آرشيو خبر
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۵
خروج رسمی اپوزیسیون لس آنجلسی، از زیر پرچم رضا پهلوی
پس از لو رفتن فایل صوتی که در آن رضا پهلوی اپوزیسیون و رسانه های لس آنجلسی را ناکارآمد و «فکسنی» نامیده بود، پنج سازمان ضدانقلاب مقیم آمریکا برآن شدند تا با کنار گذاشتن اختلافات میان خود و بدون حضور رضا پهلوی با یکدیگر متحد شوند.
۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۳
CNN:  آمریکا مقصر عدم سرمایه‌گذاری در ایران پس از برجام است
رئیس‌جمهور آمریکا در تلاش است با اتخاذ موضع‌گیری‌های سخت‌گیرانه در برابر ایران، شرکت‌های بین‌المللی را به واسطه نگرانی از تحریم‌های آمریکا از تجارت با ایران بازدارد.
۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۸
آمریکا خروج از پیمان پاریس را به سازمان ملل اعلام کرد
آمریکا رسما خروج خود از پیمان اقلیمی پاریس را به سازمان ملل متحد اعلام کرده است. این کشور همزمان از مذاکره در مورد یک توافق اقلیمی دیگر که ضامن منافع ایالات متحده باشد استقبال کرده است.
۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۷
صدای آمریکا به بررسی راه های ممکن برای لغو برجام می پردازد
صدای آمریکا که بارها با انتشار تحلیل و مقالات چهره های تندرو آمریکا، نشان داد که به پایبندی آمریکا به توافق هسته ای با ایران علاقمند نیست، اینک راه های لغو برجام را جلوی پای ترامپ می گذارد.
۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۶
ایران، مرغ عزا و عروسی تحلیلگران BBC فارسی
مشی خبری رسانه های فارسی زبانی چون BBC فارسی، به گونه ای تنظیم شده که هر اتفاقی در جهان حادث می شود، به ضرر و زیان ایران خواهد بود.
۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۳
نگاهی به قربانیان سیاسی کاخ سفید در دولت دونالد ترامپ
نیامده باید شال و کلاه کرده و بروند. شتاب اخراج مقام‌های ارشد در دولت دونالد ترامپ به حدی است که در تصور کسی نمی‌گنجد. ظرف ۷ ماه، افراد زیادی در کاخ سفید طعم اخراج را چشیده‌اند. نگاهی به قربانیان سیاسی دولت ترامپ.
۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۶
ترامپ و وزیر خارجه‌اش بر سر برجام اختلاف دارند
رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه ایالات متحده، اذعان کرد که او و دونالد ترامپ بر سر برجام باهم اختلاف دارند؛ تیلرسون مایل است به همراه متحدان آمریکا از برجام برای فشار به ایران استفاده کند و ترامپ مایل است قرارداد هسته‌ای با ایران را فسخ کند.
۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۹
واشنگتن پست: دولت ترامپ به دنبال سرنگونی جمهوری اسلامی است، اما تغییر رژیم معمولاً کارساز نیست
«دولت ترامپ خواستار تغییر رژیم در ایران است»؛ این را الکساندر داونز و لیندزی اُروک، دو تحلیلگر سیاسی و استاد دانشگاه آمریکایی می‌گویند. اما آنها باور دارند که «تغییر رژیم معمولاً کار نمی‌کند». برای ایالات متحده سرنگونی حکومت‌های خارجی معمولاً ساده‌ترین بخش تغییر رژیم است؛ کار دشوار رسیدن به منافع مطلوب ...
۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۲
چرا اپوزیسیون در برابر گزارش عملیاتی نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس سکوت می کند؟
«پرسش من از رهبران و مسئولین اپوزیسیون ایران که در ملاقات و دستبوسی نمایندگان کنگره و سنای آمریکا از یکدیگر پیشی می جویند این است که اگر به تمامیت ارضی، استقلال و منافع ملی ایران پایبند می باشند چرا از هم اکنون به این تحریکات پاسخی شایسته نمی دهند و سکوت اختیار کرده اند؟»
۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۲
تکاپوی العربیه برای تاکید بر «استقبال گرم» از حجاج ایرانی
تلویزیون العربیه، به محض ورود کاروان های ایرانی به فرودگاه مدینه، از چگونگی استقبال حجاج ایرانی می پرسد تا بلکه نسبت به تعهدات خود در قبال ایران، به مخاطبان خود اطمینان دهد.
۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۳
کشته شدن دو نفر در پی تیراندازی در یک کلوب شبانه در آلمان
در یک تیراندازی در کلوب شبانه‌ای در کنستانتس دو تن از جمله فرد مهاجم کشته شدند. مهاجم ۳۴ ساله و اهل عراق بوده که مدت طولانی در این شهر سکونت داشته است. در حال حاضر نشانه‌‌ای مبنی بر تروریستی بودن این حمله در دست نیست.
۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۸
سعودی‌ها، رسانه‌های مشهور انگلیسی را می‌بلعند
یک سرمایه‌گذار سعودی با پرداخت میلیون‌ها پوند، بخش عمده‌ای از سهام شرکت رسانه‌ای ایندیپندنت را خریداری کرد.
۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۰
شمار قربانیان وبا در یمن به ۱۸۸۹ نفر رسید
سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که از ۲۷ آوریل سال جاری تاکنون ۱۸۸۰ نفر در یمن بر اثر ابتلا به بیماری وبا جان باخته اند.
۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۳
شبکه های اجتماعی، تکنیک جدید VOA  در استراتژی دیجیتال
در گزارش بی بی جی BBG، هدف بخش فارسی تلویزیون صدای آمریکا، دستیابی به مخاطبانی عنوان شده، که شامل «جوانان شهری که آگاه و فعال در دنیای مجازی» هستند، می شود.
۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۴
استقبال مریم رجوی از تحریم های اخیر ایران توسط آمریکا
مریم رجوی از رهبران سازمان مجاهدین خلق ایران، با انتشار بیانیه ای،ضمن حمایت از تحریم های جدید علیه ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از«اتحادیه اروپا و کشورهای منطقه خواست به این تحریم ها بپیوندند».
۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۹
رضا پهلوی در کنار عباس فخرآور
در ماه های اخیر، با موضع گیری های صریح و حتی پشت پرده رضا پهلوی علیه رسانه های سلطنت طلب و ابراز ناخشنودی از عملکرد ضعیف آنها، حامیان سلطنت طلب خانواده پهلوی به فکر حضور در شبکه های اجتماعی و بهره برداری از توئیتر افتاده اند.
۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۱
یک تحلیل توئیتری درباره سیاست امریکا در برابر برجام و ایران
یک فعال توئیتری در تحلیل تحریم های جدید امریکا نوشت، هدف این است که از ایران خواسته شود از یکی از سایت‌های نظامی ایران بازرسی انجام گردد تا از این طریق ایران مخالفت کند و مقصر لغو برجام شناخته شود.
۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۹
کوه نور، بدنام‌ترین الماس جهان؛ از هند و ایران تا ملکه انگلیس
دو تاریخ‌دان در کتاب جدیدشان سرگذشت طولانی و پیچیدۀ شگفت‌انگیزترین و خطرناک‌ترین الماس جهان، کوه نور، را بازگو می‌کنند: از تخت طاووسِ امپراتور مغول در دهلی تا دربار نادرشاه در ایران و از افغانستان تا لاهور و لندن، داستانی سرشار از شگفتی و حیرت و سراسر خیانت و خونریزی از افراد بسیاری که چشم طمع به این ...
۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۳
امریکا و انگلیس مصمم به کودتا بودند، حتی به قیمت سقوط شاه
مقام های امریکایی و انگلیسی حدود یک ماه قبل از کودتای ۲۸ مرداد، گزینه روی کار آوردن یکی از برادران شاه را هم بررسی کرده بودند.
۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۴
وزاری خارجه عربستان، مصر، امارات و بحرین در قاهره / BBC معتقد است قدرت و نفوذ سیاسی قطر حسادت و عصبانيت عربستان و امارات را برانگيخته
سران مربع عربى تصور مى كردند كه شايد از طريق يك برخورد چكشى غافلگيركننده و ايجاد شوك ناگهانى بتوانند قطر را به زانو درآورده و سپس وادار به پذيرش درخواست هاى فراگير خود كنند.