آرشيو خبر
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۸
رسانه های فارسی زبان دیگر از استقبال آلمانها از پناهجویان نمیگویند!
اگرچه حدود 2 سال پیش، رسانه های فارس زبان، با معرفی آلمان به عنوان کشور مقصد پناهجویان، به تبلیغات «مهمان نوازی غربی ها» از جنگ زدگان خاورمیانه می پرداختند، اما اکنون محدودیت های گسترده علیه پناهجویان در آلمان، باعث شده تا حتی سایت رسمی دولت آلمان، گزارش های ضدمهاجرتی در پایگاه خبری خود منتشر کند.
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۲
ایمیل های فاش شده ولیعهد عربستان: جنگ یمن تمام شود
ولیعهد عربستان، بن سلمان، به دو مقام سایق آمریکایی گفته که می‌خواهد از جنگ دو ساله یمن خارج شود. بزاساس ایمیل‌های فاش شده که در سایت «میدل ایست آی» منتشر شده، او مخالف روابط آمریکا با ایران نیست.
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۷
امید دانا: رضا پهلوی رهبر سیاسی نیست، بلکه منبع درآمد است
امید دانا نوشته که رضا پهلوی یک رهبر سیاسی نیست بلکه کاربری اقتصادی دارد.
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۷
انتقاد از زندانی شدن متقاضیان پناهندگی در آمریکا
پنج کارشناس مستقل سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی در ژنو اعلام کردند « بازداشت سامان مند مهاجران به ویژه متقاضیان پناهندگی بر خلاف اصول بین المللی مرتبط با حقوق بشر و حقوق آوارگان است ».
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۴
روزنامه تلگرام؛ ارتباط محرمانه مالی «تونی بلر» و امارات افشا شد
بر اساس اعلام یک رسانه غربی، امارات بطور محرمانه سرمایه کار «تونی بلر» نخست وزیر اسبق انگلیس در مدتی که وی سفیر صلح کمیته چهارجانبه در خاورمیانه بود را تأمین می کرد.
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۳
حمایت اسراییل از تجزیه عراق
بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل اعلام کرد که دولت اسرائیل از استقلال کردستان عراق حمایت می‌کند.
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۳
رضاشاه و شش پسر از هفت پسرش
داستان های مرگ و میرهای زیاد و رازآلود در میان اعضای خاندان های سلطنتی و کنجکاوری درباره سرنوشت آنها در سراسر دنیا همیشه مورد توجه بوده است.
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۹
در انگلیس، دستمزد کارگران سیاهپوست کمتر از همکاران سفیدپوستشان است
بنا بر اعلام «کنگره اتحادیه اصناف»، کارگران سیاهپوست، صرف نظر از مدارک تحصیلی شان، حدود هشت ممیز سه دهم درصد کمتر از کارگران سفیدپوست حقوق می گیرند.
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۸
خنثی شدن عملیات های تروریستی علیه مسلمانان در انگلیس
سرویس های امنیتی بریتانیا به همراهی پلیس این کشور بعد از شناسایی پایگاه نئونازی ها به آن یورش بردند.
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۷
بیش از ۱۵ میلیون یمنی از آب آشامیدنی سالم محروم هستند
سازمان ملل متحد در گزارشی با اشاره به اوضاع انسانی فاجعه بار در یمن اعلام کرد که بیش از ۱۵ میلیون نفر از جمعیت این کشور ، از آب آشامیدنی سالم محروم هستند.
۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۴
اصرار کردستان عراق برای برگزاری رفراندوم استقلال
به رغم فشار آمریکا و مخالفت کشورهای همسایه، کردهای عراقی بر برگزاری رفراندوم استقلال اقلیم کردستان اصرار دارند. یکی از مشاوران مسعود بارزانی می‌گوید رفراندوم استقلال مطابق برنامه ۲۵ سپتامبر برگزار می‌شود.
۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۳
3 کشته در آشوب نژادپرستان آمریکایی؛ تلویزیون VOA سکوت کرد/ BBC: دوران برده داری در آمریکا همچنان زنده است
فرمانداری شارلوتزویل اعلام کرد خشونت‌ها در جریان تجمع «سفیدپوستان ملی‌گرا» و مخالفان آن‌ها، و وقایع پیرامون آن، در این شهر آمریکا، به کشته‌شدن سه نفر انجامیده و ۳۵ زخمی برجای ‌گذاشته‌است.
۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۲
مریم رجوی از مقامات آمریکایی خواست تا مجاهدین خلق را به رسمیت بشناسند
سه تـن از سناتورهای ایالات متحده، به محل حضور شماری از اعضای سازمان مجاهدین خلق در تیرانا، پایتخت آلبانی رفته و با مریم رجوی، از رهبران ارشد این سازمان، دیدار کردند.
۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۶
بیش از 20 کشته و زخمی در تظاهرات نژادپرستان آمریکایی
در درگیری های بین یک گروه دست راستی و مخالفان نژاد پرستی در شارلوتزویل در ایالت ویرجینیای آمریکا یک کشته و بیش از ۲۰ نفر زخمی شدند.
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۵
خاندان پهلوی در BBC و VOA چقدر مورد توجه اند؟
یک بررسی کوتاه در سایت های BBC فارسی و بخش فارسی VOA نشان می دهد که رویکردهای این دو شبکه نسبت به انعکاس اخبار مربوط به خاندان پهلوی متفاوت است.
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۳
سیاست پناهنده‌پذیری آلمان: اول خوشامدگویی، بعد اخراج
​​​​​​​"ما می‌توانیم". هیچ یک از سخنان‌ آنگلا مرکل در طول سال‌های کارش به اندازه این جمله در عرصه سیاست داخلی آلمان جدل‌آفرین نبود. صدراعظم آلمان با "ما می‌توانیم" بر قدرت کشورش برای روبرویی با بحران پناهندگی صحه نهاد.
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۵
VOA لغو برجام از طرف آمریکا را تئوریزه می کند
صدای آمریکا که در زمان ریاست جمهوری اوباما، توافق هسته ای را دستاورد کشور متبوعش معرفی می کرد، اکنون برای تئوریزه کردن سیاست های ضدایرانی ترامپ جهت لغو برجام، در گزارشات خود مدعی شده که «پرونده جنبه های احتمالا نظامی فعالیت های هسته ای ایران» در زمان برجام به دلیل «یک تصمیم سیاسی بسته شده» و «باید اکنون ...
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۱
صفحه رسمی توئیتر وزارتخارجه اسرائیل
بعد از ماجرای دو فوتبالیست ایرانی در باشگاه یونان، توئیتر وزارتخارجه اسرائیل واکنش فارسی زبانان اکانت خود را با الفاظ رکیک پاسخ داد که مورد انتقاد چهره های رسانه ای قرارگرفت.
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۲
سازمان ملل: داعش هنوز برای تروریسم پول دارد
داعش در عراق و سوریه ضربات زیادی متحمل شده‌، اما همچنان خطرناک هست. به گفته کارشناسان سازمان ملل تروریست‌های داعش همچنان پشتوانه مالی دارند و می‌توانند در اروپا و جاهای دیگر ضربه بزنند.
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۲
مصطفی هجری
در مصاحبه با جروزالیم پست ،مصطفی هجری رهبر حزب دمکرات کردستان می گوید ایران مبالغ زیادی علیه اسرائیل هزینه می کند و من معتقدم که تل‌اویو باید برای تضعیف ایران به گروه های مخالف جمهوری اسلامی کمک کند. سپس از تغییراتی که از سال ۲۰۱۵در سیاست خود داده اند می گوید.