آرشيو يادداشت
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۱
دوگانه روحانی-بنی صدر فقط از BBC فارسی پمپاژ شد
در هیچ رسانه دیگری به جز BBC فارسی چنین دوگانه ای در ایجاد تشابه میان حسن روحانی و ابولحسن بنی صدر تا این حد تکرار نشد و این شبیه سازی از همین شبکه بود که به دیگر رسانه ها سرایت یافت.
۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۵
ابتذال محض رسانه ای - سیاسی در صدای امریکا
آماتوری شدن شبکه به حدی است که کمتر کارشناس مطرحی در حوزه های مختلف مایل به حضور در برابر دوربین های تلویزیون VOA می شود. در سایت VOA نیز این چنین است و کمتر نویسنده مطرحی حاضر به انتشار یادداشتی در آن است.
۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۲
علت مانور BBC بر روی شایعه دستگیری سه پاسدار ایرانی توسط عربستان چیست؟
حذف تاریخ دستگیری و تغییر هویت افراد دستگیر شده از ماهیگر به عضو سپاه می توانست نمایش قدرت عربستان سعودی در برابر عملیات قدرتمند موشکی سپاه ایران قلمداد شود و از پیامدهای عملیات ایران بکاهد.
۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۵
علاوه بر قدرت موشکی، ایران ذکاوت خود را هم به رخ کشید
ایران با عملیات موشکی خود علیه داعش نشان داد چیزی بیش از قدرت نمایی در چنته دارد و دیگر دوران «مادر همه بمب ها» تمام شده بلکه هوشمندی نظامی بیش از قدرت نظامی اثر دارد.
۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۰
وقتی ایران متهم به خودزنی می شود
این ستون در تلاش است تا اولاً بدون جانبداری و ثانیاً با رویکرد استنادی (فکت‌محور) آنچه را bbc بدون ارائه سند قطعی و صرفاً در پی تحلیل، گمانه‌زنی یا کنارهم نهادن "قرائن" به جای اسناد به مخاطب ارائه می‌کند، واکاوی نماید.
۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۵
دوقطبی سازی BBC بلافاصله پس از هشدار رهبر ایران درباره آن
BBC فارسی ضمن انعکاس بخشی از سخنان رهبر ایران، در چندین بخش از برنامه های خود ادعا کرد که آیت الله خامنه‌ای با هشدار نسبت به دوقطبی شدن جامعه، حسن روحانی را تهدید به عزل کرده است.
۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۲
برچسب زنی BBC برای نفرت پراکنی قومیتی در پی حمله تروریستی
گویش کُردی فردی که در این فیلم صحبت می کند، باعث شده تا برخی از رسانه های فارسی زبان، عمداً یا سهواً، مدعی حضور داعش در جامعه کردنشین غرب کشور شوند.
۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۸
چالش حادثه تروریستی تهران برای ترامپ باقی ماند
روزنامه واشنگتن پست، در تحلیلی درباره بیانیه کاخ سفید، نوشت که خصومت دولت آقای ترامپ با ایران، بخشی از اشتیاق و حمایت وی از پروژه و لفاظی‌های رقبای ایران به ویژه عربستان سعودی و رژیم اسرائیل می‌باشد.
۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۲
تیر های تفرقه بر حلقه های اتحاد
پس از حملات تروریستی دیروز موجی از همدردی و اتحاد در کشور به راه افتاد. از هنرمندان و بازیگران تا فوتبالیست ها و چهره های سیاسی با انتشار تصاویر تداعی کننده اتحاد و همدلی فضایی دگرگونه پدید آوردند.
۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۲
محکومیت حادثه تروریستی تهران، چالش ترامپ و سعودی ها
بسیاری از کشورهای جهان در همان ساعات اولیه رسانه ای شدن این اقدام تروریستی آن را محکوم کردند اما اظهارنظری در محکوم کردن این اقدام تروریستی از سوی دونالد ترامپ و حاکمان سعودی منتشر نشد.
۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۲
تحریم زیست محیطی؛ پیشنهادی برای مقابله با اقدام ترامپ
اقدام امریکا در خروج از معاهده زیست محیطی پاریس، سلامت زندگی جهانیان را به خطر می اندازد. در این یادداشت پیشنهاد می شود که امریکا از سوی کشورهای جهان مورد تحریم زیست محیطی قرار گیرد؛ به ویژه در حوزه هایی که آلایندگی فزاینده ای پس از خروج از معاهده خواهند داشت.
۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۹
BBC: فراکسیون امید در مجلس دارای ضعف تشکیلاتی است
تحلیلگر شبکه در یادداشت خود اذعان می کند که فراکسیون امید برای ابقای علی مطهری در جایگاه نایب دوم ریاست مجلس، توانسته آرای فراکسیون اصولگرای مستقلین ولایی را جذب کند.
۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۲۶
تاثیر دعوت رهبر انقلاب از ضد انقلاب در تحلیل نتیجه انتخابات
این ستون در تلاش است تا اولاً بدون جانبداری و ثانیاً با رویکرد استنادی (فکت‌محور) آنچه را bbc بدون ارائه سند قطعی و صرفاً در پی تحلیل، گمانه‌زنی یا کنارهم نهادن "قرائن" به جای اسناد به مخاطب ارائه می‌کند، واکاوی نماید.
۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۵
BBC: در 30 سال گذشته، هیچ اصولگرایی به ریاست جمهوری نرسیده
بی بی سی فارسی در یادداشتی مدعی شد که ظرف حدودا ۳۰ سال گذشته اصولا هیچ رئیس جمهوری با طرح گفتمان اصولگرایی به پیروزی نرسیده است.
۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۷
کاشت باد در عربستان، درو کردن طوفان در منچستر
به گفته BBC، داعش مسئولیت بمب‌گذاری منچستر را به عهده گرفته و اعلام کرده که یکی از سربازان خلافت این کار را در تجمع صلیبیون انجام داده است.
۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۹
دیوارکشی ترکیه در مرزهایش با ایران؛ استقبال ایران و حیرت رسانه ها
بسیاری از رسانه های فارسی زبان خارج از کشور منتظر واکنش تند ایران بودند اما استقبال ایران از طرح ترکیه باعث حیرت آنان شد. اکثر رسانه های فارسی زبان خارج از کشور، از جمله BBC فارسی، رادیو زمانه و رادیو فردا، با تیتر کردن استقبال ایران از تصمیم ترکیه برای کشیدن دیوار در مرزهایش با ایران نشان دادند که ...
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۵
برای BBC پیروزی کدام نامزد در انتخابات فرانسه مهمتر است؟
نکته جالب و خبر بد برای BBC و دولت انگلیس اینکه مارین لوپن از برخی مواضع ضد اروپایی خود عقب نشینی کرده است.
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۵
نقدی بر واکنش شتاب زده تحلیلگر BBC
شب گذشته حماس با انتشار سند 42 بندی، ایجاد کشور موقت فلسطینی در مرزهای ۱۹۶۷ را بدون به رسمیت شناختن حق موجودیت "اسرائیل" پذیرفته است
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۰
نقدی بر تحلیل BBC بر بیانات رهبری در دیدار اخیر با کارگران ایرانی
بی بی سی فارسی در یادداشتی که به تحلیل بیانات اخیر رهبر ایران در دیدار با کارگران ایرانی پرداخته و مدعی شده که رهبری در انتخابات به صورت بی طرف عمل نمی کند.
۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۰
تصویری که BBC فارسی از حمله اسرائیل به پایتخت سوریه منتشر کرده
«ارتش سوریه به تلافی حملات رژیم اسرائیل به خاک این کشور، انبار جنگ افزارهای اهدایی امریکا به اسرائیل را منهدم کرد.»