آرشيو خبر
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۳
چرا VOA به خروج آمریکا از برجام علاقمند است؟!
اگرچه زمزمه های خروج آمریکا از برجام در چند روز پیش از طرف سیاستمداران و رسانه های آمریکا رسما شنیده می شود، اما صدای آمریکا از هفته های اخیر مقالات و گزارش های متعددی درباره «لزوم خروج آمریکا از برجام» را، در سایت و تلویزیون خود منتشر کرده.
۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۴
ترامپ در گفتگو با وال استریت جورنال: اعلام پایبندی ایران به توافق اشتباه است
رئیس جمهوری ایالات متحده در مصاحبه با هیئت تحریریه و خبرنگاران روزنامه وال استریت جورنال که روز سه شنبه در کاخ سفید انجام شد، گفته است دولت او جزئیات توافق جامع هسته‌ای سال ۲۰۱۵ قدرت‌های جهانی با ایران را به دقت دنبال می‌کند و از آنجا که معتقد است تهران به توافق پایبند نیست، انتظار دارد عدم پایبندی ...
۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۱
ورود BBC به ماجرای ژن خوب
به نوشته BBC، ژن‌ها مستقیما بر دستاورد تحصیلی تاثیر نمی‌گذارند و حتی اگر این درست باشد که عوامل ژنتیکی مسئول تمام تفاوت‌های افراد از نظر تحصیلی هستند (که درست نیست) باز هم به این معنی نیست که سال‌های تحصیل افراد در لحظه لقاح تعیین می‌شود.
۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۴
خبر بد دیگر برای مجاهدین خلق؛ آلستوم فرانسه در راه ایران
خبر رسیده که یک شرکت دیگر فرانسوی نیز در راه ورود به صنعت ایران است. خبری که بیش از هر چیز، ناکامی تروریست های مجاهدین خلق در فرانسه را آشکار می سازد.
۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۱
گزارش اسپوتنیک: ارسال سلاح از ایران به یمن وقعیت است یا دروغ؟!
اگر چه از سال ۲۰۱۵ به بعد، خبرهاي بسیاری مبنی بر ارسال سلاح از سوی ایران به یمن وجود داشته است، اما این امر تنها شایعه ای بیش نبوده است، روند ایران بیشتر مبتنی بر کمکهای انسان دوستانه و حل بحران داخلی یمن است.
۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۵
شرایط در واشنگتن به ضرر برجام در حال تغییر است
نشریه «فارن‌ پالیسی» شنبه در گزارشی اختصاصی به نقل از منابع نزدیک به کاخ سفید اعلام کرد که دونالد ترامپ از عملکرد وزارت خارجه بر سر توافق هسته‌ای با ایران راضی نیست، زیرا نتوانسته دلایل کافی برای اعلام نقض برجام از سوی ایران را فراهم کند.
۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۶
از بالا سمت چپ: امیلی میتلیس، ویکتوریا دربیشر، لیز دوست، الکس جونز، فیونا بروس و میشل حسین از امضا کنندگان نامه هستند
شماری از مشهورترین مجریان زن بی‌بی‌سی، از این رسانه خواسته‌اند که هر چه سریع‌تر به ماجرای تبعیض در دستمزد مردان و زنان رسیدگی کند.
۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۲
مجری سابق VOA به 5 سال حبس تعزیری محکوم شد
کیانوش سنجری از مجریان سابق صدای آمریکا که در پاییز سال گذشته به ایران بازگشته بود، از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد.
۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۷
فیلم: مقاله ضدایرانی نیویورک تایمز و تمسخر آن از طرف راشاتودی
نیویورک تایمز، در مقاله ای اغاراق آمیز، صادرات کالاهای ایران مانند «شیر، ماست، مرغ و مصالح ساختمانی» به عراق را نشانه تسلط و نفوذ ایران در عراق معرفی می کند و همین موضوع باعث تمسخر از طرف تلویزیون راشاتودی می شود.
۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۵
اسپوتنیک از «احتمال کودتا در عربستان سعودی» می گوید
یکی از فعالان تویتری بسیار معروف در عربستان سعودی پیش بینی کرد که ملک سلمان در اقدامی بی سابقه در این کشور طی چند روز آینده به نفع فرزندش محمد کناره گیری کند و امور مملکت را به وی بسپارد.
۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۸
اعضای کنگره آمریکا برسر تحریم ایران به توافق رسیدند
اعضای دموکرات و جمهوریخواه کنگره آمریکا بر سر وضع تحریم های جدید علیه روسیه، ایران و کره شمالی به توافق دست یافتند.
۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۹
امارات در پس پرده توطئه علیه ایران در آمریکاست
ایمیل‌های افشا شده سفیر امارات در واشنگتن از نقش امارات متحده عربی در تأمین مالی دو لابی آمریکایی-اسرائیلی حامی تحریم ایران پرده برمی‌دارند.
۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۹
تشکیلات خودگردان فلسطین روابط با اسرائيل را قطع کرد
بعد از تشدید کنترل‌ها در حرم شریف و درگیری‌ها در بیت‌المقدس تشکیلات خودگردان فلسطین تصمیم به قطع روابط با اسرائيل گرفت. در کرانه باختری رود اردن نیز سه اسرائيلی با ضربات چاقوی یک فلسطینی کشته شدند.
۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۳
گاردین: تروریست های انتحاری اروپا را تهدید می کنند
پلیس بین الملل (اینترپل) فهرست 173 شبه نظامی عضو داعش را منتشر کرد که ممکن است برای اجرای عملیات تروریستی در اروپا آموزش دیده باشند.
۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۷
مناظره در BBC درباره تاثیرات تحریم‌‌‌های جدید امریکا علیه ایران
پس از پخش این برنامه از BBC، سخنان خانم امامی با استقبال کاربران و مخاطبان برنامه مواجه شد و در نظرسنجی BBC، تا این لحظه 68 درصد مخاطبان موافقت خود را با دلایل دلشاد امامی اعلام کرده اند.
۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۷
جلسه کنگره ایرانیان کانادا با گی کرون، نامزد رهبری حزب نئودموکرات کانادا درباره رابطه ایران-کانادا
بیژه احمدی از برگزاری جلسه مشترک با گی کرون، نامزد رهبری حزب نئودموکرات کانادا، خبر داده و گفته که درخواست کنگره ایرانیان از این حزب، تلاش برای تجدید رابطه کانادا-ایران و مخالفت با تحریم بود. آرییس کنگره ایرانیان کانادا این جلسه را خوب توصیف کرده است.
۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۵
تعدد غلط املایی در BBC فارسی، صدای تحلیلگر شبکه را درآورد
غلط های املایی و تایپی در متن خبر و گزارش های خبرگزاری ها، به دلیل رقابت در سرعت خبررسانی، موضوعی گریزناپذیر است. اما غلط های املایی که در تیتر اخبار و تحلیل ها بعضا ظاهر می شود، چیزی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن رد شد.
۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۰
VOA: داعش باعث شده تا تهدید جهانی سپاه پاسداران فراموش شود
«پیدایش سپاه و اهدافش شباهت زیادی به نیروهای اس اس آدولف هیتلر در آلمان نازی دارد».
۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۲
«افق ایران، دیگر متعلق به شاهزاده رضا پهلوی نیست»
«امروز در این شرایط، رسانه افق ایران، دیگر یک رسانه رسمی و متعلق به دفتر سیاسی شاهزاده رضا پهلوی نیست، چرا که مدتی است شاهزاده دفتر سیاسی خود را تعطیل کرده است.»
۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۲
فایل صوتی لو رفته رضا پهلوی:  رسانه های فَکَسَنی لس آنجلس اصلا توی باغ نیستند
«در بخشی سعی کردیم از شر یک سری رسانه های دولتی که جوابگوی سیاست های دولت خودشان هستند حالا می خواهد صدای آمریکا باشد یا بی بی سی و یا رادیو فردا و یا این گونه نهادها، یا به قول معروف رسانه های فَکَسَنی لس آنجلسی که اصلا توی باغ نیستند و از دید من آن ها از لحاظ تبلیغاتی بیش تر ضرر می زنند تا منفعتی ...