آرشيو خبر
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۴۶
تدوین طرح «حفاظت و تأمین امنیتی کشور»
 علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه موضوع طرح امنیتی برای حفاظت از مجلس را تائید می‌کنید یا خیر و قرار است چه تغییرات امنیتی در مجلس ایجاد شود، اظهار داشت: حتما ما نه نتها در ...
۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۷
انگلیس در حسرت انتخابات فرانسه / BBC: نمی شود در دستاورد فوق العاده امانوئل مکرون شک کرد
دولت انگلیس نیز در تلاش برای دستیابی به یک پیروزی این چنینی و ایجاد یک دولت مقتدر درخواست انتخابات زودهنگام داد اما نتیجه این انتخابات برای دولت، حسرت بود. حسرتی که تحلیلگر BBC آن را در بررسی نتخابات فرانسه به خوبی نشان می دهد.
۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۲
کارشکنی های امریکا مانع توسعه بندر چابهار / رویترز: ضربه بزرگ به یک برنامه استراتژیک هند
خبرگزاری رویترز با اعلام این خبر نوشت که این مشکل می‌تواند ضربه بزرگی به یک برنامه استراتژیک هند وارد کند که امیدوار است بتواند بدون عبور از پاکستان، از طریق چابهار یک راه ترانزیتی جدید برای رسیدن به افغانستان و آسیای مرکزی برای خود باز کند.
۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۴
اسپوتنیک: تلاش نهادهای امریکایی برای رشوه دادن به کارمندان تلگرام
پاول دوروف، بنیان گذار تلگرام، اعلام کرد که نهادهای امریکایی سعی کردند به کارمندان تلگرام رشوه بدهند.
۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۱
BBC: اعتماد به اقتصاد انگلیس پس از انتخابات سراسری کاهش یافته
بر اساس این نظرسنجی، حدود ۵۷ درصد شرکت کنندگان به اقتصاد انگلیس در ۱۲ ماه آینده تقریبا یا بسیار بدبین هستند. شاخص اعتماد در این نظرسنجی به منفی ۳۷ رسیده که ماه پیش این عدد، منفی ۳ بود.
۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۷
احتمال برکناری دونالد ترامپ قوت گرفت
قانون اساسی آمریکا جلوگیری از فعالیت مستقل دستگاه قضایی را جرم و مستوجب پیگرد قضایی می داند، در صورتی که انگیزۀ ممانعت به اثبات برسد.
۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۲
نخست‌وزیر اسرائیل در پی انحلال آژانس کار و امداد سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی
در سال ۱۹۴۸ در جنگی که اسرائیلی‌ها به آن «جنگ استقلال» و فسلطینی‌ها به آن «نکبت» می‌گویند صدها هزار فلسطینی آواره شدند. یک سال بعد ‌ آژانس کار و امداد سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) برای کمک‌رسانی به پناهجویان فلسطینی بنیان گذاشته شد.
۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۷
نتیجه نظرسنجی VOA: چرا رهبر ایران عملیات تروریستی را «ترقه بازی» خواند؟
صدای آمریکا نیز در یک نظرسنجی، نظر مخاطبان خود را درباره تعبیر آیت الله خامنه ای از عملیات تروریستی تهران به «ترقه بازی» را جویا شد.
۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۴
تحلیلگر آمریکایی: ایران دشمن آمریکاست چون به سمت دموکراسی می رود
«ایران دشمن آمریکاست چون انتخابات آزاد دارد. انتخاباتی بر پایه ی اصول دموکراتیک که می تواند آنرا به کشورهای منطقه صادر کند و می توانند با انتشار اسلام دموکراتیک کشورهای اسلامی تحت سلطه ی آمریکا در منطقه را شریک خود کنند».
۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۱
تفاوت خوانش رسانه ها در پوشش حمله تروریستی در خاورمیانه و اروپا
حملات تروریستی داعش در کشورهای مختلف منطقه، اروپا و یا آمریکا، موضوع تازه ای برای رسانه ها نیست، اما نوع پوشش رسانه ای برخی از این رسانه ها، جای بسی تامل دارد.
۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۶
احتمال لغو سفر ترامپ به انگلیس در اثر شکست انتخاباتی ترزا می و شکننده شدن دولت
لغو سفر دونالد ترامپ به انگلیس می تواند نتیجه شکست حزب محافظه کار به رهبری نخست وزیر انگلیس در به دست آوردن حداکثر کرسی های لازم برای تشکیل دولت مقتدر باشد. نشریه انگلیسی آبزرور با اشاره به شکست حزب حاکم انگلیس در انتخابات پارلمانی اخیر، نوشت که خانم نخست وزیر اعتبار و سرمایه سیاسی کافی برای ماندن در ...
۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۴
تاکید صدر اعظم آلمان بر لزوم مشارکت ایران در حل بحران قطر
صدراعظم آلمان گفت: «ما باید بدانیم که را‌ه‌حل دیپلماتیک مناقشه‌ها... از قبیل سوریه، لیبی یا وضعیت عراق عملی نخواهد شد اگر برخی بازیگران در گفت‌وگوها نباشند؛ در مورد قطر هم همین طور، ترکیه و ایران هم باید شامل گفت‌وگوها شوند.»
۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۴
با تهدید حزب حاکم، نخست وزیر انگلیس مجبور به برکناری مشاوران ارشد خود شد
پس از ناکامی دولت انگلیس در انتخابات پارلمانی، نه فقط نخست وزیری ترزا می به خظر افتاده، بلکه ریاستش بر حزب محافظه کار نیز از سوی هم حزبی هایش با تهدید مواجه است.
۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۴
اذعان ائتلاف آمریکا به استفاده از سلاح ممنوعه در حمله به رقه
ائتلاف تحت فرماندهی آمریکا به استفاده از مهمات حاوی فسفر سفید که سلاحی ممنوعه در سطح بین المللی است، در حمله به شهر رقه سوریه اذعان کرد.
۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۷
رادیو فردا: در انتخابات انگلیس همه احزاب بازنده شدند / صلح در ایرلند شمالی شکننده تر می شود؟
رادیو فردا توضیح داده که دولت تازه خانم می که قمار انتخاباتی او از رسیدن به نتیجه مورد نظر بازماند، نسبت به دولت قبلی ضعیف تر و شکننده تر شده است.
۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۳
نایاک: نماینده جمهوری‌خواه امریکا درباره حادثه تروریستی تهران عذرخواهی کند
به نوشته رادیو زمانه، نایاک در بیانیه خود روراباکر را به تشویق داعش متهم کرده و گفته که این سخنان توهین‌آمیز است. نایاک خواستار عذرخواهی این نماینده شده.
۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۸
BBC: حساب و کتاب ترزا می غلط از آب درآمد
نتیجه انتخابات روز پنجشنبه همچنین نشان داد که حزب کارگر به رهبری جرمی کوربین بخشی از قدرت خود را باز یافته است.
۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۰
CNN مجری ایرانی خود را در پی توهین به ترامپ اخراج کرد
آقای اصلان در پیامی توییتری درباره دونالد ترامپ نوشته بود که «این کثافت، فقط مایه شرمساری امریکا و لکه ای بر ریاست جمهوری این کشور نیست، بلکه وی مایه ننگ بشریت است.» او همچنین در پیام توییتری خود نوشت که دونالد ترامپ «یک کودک مردنما است که در زمان بحران باید به او بی توجهی کرد.»
۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۴
رادیو زمانه: ایران سهم خود از بازار نفت اروپا را از عربستان پس گرفت
خبرگزاری رویترز گزارش داد که ایران موفق شده سهمی را که در بازار نفت اروپا داشت از عربستان سعودی و عراق پس بگیرد.
۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۲
یادداشت خبرنگار BBC فارسی از موضوعی که در هفته گذشته دیده نشد
«در روزهایی که اخبار حملات تهران دیگر رویدادها را زیر سایه برده بود، مجلس ترکیه گسیل نیروی نظامی به قطر را تصویب کرد و آقای اردوغان هم در برابر سعودی‌ها موضع گرفت و کنار قطر ایستاد و گفت یادمان هست که پارسال که کودتا شد چه کسی قند در دلش آب می شد (منظورش اماراتیها و سعودی‌هاست) و چه کسی با ما همدلی ...