آرشيو خبر
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۲
نشانه های برنامه ریزی ترامپ برای خروج از برجام
صدای آمریکایی در انعکاس مقاله ای از سی ان بی سی تاکید داشت که نشانه‌هایی قوی وجود دارند که نشان می دهند دولت «دونالد ترامپ»، به‌دنبال تائید نکردن پایبندی ایران به توافق هسته‌ای است.
۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۳
وزیر جنگ اسرائیل: اگر ایران به نفوذش در سوریه ادامه دهد، اسرائیل در جنگ سوریه به نفع تروریستها مداخله می کند
لیبرمن با ارسال تهدیدی به آن طرف مرز مدعی شد اسرائیل در مداخله در جنگ سوریه به منظور جلوگیری از پیشروی ایران در این کشور، درنگ نمی کند.
۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۳
پاسخی کارشناسی به اشکال رضا پهلوی درباره گزارش موسسه بازل
صرف نظر از پرسش هایی که به راحتی می توان از رضا پهلوی در مقایسه وضعیت پولشویی و فساد اقتصادی میان حکومت پهلوی و جمهوری اسلامی ایران پرسید، به ارائه یک پاسخ از سوی کارشناسان اقتصادی درباره گزارش اخیر موسسه بازل پرداخته می شود. امیدواریم این پاسخ گویی به مسیری تبدیل شود که رضا پهلوی نیز به پرسش ها و ابهاماتی ...
۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۶
راستی آزمایی حمایت رضا پهلوی از اعتصاب غذا با دو پرسش از او
رضا پهلوی، فرزند محمدرضا شاه پهلوی، در صفحه فیس بوک خود از اعتصاب غذای زندانیان حمایت کرده و آن را صدای آزادی و حق جویی دانسته است.
۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۹
افشاگری سه نهاد حقوق بشری درباره «اتاق های مرگ» در بحرین
در این گزارش که تحت عنوان «اتاق های مرگ» منتشر شده در خصوص چگونگی تاسیس سرویس امنیت ملی بحرین و مهم ترین کسانی که مسئولیت شکنجه بازداشت شدگان را از آغاز فعالیت این سرویس به عهده داشتند نوشته شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۳
محمدرضا پهلوی در کنار شعبان جعفری از عوامل خیابانی کودتای ۲۸ مرداد
رضا پهلوی پس از کودتای 28 مرداد گفت: باید اضافه کرد که دوستان انگلیسی مصدق هنگامی که احساس کردند که دیگر برای آنها مفید نیست و می‌توان بدون دخالت وی راه حلی برای مشکل نفت پیدا کرد، او را به حال خود رها کردند.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۲
اعلام سیاست جدید آمریکا در افغانستان/ آماده مذاکره با بخشی از طالبان هستیم
رئیس جمهور آمریکا طی سخنانی با اعلام راهبرد جدید کشورش در قبال افغانستان، از آمادگی واشنگتن برای مذاکره با بخشی از طالبان خبر داد.
۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۸
«اتحاد ایران و ترکیه به ضرر اسراییل و استقلال کردستان است»
مارتین شرمن رئیس و بنیانگذار اندیشکده مطالعات استراتژیک اسرائیل در این گفتگو خواستار دور کردن ایران و ترکیه از یکدیگر، جهت تاسیس دولت مستقل کُردی در عراق شد.
۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۲
ارائه طرح به کنگره برای بررسی وضعیت روانی دونالد ترامپ
یک نماینده کنگره آمریکا طرحی را ارائه کرده که براساس آن دونالد ترامپ باید مورد معاینه روانی قرار گیرد. در صورت تصویب این طرح، شرایط قانونی برکنار کردن ترامپ فراهم می‌شود. در باره موفقیت این طرح شک و تردید وجود دارد.
۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۸
پسربچه ای که قربانی مهمات خوشه ای و برای همیشه معلول شده است
اتحادیۀ اروپا ملیونها دلار برای تأمین بودجۀ «پژوهشی» شرکتی اختصاص داده است که هدفش کمک به اسرائیل برای دور زدن ممنوعیتهای بین المللی در زمینۀ مهمات خوشه ای ست.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۶
نظر محمدرضا پهلوی درباره حصر دکتر مصدق
محمدرضا شاه پهلوی در سال 1344 در پاسخ به سوال یک روزنامه نگار فرانسوی درباره حصر دكتر محمد مصدق گفت که او همان جایی که هست، راضی و خوشحال است.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۶
چه تفاوتی میان موضعگیری داعش و «شبکه اعماق» وجود دارد؟
در بسیاری از حملات تروریستی، داعش بلافاصله مسئولیت آنها را برعهده می‌گیرد. این کار غالبا از طریق پلتفرم «اعماق» صورت می‌گیرد که به بلندگوی داعش معروف است. اما آیا داعش و «اعماق» یکی هستند؟
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۰
المانیتور از افزایش حملات کُردهای ایرانی علیه نیروهای دولتی خبر داد
خبرگزاری المانیتور (Al-Monitor) دیروز شنبه ۲۸ مرداد نوشته : نیروهای مخالف و مسلح کُرد ایرانی در هفته‌های اخیر حملات خود بر علیه نیروهای ارتش و سپاه پاسداران را در آستانه برگزاری رفراندوم استقلال در کردستان عراق افزایش داده‌اند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۲
سازمان ملل: ائتلاف عربستان در یمن کودکان را می‌کُشد/ دانشمندان: عربستان در شیوع وبا در یمن مقصر است
به‌گزارش سازمان ملل، ائتلاف عربی به‌رهبری عربستان سعودی مسئول کشتن و زخمی کردن بیش از نیمی از قربانیان کودک در جنگ یمن، در طول یک سال گذشته بوده است.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۴
هزاران نفر در مخالفت با تجمع نژادپرستان در بوستون تظاهرات کردند
هزاران مخالف نژادپرستی در شهر بوستون آمریکا با برپایی تظاهرات گسترده به راهپیمایی نئونازی های آمریکایی اعتراض کردند.
۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۴
بیژن مهر، مجری همایش
علیرغم اینکه یک چند هفته ای ست گروه های مختلف اپوزیسیون مقیم آمریکا، برای کنار گذاشتن اختلافات و اتحاد علیه جمهوری اسلامی تبلیغات می کنند، اما «جنبش ماهستیم» به رهبری شهرام همایون که یکی از پایه های دعوت به متحد شدن اپوزیسیون بود، از همکاری با دیگر گروه ها سرباز زد.
۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۸
BBC: استراتژیست ترامپ اخراج شد/ VOA: از مقام خود کنار رفت
شتاب اخراج مقام‌های ارشد در دولت دونالد ترامپ به حدی است که به نظر می رسد صدای آمریکا برای آبروداری در مشروعیت کاخ سفید، به بازی با کلمات پرداخته تا از بار روانی اخراج مغر متفکر کاخ سفید بکاهد و از آن به عنوان «کناره گیری» یاد کند.
۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۱
صدای آمریکا: از دست توافق هسته‌ای ایران خلاص شوید
«آمریکا به ظاهر خود را پایبند برجام نشان دهد اما در ارتباط با برنامه های دیگر ایران ازجمله برنامه موشکی، حمایت از تروریسم و بی ثبات سازی منطقه، فشارهای اقتصادی را از راه تحریمها ی تازه آن چنان زیاد کند که ایران خود از برجام خارج گردد».
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۷
از درس معارف عباس فخرآور تا توصیه امید دانا برای دیدن یک فیلم
فیلمی از عباس فخرآور، فعال سیاسی سلطنت طلب، در یوتیوب منتشر شده که او را در حال سخنرانی درباره موضوعات دینی، عرفان و هنر نشان می دهد.
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۸
محمدرضا پهلوی، راننده خودروی نظامی، و شاه عربستان در کنار او در ایران
بحرین، نه با توسل به شورش و اعتصاب، جنگ، قرارداد و معاهده بلکه با توطئه و دسیسه انگلستان و چراغ سبز دولت وقت ایران در سال 1349 از ایران جدا شد. درست در همان سال هایی که ادعا شده ایران در اوج قدرت نظامی خود در منطقه خاورمیانه قرار داشت.