آرشيو خبر
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۱۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۳
آیا تعطیلی تلویزیون یورونیوز فارسی با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا مرتبط است؟
همزمان با آغاز روند خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، یورونیوز اعلام کرد که بخش فارسی تلویزیون این شبکه تعطیل خواهد شد.
۱۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۸
سگی در انگلیس صاحبش را هنگام مصاحبه با BBC کشت
دیلی میل خبر داد که این حیوان به صاحبش آسیب جدی وارد نمود و مرد دو ساعت بعد در بیمارستان فوت کرد.
۱۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۵
اجرای فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ به مدت نامعلوم متوقف شد
یک قاضی شعبه دادگاه فدرال آمریکا در ایالت هاوایی فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده در رابطه با ممنوعیت ورود شهروندان شش کشور عمدتا مسلمان را به مدت نامعلوم به حالت تعلیق درآورد.
۱۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۲
«اسراییل دشمن شماره یک افکار عمومی جهان عرب است نه ایران»
«یک آمارگیری در ژانویه 2016 گرفته شد که در نوع خودش بزرگترینِ نظرسنجی ها بود که انجام می شد، در این نظر سنجی 83% مردم معتقد بودند که تهدید اول شان اسراییل است و فقط 10% گفته بودند که ایران آنها را تهدید می کند، بنابراین این فقط حکومت ها هستند که به دنبال رابطه با اسراییل و خصومت با ایران هستند و مردم ...
۱۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۵
چرا داعش ایران را تهدید کرد؟ BBC می گوید
«داعش در ویدئوی خود که اخیرا به زبان فارسی منتشر شده، وعده "فتح ایران" را داده است. در این ویدئو که "سرزمین فارس، از دیروز تا امروز" نام دارد، داعش از روش‌های همیشگی خود برای ایجاد رعب و وحشت در میان دشمنانش، اثبات وجود خود، توجیه کردن و مشروعیت بخشیدن به جنایت های خود و همچنین سرباز گیری استفاده می‌کند....
۱۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۵
فعالیت تلویزیون فارسی یورو نیوز متوقف می شود
روز گذشته سایت یورو نیوز اعلام کرد که قرار است از اول اردبیهشت ماه امسال، پخش تلویزیون فارسی خود را متوقف کند و اخبار و برنامه هایش را فقط به صورت آنلاین منتشر می کند.
۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۴
نویسنده گزارش «اسرائیل و آپارتاید» اسناد خود را رو کرد
ریچارد فالک نویسنده گزارش «اسرائیل و آپارتاید» برای سازمان ملل گفته این گزارش بر اساس سخنان صریح دو نخست وزیر اسرائیل یعنی بن گورین و اسحاق رابین نوشته شده است.
۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۲
BBC از واکنش مردم نسبت به تهدید ایران توسط داعش می گوید
«عده کثیری به طرق مختلف عنوان کردند اگر احیانا قرار است [از طرف داعش] دست درازی صورت بگیرد، ما در هر شرایطی که باشیم در صف اول قرار می گیریم، جلو می رویم و اصلا ملاحظه هیچ چیز دیگری را نمی کنیم».
۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۴
وقتی تحلیلگر رسانه های فارسی زبان  آقازاده ها را با سیدحسن نصرالله مقایسه می کند
«سال٧٦ که آقازاده ها يا راهي كسب مدرك در غرب بودند یا هجوم به تجارت رانتي، نصرالله حتی بین بدن فرزند ۱۸ ساله‌ شهیدش و دیگران تبعیض قائل نشد.»
۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۱
«سردبیر صدای آمریکا اخراج شد»/ منظرپور: الخیر فی ما وقع
منظرپور ده روز فرصت اعتراض به اين حكم را دارد.
۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۶
وزیر کشور انگلیس واتس‌اپ و سرویس‌های مشابه را غیرقابل قبول خواند
به نوشته رادیو زمانه، رمزگذاری سرتاسری پیام‌ها باعث می‌شود تا تنها دو طرف گیرنده و فرستنده پیام قابل به خواندن آن باشند. این سرویس‌ها نظارت بر محتوای پیام‌ها را به صورت «بالقوه» ناممکن می‌کنند.
۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۶
امتناع آمریکا و ۴۰ کشور از شرکت در مذاکرات منع سلاح هسته ای
نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل می‌گوید که کشورش همراه با بریتانیا و فرانسه از جمله حدود ۴۰ کشوری هستند که در مذاکرات مربوط به پیمان منع سلاح‌های هسته‌ای شرکت نخواهند کرد ...
۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۴
BBC: احمدی نژاد در اهواز از روحانی انتقاد کرد نه رهبر
«بررسی مستند متن اظهارات محمود احمدی نژاد در اهواز نشان می دهد که مخاطب صحبت های او، به وضوح حسن روحانی رئیس جمهور است، و نه آنچنان که خبرساز شده، آیت الله خامنه ای».
۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۹
«روسیه برای ابرقدرت شدن باید رابطه خود را با ایران بهتر کند»
« اختلاف نظر درباره مسائل مختلف بین دو نفر که متحد هستند خیلی چیز معمولی است، آمریکا هم با اسراییل سر یک سری مسائل اختلاف نظر دارد. ولی این اختلافات به این معنی نیست که روسیه بیاد ایران را در مذاکراتش با آمریکا بفروشد؛ ایران مهمترین متحد روسیه در خاورمیانه است و اگر آقای پوتین برنامه دارد که روسیه را ...
۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۷
داعش ایران را به دلیل حمایت از یهودی ها تهدید کرد+ فیلم
«ایران علیه آمریکا و اسرائیل شعار داد تا سنی ها را فریب دهد درحالی که یهودیان ایران تحت حفاظت دولت ایران در امنیت زندگی می کنند و معابد و کلیساهایی در تهران و اصفهان دارند.»
۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۹
دلایل گریه به طور عمده در پرده ابهام است و آنچه به عنوان دلایل علمی گفته می شود، بیشتر شبیه حدس اند تا دلایل قابل اتکا
در سال ۲۰۰۸ پژوهشی درباره حدود ۴۳۰۰ جوان در ۳۰ کشور مختلف انجام شد، بیشتر، معتقد بودند که پس از گریه هم از نظر ذهنی هم از نظر جسمی احساس بهتری دارند.
۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۳
لندنی ها در اعتراض به عملکرد BBC در پوشش اخبار یمن تجمع کردند
بر اساس این گزارش،‌ معترضان قصد داشتند تا با تجمع مقابل ساختمان بی بی سی، ضعف پوشش مناسب جنایات جنگی عربستان و متحدانش در این نبرد را توسط شبکه «بی بی سی»‌ به شدت مورد نقد قرار دهند.
۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۲
یونیسف: نیم میلیون کودک در یمن در معرض خطر گرسنگی، فقر و بیماری قرار دارند
سازمان یونیسف در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده که فقر، گرسنگی و بیماری‌های روزافزون سبب شده که حدود نیم میلیون کودک در یمن در وضعیتی وخیم به سر برند. این سازمان جامعه بین‌الملل را به مقابله با این وضعیت فراخوانده است.
۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۶
تظاهرات یمنی ها علیه بمب باران های سعودی و سکوت خبری BBC
تظاهرات روز گذشته در یمن از آنجا اهمیت پیدا می کند که گزارش سازمان های حقوق بشری نشان می دهد، تا چند روز آینده، 17 میلیون نفر از غیرنظامیان یمن، به دلیل بمباران بندرگاه ها، جاده ها، انبارها و مزارع از سوی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان، در خطر قحطی و گرسنگی هستند.
۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۵
داستان فرح و ویدا؛ یکی زن شاه و دیگری زنی ضد شاه
دو زن ایرانی، هر دو در سوگ فرزند و دور از زادگاه، یکی منتقد گذشته و آن یکی بر مواضع باقی مانده، دو زن ایرانی که میانه دهه ۳۰ در دانشگاه معماری پاریس به هم رسیدند، دو دوست یکی فرزند سوم خاندانی اصیل و آن یکی تنها دختر مادری بیوه و خیاط. محمدرضا پهلوی سرنوشت این دو زن را از هم جدا کرد، یکی شد ضد شاه و ...