آرشيو خبر
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۹
امارات در پس پرده توطئه علیه ایران در آمریکاست
ایمیل‌های افشا شده سفیر امارات در واشنگتن از نقش امارات متحده عربی در تأمین مالی دو لابی آمریکایی-اسرائیلی حامی تحریم ایران پرده برمی‌دارند.
۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۹
تشکیلات خودگردان فلسطین روابط با اسرائيل را قطع کرد
بعد از تشدید کنترل‌ها در حرم شریف و درگیری‌ها در بیت‌المقدس تشکیلات خودگردان فلسطین تصمیم به قطع روابط با اسرائيل گرفت. در کرانه باختری رود اردن نیز سه اسرائيلی با ضربات چاقوی یک فلسطینی کشته شدند.
۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۳
گاردین: تروریست های انتحاری اروپا را تهدید می کنند
پلیس بین الملل (اینترپل) فهرست 173 شبه نظامی عضو داعش را منتشر کرد که ممکن است برای اجرای عملیات تروریستی در اروپا آموزش دیده باشند.
۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۷
مناظره در BBC درباره تاثیرات تحریم‌‌‌های جدید امریکا علیه ایران
پس از پخش این برنامه از BBC، سخنان خانم امامی با استقبال کاربران و مخاطبان برنامه مواجه شد و در نظرسنجی BBC، تا این لحظه 68 درصد مخاطبان موافقت خود را با دلایل دلشاد امامی اعلام کرده اند.
۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۷
جلسه کنگره ایرانیان کانادا با گی کرون، نامزد رهبری حزب نئودموکرات کانادا درباره رابطه ایران-کانادا
بیژه احمدی از برگزاری جلسه مشترک با گی کرون، نامزد رهبری حزب نئودموکرات کانادا، خبر داده و گفته که درخواست کنگره ایرانیان از این حزب، تلاش برای تجدید رابطه کانادا-ایران و مخالفت با تحریم بود. آرییس کنگره ایرانیان کانادا این جلسه را خوب توصیف کرده است.
۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۵
تعدد غلط املایی در BBC فارسی، صدای تحلیلگر شبکه را درآورد
غلط های املایی و تایپی در متن خبر و گزارش های خبرگزاری ها، به دلیل رقابت در سرعت خبررسانی، موضوعی گریزناپذیر است. اما غلط های املایی که در تیتر اخبار و تحلیل ها بعضا ظاهر می شود، چیزی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن رد شد.
۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۰
VOA: داعش باعث شده تا تهدید جهانی سپاه پاسداران فراموش شود
«پیدایش سپاه و اهدافش شباهت زیادی به نیروهای اس اس آدولف هیتلر در آلمان نازی دارد».
۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۲
«افق ایران، دیگر متعلق به شاهزاده رضا پهلوی نیست»
«امروز در این شرایط، رسانه افق ایران، دیگر یک رسانه رسمی و متعلق به دفتر سیاسی شاهزاده رضا پهلوی نیست، چرا که مدتی است شاهزاده دفتر سیاسی خود را تعطیل کرده است.»
۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۲
فایل صوتی لو رفته رضا پهلوی:  رسانه های فَکَسَنی لس آنجلس اصلا توی باغ نیستند
«در بخشی سعی کردیم از شر یک سری رسانه های دولتی که جوابگوی سیاست های دولت خودشان هستند حالا می خواهد صدای آمریکا باشد یا بی بی سی و یا رادیو فردا و یا این گونه نهادها، یا به قول معروف رسانه های فَکَسَنی لس آنجلسی که اصلا توی باغ نیستند و از دید من آن ها از لحاظ تبلیغاتی بیش تر ضرر می زنند تا منفعتی ...
۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۶
گری سیک
«تغییر نظام همواره ایده‌ای وسوسه برانگیز است. دولت‌ها در همه جا فکر می‌کنند که می‌توانند حکومت را تغییر یا حاکمانی را جابجا کنند و همه چیز خوب به پیش می رود. اما معمولا این رویکرد نتایج معکوس و تبعات ناخوشایندی را در پی دارد. آن‌ها تاکنون درس عبرت نگرفته اند و هنوز معتقدند همه مشکلات آن‌ها به حضور حاکمی ...
۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۳
تظاهرات مردم پاریس در اعتراض به سفر نتانیاهو به فرانسه
معترضین فرانسوی با برپایی تظاهراتی اقدام رئیس جمهوری این کشور در دعوت از نخست وزیر اسرائیل را مورد نکوهش قرار دادند.
۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۰
تحلیلگر رادیو فردا: اپوزیسیون فاقد پایگاه مردمی در ایران هستند
بعد از احساس ضعف اپوزیسیون برانداز خارج از کشور بعد از انتخابات ریاست جمهوری اخیر، یکی از کارشناسان رادیوفردا با توصیه به این گروهها در بازبینی روشهای غلط قبلی شان، آنها را فاقد پایگاه مردمی در جامعه ایران دانست.
۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۰
نشریه دیلی بیست: ایران برنده توافق آمریکا و روسیه برای آتش بس در سوریه است
نشریه دیلی بیست (The Daily Beast) چاپ آمریکا در سرمقاله‌ای روز شنبه ۲۴ تیرماه نوشته که توافق هفته گذشته ترامپ و پوتین برای ایجاد آتش بس در منطقه جنوب غربی سوریه تنها یک پیروز دارد و آن حکومت ایران است.
۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۷
چرا آمریکا مسئولیت «تغییر رژیم» را برعهده مجاهدین خلق قرار داده؟
«شورای ملی مقاومت ایران برای تغییر رژیم ایران از درون نیازی به نیروهای آمریکایی ندارد، تنها حمایت سیاسی و اقتصادی لازم است. حتی اگر پرزیدنت ترامپ قصد سرنگونی رژیم را نداشته باشد می تواند فشار بر ملاها را با حمایت از این گروه به شرط ادامه اجتناب از روش های تروریستی افزایش بدهد».
۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۳
VOA به نقل از سناتور آمریکایی: دو سال پس از توافق هسته‌ای، زمان سخت‌گیری ترامپ و کنگره است
در این مطلب، پیتر روسکام با اشاره تلویحی از قراردادهای نفتی اخیر، تاکید داشت: «دولت های اروپایی با تایید اعزام شرکت هایشان به ایران روشن کرده اند که به منافع اقتصادی شان در برابر جلوگیری از عبور ایران از مرز هسته ای اهمیت بیشتری می دهند».
۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۷
اعتراض مجاهدین خلق به حضور دیپلمات های ایرانی در آمریکا
شاخه مجاهدین خلق مقیم آمریکا، معروف به «سازمان جوامع ایرانیان آمریکایی» نسبت به تصمیم «اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا» که به مقامات ایران اجازه حضور در معتبرترین مؤسسات آمریکایی را داده، اعتراض کرد.
۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۹
حملات زنجیره‌ای اسیدپاشی در شرق لندن پنج قربانی گرفت
دو موتورسوار، پنج‌شنبه شب (۲۲ تیرماه) در نقاط مختلف شهر لندن، در طول ۹۰دقیقه، پنج حمله‌ی اسیدپاشی علیه قربانیان خود انجام داده‌اند.
۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۹
توئیت مسعود بهنود درباره مرگ مسعود رجوی
مسعود بهنود، روزنامه نگار و نویسنده در شبکه BBC فارسی، در اظهارنظری در توئیتر از سرنوشت تروریست های مجاهدین خلق با مرگ مسعود رجوی نوشت.
۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۹
تحلیلگر رادیو فردا:  ستون‌های اقتصاد «داعش» فرو ریخته اند
سقوط منابع اقتصادی همچون شکست‌های سنگین نظامی از فرو ریزی کامل خلافت خود خوانده اسلامی در آینده نزدیک خبر میدهد. البته این فرو ریزی به معنای پایان تروریسم «داعشی» نیست.
۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۲
سازمان ملل: غزه غیرقابل سکونت است
سازمان ملل در گزارش جدید خود اعلام کرد که نوار غزه عملا غیر قابل سکونت شده است.