آرشيو خبر
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۱۸
احمد توکلی در ویژه برنامه شبکه یک به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: نباید کسی از بیان خوبی‌های آقای هاشمی خجالت بکشد.
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۲
رهبر ایران محافل انگلیسی در حال برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری برای کشورهای منطقه و ایران هستند
برخلاف اینکه بخش زیادی از سخنان امروز رهبر ایران درباره انگلیس بود اما بی بی سی فارسی به بخش های دیگر سخنان رهبری پرداخت و تنها در یک خط نوشت که رهبر ایران، انگلیس را متهم کرده که از طریق نفوذ در کشورهای خلیج فارس به دنبال تجزیه ایران و سایر کشورهای منطقه است.
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۰
رهبر ایران: وسوسه خناسان نتوانست در محبت شخصی عمیق او نسبت به این حقیر خلل وارد آورد
اختلاف نظرها و اجتهادهای متفاوت در برهه‌هایی از این دوران طولانی هرگز نتوانست پیوند رفاقتی را که سرآغاز آن در بین‌الحرمین کربلای معلّی بود به کلی بگسلد و وسوسه خناسانی که در سال های اخیر با شدت و جدیت در پی بهره برداری از این تفاوت های نظری بودند، نتوانست در محبت شخصی عمیق او نسبت به این حقیر خلل وارد ...
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۹
آیت الله هاشمی رفسنجانی درگذشت / بازتاب درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در BBC و VOA
بی بی سی فارسی نوشت که شبکه‎‌های مختلف تلویزیون ایران این خبر را اعلام کرده و به نشانه عزاداری نوار مشکی در گوشه تصاویر برنامه‌ها گذاشته‌اند.
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۹
پرونده رشوه‌گیری نتانیاهو؛
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در ارتباط با ادعاهای مربوط به فساد مالی و دریافت رشوه، تحت فشار بیشتری قرار گرفته است. یک روزنامه اسرائیلی گزارش کرده که پلیس نواری صوتی در اختیار دارد که این ادعا را تایید می‌کند.
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۷
بیماران روانی که در آمریکا هم سلاح حمل می کنند و هم اعدام می شوند!
علیرغم ادعاهای حقوق بشری از طرف آمریکا، این کشور در اعدام مجرمانی که از ناتوانی های ذهنی رنج می برند از هیچ قاعده و قانون انسانی تبعیت نمی کند.
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۲
برندگان احتمالی گلدون کلوب چه کسانی هستند؟
صدای آمریکا در گزارشی، برندگان احتمالی گلدن گلوب را معرفی کرده است. به نوشته VOA، منتقدان فیلم در وب سایت های گوناگون به این پیش‌بینی ها پرداخته اند.
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۱
تصویر پخش شده از  کارمند سفارت اسرائیل در لندن
بعد از پخش ویدئویی از تلویزیون الجزیره پیرامون سخنان یکی ار کارمندان سفارت اسرائیل در لندن، سفیر این کشور بلافاصله به عذر خواهی پرداخته، امری که با توجه به تنشهای موجود در روابط اسرائیل با غرب در مقطع زمانی فعلی قابل تامل است.
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۱
اظهارات جعفریان در رد ارتباط جمهوری اسلامی با طالبان
«اینجا بحث پول هم وسط هست، میلیاردها دلار پولی که با تغییر بندر کراچی به بند چابهار انجام می شود، اشخاص حقیقی و حقوقی دازند این پول ها را از دست می دهند و نگرانند ارتباط دهلی، کابل، تهران، گرم تر بشود، چون گرم تر شدن این ارتباط باعث می شود که بندر کراچی از سوددهی خودش بیافتد و طبیعی است که تلاش می شود ...
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۵
رییس جمهور بعدی فرانسه؛ ادامه دهنده راه ترامپ در مسیر پوتین
برخی تحلیلگران نسبت به روی کارآمدن احزاب راست افراطی در اروپا ابراز نگرانی کرده اند. این افراد معتقدند که با بروی کار آمدن احزاب راست، و حمایت روسیه از این گروه ها، امکان متلاشی شدن اتحادیه اروپا و گرایش به سمت روسیه در بین کشورهای اروپایی بوجود می آید.
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۹
VOA: آرش صادقی در بیمارستان بستری شد
بعد از بازشدن هشتگ هایی در توئیتر برای سلامتی آرش صادقی، سایت صدای آمریکا سرانجام از بستری شدن وی در بیمارستان خبر داد.
۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۵
بعد از دیدار ترامپ با مدیران اطلاعاتی، انتقاد رئیس سابق سیا از ترامپ
بعد از دیدار ترامپ با مدیران اطلاعاتی آمریکا و اظهار نظر وی پیرامون این دیدار،رئیس سابق سیا،لئون پانه تا به انتقاد بی سابقه ای از ترامپ در این باره پرداخته است.
۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۴
به گمان فیلسوف سرشناس فرانسوی چیزی از عمر تمدن غربی باقی نمانده است
"میشل اُنفره" فیلسوف و نویسندۀ سرشناس و پرتیراژ فرانسوی در آخرین اثرش با عنوان "زوال" که یازدهم ژانویه توسط بنگاه "فلاماریون" در فرانسه منتشر خواهد شد مدعی شده که تمدن غربی یا به تعبیر او "تمدن یهودی-مسیحی" اروپایی رو به زوال است و آخرین مرحلۀ حیات خود را پشت سر می گذارد و چیزی به پایان عمر آن باقی ...
۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۳
BBC: اختلاف رسانه ای بین قوا فروکش می کند
حمله قوه قضائیه در روزهای اخیر محل بحث های فراوانی شده است. مسعود بهنود کارمند شبکه BBC در صفحه شخصی خود در توئیتر، درباره انتخابات پیش رو نوشت است: «با يك برنامه درست ميتوان انتخابات آينده را به چالش حقوق بشر و قوه قضايي بيطرف تبديل كرد.»
۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۲
تیراندازی در آمریکا، NBC: ضارب سرباز ارتش بوده/ BBC: ضارب الله اکبر نگفته
به گزارش خبرگزاری فرانسه نام عامل تیراندازی در فرودگاه فلوریدا استبان سانتیاگو است. او در طی ماه آوریل ۲۰۱۰ تا فوریه ۲۰۱۱ در عراق مستقر بوده و در ماه اوت سال ۲۰۱۶ میلادی نیز ارتش آمریکا را ترک کرده است.
۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۵
بهشت تراجنسیتی ها، معنای جدید اسرائیل
اما فقط این جامعه نیست که درگیر تراجنسیتی ها شده بلکه ساختار قدرت در رژیم اسرائیل نیز درگیر این موضوع است. به گزارش ایران وایر، در حال حاضر دو نماینده پارلمان اسراییل از دو حزب چپ میانه کارگر (ایتزیک شِمولی) و راست «لیکود» (امیر اوخانا) هم‎جنس‎گرا هستند. پیش از این دو نیز دو عضو حزب چپِ «مرتص» به عنوان ...
۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۸
کنگره رای اوباما به قطعنامه ضداسراییلی را «تقبیح» کرد؛ تشکر نتانیاهو
تنها ساعتی بعد از تصویب قطعنامه ای در کنگره آمریکا که رای ممتنع دولت اوباما به قطعنامه ضد اسرائیلی شورای امنیت علیه اسرائیل را تقبیح می کرد، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل این اقدام نمایندگان آمریکا را ستایش کرد.
۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۴
نتانیاهو : دادگاه «الور آزاریا» از اساس فاسد است
سایت بی بی سی فارسی در حالی به بازتاب پست نتانیاهو در فیس بوک درباره نظامی این رژیم که مرتکب قتل عمد یک شهروند فلسطینی شده بود، پرداخته که نتانیاهو این دادگاه را فاسد خوانده است.
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۵
BBC: اختلاف میان دولت و قوه قضاییه ایران بالا گرفته
مسعود بهنود از کارمندان ارشد بی بی سی فارسی در توئیتر خود خواستار به چالش کشیدن قوه قضائیه در انتخابات آتی شده است.
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۵
BBC: چین وابستگی خود به نفت را کاهش می‌دهد / رویترز: واردات نفت خام چین از ایران رکورد می‌شکند
در حال حاضر، چین از جمله واردکنندگان عمده نفت از جمله از ایران است و میزان واردات آن کشور طی سال‌های گذشته همواره رو به افزایش بوده است.