمایه‌گذاری در ایران به خاطر محدودیت‌های وزارت دارایی آمریکا، از اقبال پایین آینده شرکت‌های آن کشور در ایران گفته است.
۱۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۴۱
اولویت بی‌بی‌سی برای دولت روحانی پس از توافق هسته‌ای
آنچه در این تحلیل‌های بی‌بی‌سی مشخص است اینکه این شبکه برای به‌طورقطع قصد استفاده از کارت حقوق بشر در بازی‌های سیاسی خود بعد از توافق هسته‌ای را دارد
۱۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۵۳
نگاه بی بی سی به بعد از توافق در تولید و صنعت
ی بی سی به نوعی مخاطب را با تعارض شناختی حاصل از این مساله روبرو کرده تا زودتر مورد اقناع تحلیل شبکه در باب پذیرش مثبت بودن توافق برای تولید داخلی و هم چنین مثبت بودن آزاد شدن داراییهای بلوکه شده ایران بعد از توافق هسته ای جهت سرمایه گذاری در صنعتی با تکنولوژی ضعیف، گردد.
۱۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۹
موضع بی بی سی از نسل کشی در سربرنیستا تا کشتار داعش
شباهت داعش در خاورمیانه و ارتش صربستان در بالکان در مقام کشتار و نسل کشی موضوعیست که نیاز به تحقیق ندارد اما چرا شبکه بی بی سی که بطور مستمر به مظلوم نمایی از قربانیان کشتار در بالکان بعد از 20 سال می پردازد، در مورد داعش اینچنین نقشی را هم اکنون و در اوج بحران سوریه و عراق، ایفا نمی کند؟
۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۸
از خبر درگذشت رهبر طالبان تا ماهی گیری BBC از آب گل‌آلود
اما گاهی اوقات ابهام در یک گزارش تنها بخشی از واقعیت مربوط به شایعه را نمایان می‌سازد و در برخی اوقات به‌مراتب اهدافی بسیار بزرگ‌تر در پس ابهام یک شایعه مورد هدف واقع می‌شود.
۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۶
رضا پهلوی نگران پول های آزاد شده پس از توافق+ فیلم
میزان پولی که خانواده پهلوی از ایران خارج کرده است، 3 برابر پول های آزاد شده ایران پس از توافق هسته ای است.
۳۰ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۵
تحلیلگر بی بی سی در گاردین: آیت الله خامنه ای، کسینجر ایران است
علیزاده هم‌‌چنین کسانی که توافق هسته‌ای را "نوشیدن جام زهر" از سوی خامنه‌ای توصیف می‌‌کنند، «تندروهای داخلی و خارجی» خوانده که می‌خواهند توافق را شکستی برای رهبر حکومت ایران نشان بدهند. او تاکید می‌کند که این تصویرسازی از توافق اشتباه است.
۲۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۶
خشم بی بی سی از سخنان هاشمی و سید حسن خمینی علیه اسرائیل
این سخنان با واکنش بی بی سی فارسی روبرو شده و این شبکه در مطلبی با عنوان "دشمنی حکومت ایران با اسرائیل از کجا سرچشمه می‌گیرد؟" که در وبسایت این شبکه منتشر شد ناراحتی خود را از این سخنان ابراز میکند و به دلایل این دشمنی میپرداز که به گفته بی بی سی منحصر به "تندروها" در ایران نیست.
۲۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۷
سناریو بی بی سی در آخرین ساعات مذاکرات وین
بی بی سی فارسی در حالی که هنوز مراسم اعلام جمع بندی مشترک ایران و اعضای ۱+۵ برگزار نشده، فاز خطرناک عملیات روانی خود را با هدف ایجاد تفرقه میان ملت ایران بر سر موضوع هسته ای آغاز کرده است.
۲۲ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۴
جوانان مسلمان غربی چگونه به تندروی روی می آورند
همیشه از دلایلی که برای تندروی جوانان در کشورهای اسلامی برشمرده میشود فقر و محدودیت های اجتماعی در این کشورها میباشد. اما سئوالی که همیشه برای نگارنده پیش می آمد این بود که دلایل اینگونه تند روی ها در بین جوانان مسلمان ساکن در کشورهای غربی چه میتواند باشد؟
۲۰ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۳۴
بازی بی بی سی با کارت حقوق بشر
بی بی سی سعی در آن دارد که بگوید همجنس بازی با مسائل دینی در تناقض نیست و اینگونه القا میکند که اساسا این نوع همجنس بازی با آن چیزی که در دین اسلام از آن به عنوان لواط یاد میشود تفاوت های ماهوی دارد.