آرشيو مقاله
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۲ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۳
پایبندی های ذهنی آزادی های یواشکی
بشر در دنیای كنونی از غل و زنجیر فیزیكی رها شده است، اما این زنجیر جای خود را به پایبندیهای ذهنی داده است،امروزه، افكار عمومی به خمیری تبدیل شده اند كه صاحبان رسانه قادرند به راحتی آن را مطابق سیاستهای مورد نظر خود شكل دهند
۲۵ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۴
آقای نوریزاد؛ تقوا عین عقلانیت است!
او دین را «تعصب بد» می داند که از «عقلانیت» به دور است. عقلی که از اعتقاد جداست. حتی تقوای الهی را که در قرآن و روایات موکّد توصیه شده را نفی می کند. پس از چه رو امامان دین که عاقلان کاملند به «تقوا» دعوت می کنند؟ چه این که رعایت «تقوا» عین «عقلانیت» است.
۲۵ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۰
نوری‌زاد؛ از استخوان حیوانات تا آغوش اپوزیسیون!
در بین اپوزیسیون نوری زاد وزنه ای محسوب نمی شود. چون نه شخصیتی عقل‌گرا و خردگراست نه توان جذب گروه های مردمی را دارد. اضافه بر این، احساساتش بر عقلش بعضا می چربد. از این رو برای اپوزیسیون شخصیتی محوری محسوب نمی شود. او حالا در کنار هر مخالف انقلابی می نشیند. هرکسی که بوی مخالفت با انقلاب از وی بلند ...
۲۵ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۸
آقای نوریزاد؛ حق توبه را ادا کنید!
جناب نوریزاد صادقانه برای شما خیر آرزو می کنم. در مکتب امام خمینی طرد شدن حتی یک نفر از دایره مردمی نظام امری نامبارک است. اگر امروز برایند رخدادها اینگونه رقم خورده است که شما از دایره جمهوری اسلامی خارج شوید بدانید که هیچ کس جز دشمنان و جاهلان از آن خوشحال نمی شود. قصد نویسنده موعظه شما و احیانا ...
۱۹ تير ۱۳۹۳ ساعت ۰۴:۵۵
آزادی های یواشکی تهدیدی علیه جنبش های آزادی خواه
صفحه آزادی های یواشکیبا هدف مبارزه با حجاب اجباری در ایران توسط مسیح علی نژاد راه اندازی شد؛ فارغ از عکس العمل ها و جنجال ها و حواشی ایجاده شده بعد از مطرح شدن این مسئله باید به تاثیر آن در جامعه و تهدید های علیه این نوع جنبش ها پرداخت.
۱۷ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۰
«آزادی های یواشکی»، گره کور  بر مسئله حجاب
اگر آزادی در هیچ چارچوبی نباشد قانون نیز معنا نمی یابد و قوانین شکل نمی گیرد. اساسا پیشرفت غرب در شهر نشینی مدیون وضع قانون است. اگر غرب در رانندگی و کسب و کار های اقتصادی پیشرفت کرده است، مدیون وضع قوانین است. همچنین اگر می بینیم غرب در روابط فردی، ازدواج و فساد اداری پسرفت کرده است باز هم ریشه در ...
۱۷ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۲۱
آزادی های یواشکی و جامعه شناسی یک انقلاب
«فرانتس فانون» جامعه شناس و فیلسوف فرانسوی در کتاب خود با نام «سال پنجم انقلاب الجزایر» می نویسد: «استعمار حداکثر کوشش خود را بر مسئله چادر تمرکز داده است… هر چادری که دور انداخته می شود افق جدیدی را که تا آن هنگام بر استعمارگر ممنوع بود در برابر او می گشاید… پس از دیدن هر چهره بی حجابی، امید های حمله ...
۱۶ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۱۱
آواز یواشکی!
شاید هیچ اتفاقی او را این‌قدر شهره نکرده؛ حتی بیشتر از یادداشت "آواز دلفین‌ها"یش. بیشتر از جایزه‌ای که در سال ۸۵ از سوی خانواده دکتر مهدی سمسار تحت عنوان "جایزه امید" گرفته و این بار او را با "آزادی‌های یواشکی" می‌شناسند!
۸ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۶
آزادی‌های یواشکی زنان در ایران
محسن کریمی، ساکن لندن در مطلب خود با بیان اینکه صفحه مذکور در ۴ روز آغازین فعالیت خود به‌طور عجیبی بیش از ۱۰۰ هزار لایک به دست آورده است، از خریداری شدن (Paid Like) بیش از دو سوم لایک‌های صفحه «آزادی‌های یواشکی زنان در ایران» خبر داد.
۲ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۴۷
کابینه جدید لبنان؛ نه برد- برد، نه برد- باخت
اما در نهایت جریان ۸ مارس از موضع خود کوتاه آمد و فرمول ۸-۸-۸ را پذیرفت. علت اینکه جریان ۸ مارس به نوعی کوتاه آمد چه بود؟ پاسخ این سئوال را باید در ماه های گذشته لبنان جستجو کرد.
۱۸ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۲۸
بندر بن اسرائیل
در اینجا بود که بندر بن سلطان وارد صحنه می‌شود. این سفیر سابق پادشاهی سعودی روابط عمیقی در واشنگتن دارد و هیچ مقام سعودی بهتر از او نمی‌تواند بازوی امریکایی‌ها را بپیچاند. اما برای اینکه امریکا و متحدان غربی‌اش را به سمت مطلوب خود هدایت کنند، سعودی‌ها به یک متحد ذی‌نفوذ و فرصت طلب نیاز داشتند، متحدی ...
۳۰ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۲۴
ماهواره، بازوی عملیاتی جنگ نرم
تاثیرگذاری بر فرهنگ و آداب و رسوم با تلاش برای گسستن پیوندهای اجتماعی و روابط مردم با حاکمیت از رهگذر هنجارستیزی و پاشیدن بذر اختلافات قومی- مذهبی، مهمترین کارکرد شبکه های ماهواره ای دشمن است.
۱۱ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۰۱:۲۷
شواهدی بر قتل علیرضا پهلوی
روزنامه محلي بوستون به نقل از يک افسر پليس مي نويسد که تحقيقات ابتدایي و اوليه حکايت از "خودکشي ظاهري" دارد ولي همزمان سخنگوي دادستاني بوستون مي گويد که مرگ عليرضا پهلوي رسما در رديف خودکشي طبقه بندي نشده و در ادامه اظهاراتش تاکيد مي کند که اين پرونده در رديف قتل نيز طبقه بندي نشده ولي کارآگاهان ويژه ...
۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۳۷
از هر 5 زن امریکایی 1 نفر مورد تجاوز جنسی قرار گرفته
تحقیقات و نظرسنجی ها نشان می دهد که تقریباً ۱ نفر از هر ۵ زن در ایالت متحده امریکا، مورد حمله جنسی قرار گرفته اند.
۱۸ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۱۰
عوامل مؤثر بر شکل ‌گیری افکار عمومی
افکار عمومی یک نیروی سیاسی است که بخشی از نیروی درونی یک ملت را تشکیل می‌دهد. این نیروی درونی در قانون اساسی هیچ کشوری پیش بینی نشده؛ اما برای تحکیم و یا تخریب قدرت نقش مهمی را ایفا می کند.
۲۴ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۲۶
امیدها و آرزوها در گوانتانامو می میرند
بخش هاي زيادي از اين گزارش سانسور شده است، پس فهميدن اينكه گزارش دقيقاً چه مي گويد، دشوار است؛ اما ما نميدانيم كه بر اساس اين گزارش، آیا خود لطيف اقرار كرده كه براي جهاد استخدام شده و سلاح هاي آموزشي را از طالبان دريافت مي كند و با ساير نيروهاي طالبان در خط مقدم خدمت مي كند؟
۲۴ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۰۹
تصویر از صفحه فیس بوک occupy the london stock exchange گرفته شده است، نشان می دهد صلح در برخی نقاط اروپا به چالش کشیده شده. تصویر مربوط به اعتراضات اخیر در اسپانیا و یونان می باشد.
جایزه صلح نوبل به اتحادیه اروپا داده شد. آن هم به خاطر آنچه برقراری صلح، دموکراسی و حقوق بشر در قاره اروپا خوانده شد. عده ای معتقدند در این آشفته بازار بحران اقتصادی و سرکوب هایی که توسط دولت ها انجام می شود، این کار بوی سیاسی می دهد تا رای هیاتی منصف. برخی نیز وجود و گسترش گروه های دموکراسی خواه مخالف ...
۲۴ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۵۹
طعم تلخ جایزه صلح نوبل
شاید بتوانیم طنز تلخ روزگار را تناقضات سیاسی دولت های غربی بنامیم یا بهتر است بگوییم اصولی مانند آزادی بیان، حقوق بشر، صلح و دوستی و ... که غرب به رعایت و ارج نهادن آنها افتخار می کند، درست نقطه تناقضات آنها را شکل می دهد.
۵ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۱۳
"آزادی بیان" و استاندارد دو گانه بی بی سی
در پی درگذشت "روژه گارودی" پروفسور مشهور فرانسوی در اواخر خردادماه سال جاری، بی بی سی فارسی گزارشی در مورد آقای گارودی منتشر ساخت که در آن هیچ اشاره ای به آزادی بیان نشده بود؛ گویا استثنایی دیگر در غرب وجود دارد که "خط قرمز" برای آزادی بیان محسوب می گردد.
۴ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۲۳
چرا بازگشت مهدی هاشمی برای بی بی سی مهم است؟
توجه به این پروژه تا آنجا پیش رفت که این سوژه ی خبری به صدر اخبار بی بی سی راه یافت و این شبکه بازگشت مهدی هاشمی به ایران را به عنوان "خبر فوری" اعلام کرد؛ کاری که رسانه های معتبر خبری جهان برای اعلام انفجار بمب، جنگ، سقوط هواپیما، زلزله، آغاز یک اتفاق تاریخی بسیار مهم و ... به کار می برند.