آرشيو خبر
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۳
تحلیلگر اقتصادی رادیو فردا نقش سابق سوئد در تحریمها را مخالفت با آن توصیف کرد
بعد از دیدار نخست ویزر سوئد با سران دولت و رهبر ایران، رادیو فردا در گفتگویی با یک کارشناس اقتصادی مقیم در کشور سوئد، دیدگاه و یرا جویا شد که وی علت استقبال مقامات ایران از دیدار با وی را در پیشینه مثبت روابط دو کشور مخصوصاً در دوران تحریمهای ایران توصیف کرد.
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۳
ادعای بهنود درباره فروغ فرخزاد دوباره تکذیب شد
پوران که ناراحت به نظر می رسید ضمن بیان این که عده ای زندگی و خانواده اش را رها نمی کنند، به بهنود پیشنهاد می کند که به جای آنکه به دیگران ضربه بزند، همان حرکتی را انجام دهد که همینگوی وقتی حس کرد رو به افول است، انجام داد و اسلحه را زیر گلویش بگذارد و شلیک کند. بیان این تعابیر برای من راحت نیست؛ اما ...
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۲
نوزاد 4ماهه ممنوع الورود به زودی عمل خواهد شد
فاطمه رشاد پس از رأی قاضی دادگاه فدرال ایالت واشنگتن موفق شد روز سه شنبه به همراه پدر و مادرش وارد آمریکا شود.
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۰
تحلیلگر رادیو فردا انجام تحریم اقتصادی سپاه را ناشی از قصد دولت ترامپ برای انجام ریسک بیشتر می داند
بعد از پیامها و تهدیدهای ارسال شده از طرف دولت ترامپ نسبت به ایران و بررسی تحریم اقتصادی سپاه، تحلیلگر رادیو فردا این تحریم را مثبت ارزیابی کرده و آنرا ناشی از قصد دولت ترامپ برای انجام ریسک بیشتر در این باره معرفی کرده.
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۹
ترامپ به همراه همسرش در هواپیما موقع جواب دادن به پرسش خبرنگاران درباره ایران
تحلیلگر رادیو فردا در جواب به این سوال که پیامهای رسانه ای رد و بدل شده میان روحانی و ترامپ چقدر در روشن کردن آتش جنگ میان ایران و آمریکا موثر است پاسخ داد که هیچکدام از دو کشور خواهان جنگ نیستند.
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۶
رادیو فردا، راهپیمایی 22 بهمن را کارناوالی برای تمسخر می داند
مجید محمدی که یکی از آن 30 نفری است که در نامه به ترامپ، خواستار لغو توافق هسته ای و افزایش تحریم و فشار بر ایران بود، در این مقاله برای کاستن از اعتبار و ارزش روز پیروزی انقلاب اسلامی، از راهپیمایی و شعارهای مردم به عنوان کارناوالی که مردم با پوشیدن لباس های رنگی و برای گرفتن غذا و نوشیدنی رایگان در ...
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۶
پهلوی: کشورهای منطقه بگویند آیا موافق رفتن جمهوری اسلامی هستند یا خیر؟
این پرسش و اظهار عجیب رضا پهلوی که سرنوشت سیاسی ایران را در دست کشورهای منطقه می داند نه مردم ایران، واکنش های تند بسیاری علیه او به همراه داشت.
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۵۵
درخواست ضدایرانی مقام سابق آژانس از شورای امنیت
«اولی هاینون» معاون سابق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در یادداشتی در اندیشکده دست‌راستی «بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها»، صدور قطعنامه‌ای تازه علیه برنامه موشکی ایران را خواستار شده است.
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۵۳
روحانی از مردم قدردانی کرد
حسن روحانی رییس جمهوری در پیامی با قدردانی از حضور حماسی مردم ایران اسلامی در مراسم بزرگداشت سی‌و‌هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد که این حضور حماسی تجلی استواری در دفاع از استقلال کشور، وفاداری به ارزش‌های اصیل انقلاب و امیدبخش خادمان و تلاشگران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۵۲
دادگاه «محمد مرسی» به تعویق افتاد
دادگاه محمد مرسی و ۲۴ متهم دیگر در پرونده «توهین به دستگاه قضایی» به روز ۸ آوریل موکول شد.
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۵۱
آنچه که در دیدار لاریجانی و نخست وزیر سوئد گذشت
رییس مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه راه حل بحران یمن و سوریه نظامی نیست، گفت: یکی از معضلات برخی از کشورهای منطقه، فرار از دموکراسی و بی توجهی به اهمیت نقش آن در ثبات و قدرت کشورهاست.
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۴۹
توئیت روحانی پس از دیدار با نخست‌وزیر سوئد
حجت الاسلام والمسلمین روحانی رئیس جمهور کشورمان پس از دیدار با نخست وزیر سوئد در صفحه توئیتر خود درباره افزایش سطح همکاری‌ها با این کشور نوشت.
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۴۷
اظهارات ضدایرانی رئیس پارلمان عربی
«مشعل السلمی» امروز شنبه در دومین کنفرانس پارلمان عربی و روسای مجالس کشورهای عربی که در مقر اتحادیه عرب در قاهره برگزار شد، مدعی شد که ایران با استمرار اشغال جزایر سه‌گانه امارات و دخالت آشکار در امور داخلی کشورهای عربی از طریق ایجاد درگیری‌های طایفه‌ای، تهدیدی برای امنیت قومی عربی است.
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۴۶
چرا روسیه علیه ایران با ترامپ متحد نخواهد شد
مسکو بیش از هرزمانی به تهران نیاز دارد. با توجه به‌تمامی شواهد دولت دونالد ترامپ خود را آماده تلاش برای یک آشتی تاریخی با روسیه می‌کند. این استراتژی تا حدودی با هدف ایجاد جدایی در روند درازمدت همکاری استراتژیک میان مسکو و تهران صورت می‌گیرد.
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۴۵
عذر خواهی وزیر نیرو از مردم خوزستان
حمید چیت‌چیان که برای مدیریت بحران قطع برق و آب خوزستان راهی اهواز شده بود از مردم بابت مشکلاتی که طی 12 ساعت گذشته در این استان شدت گرفته بود عذرخواهی کرد.
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۴۳
نخست‌وزیر سوئد با رهبر انقلاب دیدار کرد
آقای «استفان لوفون» نخست‌وزیر سوئد و هیأت همراه، عصر امروز با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۴۱
ترامپ سیستم قضایی آمریکا را شکست خورده خواند
رئیس جمهور آمریکا در توئیتر نوشت که سیستم قضایی این کشور شکست خورده است.
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۴۰
گفت‌وگو با کارگردان فیلم «ماجرای نیمروز»: بازآفرینی تاریخ در وضعیت نمایشی
محمدحسین مهدویان با ساخت فیلم «ماجرای نیمروز» نشان داد که در سینمای با آگاهی وارد میدان شده و این فیلم هم نمونه‌ای موفق در سینمای سیاسی است.
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۱
یورونیوز: آیا رویکرد مسکو نسبت به تهران تغییر خواهد کرد؟
با به قدرت رسیدن دونالد ترامپ و امکان گرم‌تر شدن روابط مسکو و واشنگتن، این پرسش برای بسیاری از ناظران مطرح است که آیا سیاست جدید کاخ سفید، باعث دوری ایران و روسیه خواهد شد؟
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۱
اکبر گنجی: روشنفکران در برابر شکل گرفتن جنگ مسئولند
آقای گنجی معتقد است که مردم- از جمله روشنفکران- نیز مسئول خواهند بود، اگر ایران به سوریه دیگری تبدیل شود، هرچند میزان مسئولیت یکسان نخواهد بود.