آرشيو خبر
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۷
ایران 15 شرکت آمریکایی را تحریم کرد، مسعود بهنود: حرکتی درست، قانونی و مدنی است
وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران، در بیانیه‌ای از اقدام متقابل تهران برای تحریم شرکت های آمریکایی که در جنایات اسراییل، پشتیبانی از تروریسم و مشارکت در سرکوب مردم منطقه نقش داشته اند، خبر داد و نام ۱۵ شرکت ایالت متحده آمریکا را که از سوی ایران تحریم شده‌اند را اعلام کرد.
۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۲
«خوش به حال كساني كه توسط روسيه كشته مي شوند!»
« خوش به حال كساني كه توسط روسيه كشته مي شوند، يا حتي كشته فرضي مي شوند، همه جا برايشان مراسم ختم و يادبود برگزار ميشود و قلبهاي شكسته از هر سوي جهان، از شوراي امنيت و رسانه هاي بزرگ و پايتخت هاي بزرگ تا فيس بوك هاي درب و داغون دارقوز آباد. آمريكا اما بكشد، آب از آب تكان نمي خورد، يكي دو بيانيه و يكي ...
۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۸
شصتمین سال تأسیس اتحادیه اروپا بدون حضور بریتانیا
تنها چند روز پیش از آغاز مذاکرات برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در رم گرد آمدند و بیانیه تأسیس اتحادیه اروپا را بار دیگر طی مراسمی امضا کردند.
۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۶
برنامه های نوروزی VOA در عصر ترامپیسم: از قرائت پیام رضا پهلوی تا پوشش مراسم مجاهدین خلق
روی کار آمدن ترامپ و احتمال تعطیلی صدای آمریکا، به دلیل عدم کارآمدی باعث شده تا این رسانه دولتی، برای جلب رضایت دولت ترامپ، سیاست های رسانه ای خود را به صورت محسوسی تغییر دهد.
۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۹
تایید مرگ بیش از 200 غیرنظامی در حملات هوایی آمریکا و سکوت خبری VOA
روز گذشته در حالی اخبار مربوط به قتل عام غیرنظامیان در موصل توسط جنگنده های آمریکایی در رسانه های مختلف جهان خبرساز شد، که رسانه دولتی آمریکا یعنی VOA، هیچ اشاره ای به اخبار و ابعاد این فاجعه انسانی نکرد.
۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۶
نرگس کلباسی اشتری تبرئه شد
دولت انگلیس برخلاف درخواست های بسیاری از مردم تلاشی برای آزادی خانم کلباسی نکرد.
۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۳
خبر رتبه‌بندی کیفیت زندگی در شهرهای جهان در BBC و واکنش جالب یک روزنامه نگار اجتماعی
شهر استانبول در ترکیه با وجود ناامنی های شدید که موجب کاهش شدید گردشگران شده در رتبه 133 قرار گرفته اما رتبه تهران در جایگاه 199 است.
۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۲
شخصیت های سیاسی که سال 95 از دنیا رفتند
یکی از تلخی‌های سال ۹۵ در عالم سیاست ارتحال شخصیت‌هایی است که عمری را در این راه گذرانده و حال با کارنامه‌ای حاصل سالها زندگی پرفراز و نشیب در پیشگاه الهی حاضر شده‌اند.
۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۹
حضور جالب نماینده سوئد و فرزند خردسالش در رای‌گیری پارلمان اروپا
عکس زیر مربوط به نماینده سوئدی عضو پارلمان اروپا است که وی را در حال رای دادن در جلسه پارلمان در استراسبورگ فرانسه مشاهده می‌کنید.رسانه ایران/
۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۴
مخالفت خانم نخست وزیر با حکم ضدحجاب!
پس از آنکه دادگاه عالی اتحادیه اروپا حکم داد شرکت ها می توانند تحت شرایطی کارکنان خود را از داشتن روسری های اسلامی منع کنند، ترزا می نخست وزیر انگلیس روز چهارشنبه گفت این درست نیست که دولت به زنان بگوید چه بپوشند.
۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۲
پاسخ ایران به پیام عربستان به روایت مقام کویتی
معاون وزیرخارجه کویت: ما فکر می‎‌کنیم مهمترین اساس برای آغاز گفتگو پذیرش عدم دخالت در مسائل داخلی و احترام به حاکمیت کشورهاست.
۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۷
شرط ابوالغیط برای بازگشت سوریه به اتحادیه عرب
دبیر کل اتحادیه عرب در واکنش به درخواست عراق برای بازگرداندن کرسی سوریه گفت که بازگشت سوریه به اتحادیه عرب منوط به حصول توافق سیاسی در این کشور است.
۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۶
اقدام غیر معمول وزیر خارجه آمریکا برای سفر به آسیا
«رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا در یک اقدام غیرمعمول فقط به همراه خبرنگار «ایندیپندنت ژورنال ریویو» (IJR) به آسیا سفر می‌کند.
۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۷
انتخابات پارلمانی هلند زیر سایه افزایش محبوبیت راستگرایان افراطی
ویلدرز وعده داده که در صورت پیروزی هلند را از اتحادیه اروپا خارج، همه مساجد را تعطیل و قرآن را در هلند ممنوع کند.
۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۶
BBC: شورای دختران در عربستان سعودی بدون دختران افتتاح شد
نهادی با عنوان شورای دختران در عربستان سعودی تشکیل شده که بی بی سی آنرا شروعی امیدوار کننده معرفی کرده حال آنکه با وجود نقش فعال زنان در ایران همچنان این شبکه به زن ستیزی در ایران پافشاری دارد.
۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۷
ترامپ و دردسری به بزرگی ۲۴ میلیون نفر
یکی از پیامدهای اصلاح بیمه درمانی در آمریکا آن است که ۲۴ میلیون نفر از شهروندان این کشور از بیمه درمانی محروم خواهند شد. همین موضوع باعث آن شده است که در بین جمهوری‌خواهان نیز شکاف بیافتد.
۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۴
آیا ایران در جنگ یمن حضور دارد؟ تحلیلگران VOA می گویند
« ایران برخلاف سوریه و عراق، نیروی در یمن ندارد و این جنگی که در یمن بوده، عملا توسط حوثی انجام می گیرد، حوثی ها نه از دیروز و و نه از زمان تشکیل جمهوری اسلامی، بلکه از سال 1960 در جنگ هستند».
۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۰
دیوان دادگستری اروپا: کارفرمایان حق دارند حجاب را منع کنند
این حکم زمانی صادر می‌شود که برخی کشورهای اروپایی – مانند فرانسه و هلند – آماده برگزاری انتخابات می‌شوند و مهاجران مسلمان یکی از موضوعات مهم در رقابت های انتخاباتی در آن کشورها بوده است.
۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۳
سفیر ترکیه در تهران: هشدارهای ایران درباره سفر به ترکیه طبیعی است / BBC نگران تر از سفیر / پاسخ علی لاریجانی به خبرنگار ترک
پس از انتشار خبر مربوط به سخنان سفیر ترکیه در ایران، یکی از مخاطبان BBC در توئیتر نوشته بود که اگر تامین امنیت استانبول را به ایران بسپارند، 20 میلیون گردشگر به آنجا سفر خواهند کرد.
۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۰
ابهام در اولویت‌های سیاست خارجی ترامپ
عناوین روزنامه های داخلی امریکا مملو از سیاست های رئیس جمهور دونالد ترامپ است. اما کمتر عنوانی را می بینیم که نشان از توجه او به آن چه در عرصه بین المللی می گذرد، باشد.