آرشيو خبر
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۸
خنثی شدن عملیات های تروریستی علیه مسلمانان در انگلیس
سرویس های امنیتی بریتانیا به همراهی پلیس این کشور بعد از شناسایی پایگاه نئونازی ها به آن یورش بردند.
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۷
بیش از ۱۵ میلیون یمنی از آب آشامیدنی سالم محروم هستند
سازمان ملل متحد در گزارشی با اشاره به اوضاع انسانی فاجعه بار در یمن اعلام کرد که بیش از ۱۵ میلیون نفر از جمعیت این کشور ، از آب آشامیدنی سالم محروم هستند.
۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۴
اصرار کردستان عراق برای برگزاری رفراندوم استقلال
به رغم فشار آمریکا و مخالفت کشورهای همسایه، کردهای عراقی بر برگزاری رفراندوم استقلال اقلیم کردستان اصرار دارند. یکی از مشاوران مسعود بارزانی می‌گوید رفراندوم استقلال مطابق برنامه ۲۵ سپتامبر برگزار می‌شود.
۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۳
3 کشته در آشوب نژادپرستان آمریکایی؛ تلویزیون VOA سکوت کرد/ BBC: دوران برده داری در آمریکا همچنان زنده است
فرمانداری شارلوتزویل اعلام کرد خشونت‌ها در جریان تجمع «سفیدپوستان ملی‌گرا» و مخالفان آن‌ها، و وقایع پیرامون آن، در این شهر آمریکا، به کشته‌شدن سه نفر انجامیده و ۳۵ زخمی برجای ‌گذاشته‌است.
۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۲
مریم رجوی از مقامات آمریکایی خواست تا مجاهدین خلق را به رسمیت بشناسند
سه تـن از سناتورهای ایالات متحده، به محل حضور شماری از اعضای سازمان مجاهدین خلق در تیرانا، پایتخت آلبانی رفته و با مریم رجوی، از رهبران ارشد این سازمان، دیدار کردند.
۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۶
بیش از 20 کشته و زخمی در تظاهرات نژادپرستان آمریکایی
در درگیری های بین یک گروه دست راستی و مخالفان نژاد پرستی در شارلوتزویل در ایالت ویرجینیای آمریکا یک کشته و بیش از ۲۰ نفر زخمی شدند.
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۵
خاندان پهلوی در BBC و VOA چقدر مورد توجه اند؟
یک بررسی کوتاه در سایت های BBC فارسی و بخش فارسی VOA نشان می دهد که رویکردهای این دو شبکه نسبت به انعکاس اخبار مربوط به خاندان پهلوی متفاوت است.
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۳
سیاست پناهنده‌پذیری آلمان: اول خوشامدگویی، بعد اخراج
​​​​​​​"ما می‌توانیم". هیچ یک از سخنان‌ آنگلا مرکل در طول سال‌های کارش به اندازه این جمله در عرصه سیاست داخلی آلمان جدل‌آفرین نبود. صدراعظم آلمان با "ما می‌توانیم" بر قدرت کشورش برای روبرویی با بحران پناهندگی صحه نهاد.
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۵
VOA لغو برجام از طرف آمریکا را تئوریزه می کند
صدای آمریکا که در زمان ریاست جمهوری اوباما، توافق هسته ای را دستاورد کشور متبوعش معرفی می کرد، اکنون برای تئوریزه کردن سیاست های ضدایرانی ترامپ جهت لغو برجام، در گزارشات خود مدعی شده که «پرونده جنبه های احتمالا نظامی فعالیت های هسته ای ایران» در زمان برجام به دلیل «یک تصمیم سیاسی بسته شده» و «باید اکنون ...
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۱
صفحه رسمی توئیتر وزارتخارجه اسرائیل
بعد از ماجرای دو فوتبالیست ایرانی در باشگاه یونان، توئیتر وزارتخارجه اسرائیل واکنش فارسی زبانان اکانت خود را با الفاظ رکیک پاسخ داد که مورد انتقاد چهره های رسانه ای قرارگرفت.
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۲
سازمان ملل: داعش هنوز برای تروریسم پول دارد
داعش در عراق و سوریه ضربات زیادی متحمل شده‌، اما همچنان خطرناک هست. به گفته کارشناسان سازمان ملل تروریست‌های داعش همچنان پشتوانه مالی دارند و می‌توانند در اروپا و جاهای دیگر ضربه بزنند.
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۲
مصطفی هجری
در مصاحبه با جروزالیم پست ،مصطفی هجری رهبر حزب دمکرات کردستان می گوید ایران مبالغ زیادی علیه اسرائیل هزینه می کند و من معتقدم که تل‌اویو باید برای تضعیف ایران به گروه های مخالف جمهوری اسلامی کمک کند. سپس از تغییراتی که از سال ۲۰۱۵در سیاست خود داده اند می گوید.
۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۷
رضا پهلوی همچنان با لقب شاهزاده و ولیعهد معرفی می شود
این القاب همچنین در صفحات رسمی رضا پهلوی نیز به کار می رود با این حال او اصرار دارد که حکومت مطلوب خود را غیرپادشاهی معرفی کند.
۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۲
معضل شبکه های اجتماعی برای رضا پهلوی
به نظر می رسد صفحات خانواده پهلوی در شبکه های اجتماعی با کنترل رضا پهلوی فعالیت می کنند و همسر و به ویژه دختران او اجازه انتشار مطالب شخصی و فردی را ندارند.
۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۰
وُکس: ترامپ می‌گوید ایران در حال نقض توافق هسته‌ای است، اما این‌طور نیست
دونالد ترامپ به معنای واقعی از توافق هسته‌ای ایران نفرت دارد و می‌خواهد آمریکا را از آن خارج کند و به نظر می‎رسد در حال عملی کردن آن است.
۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۲
"تنها یک‌چهارم آمریکایی‌ها به اخبار کاخ سفید اعتماد دارند"
در حالی که رئیس جمهور آمریکا اخبار برخی رسانه‌های معتبر کشورش را "دروغین" می‌خواند، تنها یک‌چهارم از شرکت‌کنندگان در یک نظرسنجی شبکه خبری سی‌ان‌ان گفته‌اند، به اخباری که کاخ سفید منتشر می‌کند اعتماد دارند.
۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۵
BBC: نقض قطعنامه ۲۲۳۱ به منزله نقض برجام نیست
نکته جالب در تحلیل BBC این است که هدف دونالد ترامپ را کشاندن دوباره ایران به پای میز مذاکره و گرفتن امتیازهای بیشتر نشان می دهد.
۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۸
اسرائیل: کانال الجزیره حق فعالیت ندارد
دولت اسرائیل اعلام کرد که دفاتر شبکه خبری الجزیره را در سراسر اسرائیل می‌بندد. پیش از این ۴ کشور عربی مخالف قطر "الجزیره" را از فعالیت منع کرده بودند با این استدلال که این کانال از تروریسم حمایت و خشونت را تشویق می‌کند.
۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۹
هاآرتص از «قطعی شدن» محاکمه نتانیاهو خبر داد
روزنامه اسرائیلی «هاآرتص» روز یکشنبه ۱۵ مرداد از «قطعی شدن» محاکمه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این کشور، خبر داد.
۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۵
نخستین نشانه‌های رویگردانی جمهوریخواهان از ترامپ در انتخابات آینده آمریکا
بسیاری از نمایندگان حزب جمهوری‌خواه آمریکا از سیاست دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور ناراضی هستند. نخستین نامزدهای "ضدترامپ" این حزب در انتخابات آینده آمریکا اعلام کرده‌اند که از او حمایت نخواهند کرد.