آرشيو خبر
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۱
رویترز: رفاقت ترامپ و پوتین رو به سردی است
"در حالی که دولت جدید آمریکا موضعی مدافعانه در مقابل ادعاها مبنی بر مداخله روسیه در انتخابات اخیر این کشور اتخاذ کرده است، اما ترامپ به نظر نمی‌رسد که دیگر برای تحسین همتای خود در کرملین توئیت بنویسد."
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۰
سریال غلط‌های املایی ترامپ در توییتر
غلط‌های املایی رئیس جمهور آمریکا باز هم در فضای مجازی سروصدا به پا کرد.
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۸
کلپر هم شنود مکالمات ترامپ را تکذیب کرد
«جیمز کلپر» رئیس پیشین آژانس ملی اطلاعات آمریکا در در گفت‌وگو با شبکه خبری ان‌بی‌سی، همچون بسیاری دیگر از مقامات سابق آمریکایی، اتهام جاسوسی از ترامپ را به کلی تکذیب کرد.
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۷
درخواست کاخ سفید از کنگره آمریکا درخصوص اوباما
کاخ سفید از کنگره آمریکا خواسته است که موضوع مداخله دولت باراک اوباما در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته رو بررسی و درباره آن تحقیق کند.
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۴
اظهارنظر معاون نخست وزیر ترکیه درباره خلبان جنگنده ساقط شده سوریه
معاون نخست وزیر ترکیه اعلام کرد که کشورش در روزهای آتی درباره سرنوشت خلبان جنگنده ساقط شده سوریه به تصمیم گیری خواهد پرداخت.
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۶
ترامپ: اوباما مکالماتم را شنود می کرد/ آیا واترگیت جدیدی در راه است؟
با این حال اگر ادعای ترامپ مبنی بر دستور اوباما برای شنود از او، صحت داشته باشد، به اندازه بزرگترین رسوایی سیاسی آمریکا یعنی واترگیت، اهمیت دارد و اگر در مقابل ترامپ نیز بدون اسناد و مدارک، چنین ادعایی را مطرح کرده باشد، باز هم چیزی جز بی آبرویی برای دولت آمریکا نخواهد داشت.
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۳
فعالیت بیش از ۹۰۰ آلمانی در صفوف داعش
به گزارش هفته نامه آلمانی "اشپیگل" تاکنون بیش از ۹۰۰ تن از شهروندان آلمان به سوریه و عراق رفته ‌و در صفوف سازمان‌های تروریستی فعالیت کرده‌اند. مقامات امنیتی آلمان گزارش داده‌اند که بسیاری از این افراد را زنان تشکیل می‌دهند.
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۱
به گفته رادیو زمانه، این تصویر خودروی ابوالخیر المصری است که روز یکشنبه ۸ اسفند در ادلب سوریه هدف موشک پهپاد امریکایی قرار گرفت
به نظر می رسد پراکنده گویی رسانه ای و آشفتگی اخبار درباره عملیات های نظامی ارتش امریکا در سوریه و یمن با روی کار آمدن دولت دونالد ترامپ تشدید شده است.
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۵
پیامدهای راهبردی آزادسازی تدمر
تدمر باستانی ترین شهر سوریه و از اولین شهرهای بنا گذاشته شده در جهان پنج شنبه برای دومین بار به دست ارتش سوریه و نیروهای حامی محور مقاومت در این کشور افتاد. گرچه گروه تروریستی داعش بعد از آزادسازی اولیه این شهر در بهار گذشته موفق شده بود بار دیگر آن را تحت کنترل خود بگیرد، اما آزادسازی اخیر در شرایط ...
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۴
خبر جدید پوتین از جنگ سوریه
رئیس جمهوری روسیه گفت که مخالفان سوری امیدوارند دیداری جدید در آستانه در اواسط مارس برگزار شود.
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۳
نامه دموکرات‌ها به ترامپ درباره برجام
یک عضو مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای سرگشاده به رئیس‌جمهور این کشور در خصوص پیامدهای کنار رفتن از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 هشدار داد. این در حالی است که به نظر می آید دونالد ترامپ از این تهدید خود عقب نشینی کرده است.
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۰
هراس آمریکا در حمله به ایران از چیست؟
آمریکا از زمانی که انقلاب اسلامی پیروز شد، در آرزوی سرنگونی جمهوری اسلامی بود و برای تحقق این آرزو دست به هر اقدامی علیه ایران زد.
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۸
شکست نقشه ترکیه در شمال سوریه
یک منبع نظامی سوری از موفقیت نیروهای ارتش سوریه در ناکام گذاشتن طرح و نقشه ترکیه در شمال سوریه و آماده شدن ارتش برای عملیات قریب‌الوقوع در غرب حلب پرده برداشت.
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۷
"سی‌ان‌ان" وزرای دروغگوی ترامپ را معرفی کرد
سی‌ان‌ان در مطلبی به بررسی اظهارات غیرواقعی برخی از وزرای دولت دونالد ترامپ پرداخت.
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۴
عراقی‌ها، رد معاون ابوبکر البغدادی را زدند
یکی از فرماندهان عملیاتی در تلعفر به خبرنگار ایرنا اطلاع داد که نیروهای الحشدالشعبی موفق شده اند، رد یکی از معاونان ارشد ابوبکر البغدادی را در البعاج در نزدیکی های مرز سوریه بگیرند، وی در عین حال تاکید کرد که البغدادی در شمال عراق است، اما در موصل و تلعفر نیست.
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۲
اظهارنظر جدید اوباما درباره ترامپ
باراک اوباما در مصاحبه با شبکه ای بی سی نیوز گفت: ترامپ بسیار اهل تعامل و اهل معاشرت است.
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۱
اتحادیه اروپا در پرتگاه فرانسه
این نشریه در گزارش خود مدعی شده است که نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه، اثرات و پیامدهایی فراتر از مرزهای این کشور خواهد داشت و آرایی که در این انتخابات به صندوق‌ها انداخته می‌شود، می‌تواند اتحادیه اروپا را به نابودی بکشاند.
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۲۹
حملات جدید ترامپ به اوباما و مخالفانش
در ادامه جنجال سیاسی در آمریکا درباره ارتباط نزدیکان 'دونالد ترامپ' با سفیر روسیه، ترامپ روز شنبه با انتشار چند پیام توییتری، ضمن دفاع از جف سشنز وزیر دادگستری کابینه خود، مخالفانش را به پیروی از سیاست 'مک کارتیسم' (سانسور و تفتیش عقاید) متهم کرد.
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۲۷
رسانه‌های بین‌المللی در بازتاب آزمایش سامانه «اس 300» نوشتند ایران با موفقیت سامانه پیشرفته دفاع هوایی روسیه را آزمایش کرد.
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۲۵
کودتای انتخاباتی ناتو در فرانسه؟
به نظر می‌رسد ناتو با همدستی اتحادیه اروپایی و دولت سوسیالیست فرانسه در حال تدارک یک کودتای انتخاباتی در فرانسه هستند تا بلکه جلوی انتخاب یک دونالد ترامپ دیگر را در این سوی اقیانوس اطلس بگیرند.