آرشيو خبر
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۲
ارائه طرح به کنگره برای بررسی وضعیت روانی دونالد ترامپ
یک نماینده کنگره آمریکا طرحی را ارائه کرده که براساس آن دونالد ترامپ باید مورد معاینه روانی قرار گیرد. در صورت تصویب این طرح، شرایط قانونی برکنار کردن ترامپ فراهم می‌شود. در باره موفقیت این طرح شک و تردید وجود دارد.
۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۸
پسربچه ای که قربانی مهمات خوشه ای و برای همیشه معلول شده است
اتحادیۀ اروپا ملیونها دلار برای تأمین بودجۀ «پژوهشی» شرکتی اختصاص داده است که هدفش کمک به اسرائیل برای دور زدن ممنوعیتهای بین المللی در زمینۀ مهمات خوشه ای ست.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۶
نظر محمدرضا پهلوی درباره حصر دکتر مصدق
محمدرضا شاه پهلوی در سال 1344 در پاسخ به سوال یک روزنامه نگار فرانسوی درباره حصر دكتر محمد مصدق گفت که او همان جایی که هست، راضی و خوشحال است.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۶
چه تفاوتی میان موضعگیری داعش و «شبکه اعماق» وجود دارد؟
در بسیاری از حملات تروریستی، داعش بلافاصله مسئولیت آنها را برعهده می‌گیرد. این کار غالبا از طریق پلتفرم «اعماق» صورت می‌گیرد که به بلندگوی داعش معروف است. اما آیا داعش و «اعماق» یکی هستند؟
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۰
المانیتور از افزایش حملات کُردهای ایرانی علیه نیروهای دولتی خبر داد
خبرگزاری المانیتور (Al-Monitor) دیروز شنبه ۲۸ مرداد نوشته : نیروهای مخالف و مسلح کُرد ایرانی در هفته‌های اخیر حملات خود بر علیه نیروهای ارتش و سپاه پاسداران را در آستانه برگزاری رفراندوم استقلال در کردستان عراق افزایش داده‌اند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۲
سازمان ملل: ائتلاف عربستان در یمن کودکان را می‌کُشد/ دانشمندان: عربستان در شیوع وبا در یمن مقصر است
به‌گزارش سازمان ملل، ائتلاف عربی به‌رهبری عربستان سعودی مسئول کشتن و زخمی کردن بیش از نیمی از قربانیان کودک در جنگ یمن، در طول یک سال گذشته بوده است.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۴
هزاران نفر در مخالفت با تجمع نژادپرستان در بوستون تظاهرات کردند
هزاران مخالف نژادپرستی در شهر بوستون آمریکا با برپایی تظاهرات گسترده به راهپیمایی نئونازی های آمریکایی اعتراض کردند.
۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۴
بیژن مهر، مجری همایش
علیرغم اینکه یک چند هفته ای ست گروه های مختلف اپوزیسیون مقیم آمریکا، برای کنار گذاشتن اختلافات و اتحاد علیه جمهوری اسلامی تبلیغات می کنند، اما «جنبش ماهستیم» به رهبری شهرام همایون که یکی از پایه های دعوت به متحد شدن اپوزیسیون بود، از همکاری با دیگر گروه ها سرباز زد.
۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۸
BBC: استراتژیست ترامپ اخراج شد/ VOA: از مقام خود کنار رفت
شتاب اخراج مقام‌های ارشد در دولت دونالد ترامپ به حدی است که به نظر می رسد صدای آمریکا برای آبروداری در مشروعیت کاخ سفید، به بازی با کلمات پرداخته تا از بار روانی اخراج مغر متفکر کاخ سفید بکاهد و از آن به عنوان «کناره گیری» یاد کند.
۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۱
صدای آمریکا: از دست توافق هسته‌ای ایران خلاص شوید
«آمریکا به ظاهر خود را پایبند برجام نشان دهد اما در ارتباط با برنامه های دیگر ایران ازجمله برنامه موشکی، حمایت از تروریسم و بی ثبات سازی منطقه، فشارهای اقتصادی را از راه تحریمها ی تازه آن چنان زیاد کند که ایران خود از برجام خارج گردد».
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۷
از درس معارف عباس فخرآور تا توصیه امید دانا برای دیدن یک فیلم
فیلمی از عباس فخرآور، فعال سیاسی سلطنت طلب، در یوتیوب منتشر شده که او را در حال سخنرانی درباره موضوعات دینی، عرفان و هنر نشان می دهد.
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۸
محمدرضا پهلوی، راننده خودروی نظامی، و شاه عربستان در کنار او در ایران
بحرین، نه با توسل به شورش و اعتصاب، جنگ، قرارداد و معاهده بلکه با توطئه و دسیسه انگلستان و چراغ سبز دولت وقت ایران در سال 1349 از ایران جدا شد. درست در همان سال هایی که ادعا شده ایران در اوج قدرت نظامی خود در منطقه خاورمیانه قرار داشت.
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۸
رسانه های فارسی زبان دیگر از استقبال آلمانها از پناهجویان نمیگویند!
اگرچه حدود 2 سال پیش، رسانه های فارس زبان، با معرفی آلمان به عنوان کشور مقصد پناهجویان، به تبلیغات «مهمان نوازی غربی ها» از جنگ زدگان خاورمیانه می پرداختند، اما اکنون محدودیت های گسترده علیه پناهجویان در آلمان، باعث شده تا حتی سایت رسمی دولت آلمان، گزارش های ضدمهاجرتی در پایگاه خبری خود منتشر کند.
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۲
ایمیل های فاش شده ولیعهد عربستان: جنگ یمن تمام شود
ولیعهد عربستان، بن سلمان، به دو مقام سایق آمریکایی گفته که می‌خواهد از جنگ دو ساله یمن خارج شود. بزاساس ایمیل‌های فاش شده که در سایت «میدل ایست آی» منتشر شده، او مخالف روابط آمریکا با ایران نیست.
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۷
امید دانا: رضا پهلوی رهبر سیاسی نیست، بلکه منبع درآمد است
امید دانا نوشته که رضا پهلوی یک رهبر سیاسی نیست بلکه کاربری اقتصادی دارد.
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۷
انتقاد از زندانی شدن متقاضیان پناهندگی در آمریکا
پنج کارشناس مستقل سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی در ژنو اعلام کردند « بازداشت سامان مند مهاجران به ویژه متقاضیان پناهندگی بر خلاف اصول بین المللی مرتبط با حقوق بشر و حقوق آوارگان است ».
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۴
روزنامه تلگرام؛ ارتباط محرمانه مالی «تونی بلر» و امارات افشا شد
بر اساس اعلام یک رسانه غربی، امارات بطور محرمانه سرمایه کار «تونی بلر» نخست وزیر اسبق انگلیس در مدتی که وی سفیر صلح کمیته چهارجانبه در خاورمیانه بود را تأمین می کرد.
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۳
حمایت اسراییل از تجزیه عراق
بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل اعلام کرد که دولت اسرائیل از استقلال کردستان عراق حمایت می‌کند.
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۳
رضاشاه و شش پسر از هفت پسرش
داستان های مرگ و میرهای زیاد و رازآلود در میان اعضای خاندان های سلطنتی و کنجکاوری درباره سرنوشت آنها در سراسر دنیا همیشه مورد توجه بوده است.
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۹
در انگلیس، دستمزد کارگران سیاهپوست کمتر از همکاران سفیدپوستشان است
بنا بر اعلام «کنگره اتحادیه اصناف»، کارگران سیاهپوست، صرف نظر از مدارک تحصیلی شان، حدود هشت ممیز سه دهم درصد کمتر از کارگران سفیدپوست حقوق می گیرند.