آرشيو خبر
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۴
موگرینی: نمی توان تنها به درخواست یک کشور برجام را معلق کرد
فدریکا موگرینی، نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امور امنیتی می گوید اتحادیه اروپا به درخواست بازبینی برجام که از سوی آمریکا مطرح شده است احترام می گذارد اما اروپا به تعهداتش در قبال ایران عمل می کند و نمی توان توافق هسته ای را تنها بدلیل مخالفت یک کشور بازبینی کرد.
۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۲
واکنش آمدنیوز به مجوز دادگاه عالی انگلیس برای فروش جنگ افزار به عربستان سعودی
وبگاه «آمدنیوز» در کانال تلگرامی خود در واکنش به رای دادگاه انگلیس، اقدام به انتشار توئیت محمد امجد، از صاحب نظران حوزه روشنفکری دینی و فرزند آیت الله محمود امجد، کرد.
۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۰
دفاع آشکار وزیر دفاع آمریکا از تغییر رژیم در ایران
جیمز ماتیس ایران را اصلی‌ترین عامل بی ثباتی در خاورمیانه خواند و اعلام کرد یگانه شرط بهبود مناسبات ایران و آمریکا، تغییر رژیم ایران است. وزیر دفاع آمریکا از سیاست‌های ایران در منطقه، به‌ویژه در سوریه و لبنان انتقاد کرد.
۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۳
چرا VOA شهروندان ایران را به صورت پیش فرض تروریست می داند؟
«اکثر قریب به اتفاق کشورهای جهان، در راه مبارزه با ترور همکاری‌های سازنده‌ای با ایالات متحده دارند و با آن کشور تبادل اطلاعات می‌کنند. ولی شش کشور آمده در این لیست، و در راس آنها جمهورى اسلامی ایران، نه تنها از همکاری اطلاعاتی با آمریکا روی می‌گردانند، بلکه از گروه های ترور حمایت می‌کنند و به آنها پناه ...
۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۶
شورای همکاری در حال فروپاشی، قطر از شورای همکاری خلیج فارس خارج میشود
قطر به عربستان، امارات، بحرین و نیز مصر سه روز مهلت داده است به محاصره این کشور پایان دهند در غیر این صورت پس از پایان مهلت سه روزه رسماً خارج شدنش را از شورای همکاری خلیج فارس اعلام خواهد کرد.
۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۲
پژوهشگران آلمانی: دین گروه های تکفیری، یک دین من درآوردی ست
برای نخستین بار گروهی از پژوهشگران آلمانی چگونگی گرایش جوانان غربی به گروه های تروریستی مانند داعش در شبکه‌های مجازی را بررسی کرده‌اند. نتیجه تحقیق پژوهشگران دانشگاه اوزنابروک و بیلفلد در آلمان نشان می‌دهد که اسلام این جوانان یک ایدئولوژی من‌درآوردی‌ برای هویت‌یابی و تسکین آمال خانوادگی و اجتماعی‌ست....
۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۳
دادگاه عالی لندن درخواست توقف فروش سلاح به عربستان را نپذیرفت
دادگاه عالی در لندن، روز دوشنبه نوزدهم تیرماه، درخواست توقف فروش سلاح از سوی بریتانیا به عربستان را نپذیرفت. این درخواست از سوی شماری از فعالان بریتانیایی به دادگاه عالی لندن ارائه شده بود.
۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۶
BBC: گاف‌های کاخ سفید / دانش جغرافیایی کارکنان کاخ سفید آن طور که باید باشد نیست
کریس لو، از مقام‌های کاخ سفید در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما، در واکنش به گاف کاخ سفید در توییتر نوشت: «آخ. کاخ سفید الان شی جین پینگ را به عنوان رهبر جمهوری چین معرفی کرد که در واقع تایوان است.»
۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۹
گفتگوی وزیران امور خارجه عربستان، امارات، مصر و بحرین در مورد پاسخ قطر بدون حضور نمایندگان کویت و عمان
انتشار گزارش چند روز پیش یک اندیشکده شناخته شده انگلیسی به نام «جامعه هِنری جکسون» که در آن عربستان به عنوان پیشتاز کشور‌های حمایت کننده مالی افراط گرایان اسلامی‌در انگلیس معرفی شده، کار را برای عربستان مشکل کرده است. در گزارش مزبور آمده است: «مجموعه‌هایی در تمامی کشور‌های خلیج فارس مسئول دامن زدن به ...
۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۲
موصل آزاد شد؛ خبر پربیننده VOA جایی در صفحه نخست ندارد
صدای امریکا از برجسته سازی آن خودداری کرد با این حال، برخلاف خواست این شبکه، این خبر در سایت VOA، تنها ساعاتی پس از انتشار، بلافاصله به پربیننده ترین خبر تبدیل شد.
۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۵
ابتکار امامان مساجد اروپا در اعتراض به حملات تروریستی
نزدیک به ۶۰ امام مسجد از کشورهای مختلف اروپایی با یک اتوبوس عازم شهرهایی شدند که قربانی تروریسم داعش بوده‌اند. آنها گفته‌اند با این حرکت خود قصد مبارزه با افراط گری‌هایی را دارند که به نام اسلام انجام می‌شود.
۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۸
منال شریف، فعال حقوق زنان عربستانی
یک فعال زن عربستانی که به علت رانندگی در این کشور زندانی شده بود، گفت سال ۲۰۱۷ است، و هنوز با زنان در عربستان مانند برده ها رفتار می شود.
۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۹
رادیو فردا از موافقان و مخالفان تغییر مسالمت آمیز نظام ایران می گوید
به دنبال اظهارات ماه گذشته رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا، در حمایت از «تغییر مسالمت آمیز رژیم جمهوری اسلامی» از درون، محافل و اندیشکده‌های مختلفی کوشیده‌اند در رد و یا قبول این نظریه به بحث و گفت‌وگو بپردازند. دامنه این مباحث به رسانه‌ها نیز کشیده‌است و همچنان ادامه دارد.
۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۶
انعکاس اختلاف کشورهای گروه 20 با آمریکا در بیانیه پایانی نشست
بیانیه نهایی گروه بیست اختلاف سران قدرت های اقتصادی جهان با ایالات متحده در موضوع تغییرات اقلیمی (توافق پاریس) را نیز منعکس می کند.
۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۲
فارین پالسی: سیاست‌های اشتباه عربستان موقعیت ایران در منطقه را تقویت کرده
در این گزارش آمده، سیاست‌های منطقه‎ای عربستان بیش از آنکه ایران را ضعیف کند، تقویت کننده‏‌ی موقعیت آن است. از جمله وضعیت فعلی شورای همکاری خلیج فارس (GCC) و اختلافات سیاسی موجود در آن سبب تقویت ایران شده است.
۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۳
رهبران مجاهدین خلق از حضور اعضای خود در نشست اخیر جلوگیری کردند چون اگر پایشان به پاریس می رسید، نصف آنها فرار می کردند
بعد از برگزاری گردهمایی سالانه سازمان مجاهدین در پاریس، علیرضا نوریزاده حمله تندی را به رهبران این سازمان کرد و گفت که برای رهبران سازمان ارزش بولتون و جولیانی از اعضای این سازمان بیشتراست.
۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۷
اسرائیل درنظارت بر منطقه امن در سوریه به پوتین اعتمادی ندارد
اسرائیل با ایجاد مناطق امن در سوریه مخالفت ندارد. اما این کشور مایل نیست منطقه امن درعا، واقع در جنوب غربی سوریه توسط روس‌ها کنترل و نظارت شود. اسرائیل از نزدیکی نیروهای ایرانی و حزب الله به مرزهای خود بیم دارد.
۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۰
ماکرون در حال بازدید از زیردریایی اتمی فرانسه
«رزمناو آمريكایی در خليج کشورش و در چند کیلومتری مرزهای فرانسه مانور نمیدهد و تهدید نمیکند. حکومتی مخالف هم پایگاه های نظامی مسلح به کلاهک هسته‌ای در دورتادور فرانسه ایجاد نکرده است. هیچ دولتی هم او را در هفتاد سال اخیر تهديد به براندازي نکرده است. مخالفان و اپوزیسیونش هم در پاریس همین هفته پیش برای ...
۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۷
آغاز نشست جی‌۲۰ همراه با دست‌کم۱۶۰ مجروح
همزمان با شروع نشست جی 20، تظاهرات های گسترده در آلمان منجر به درگیری های گسترده پلیس با معترضان و آتش گرفتن ده ها خودرو در شهر شده. دویچه وله فارسی این افراد را افراطی معرفی می کند.
۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۱
VOA: زمان آمادگی برای سقوط سیاسی ایران فرا رسیده است
صدای آمریکا در مطلبی کوتاه با عنوان «زمان آمادگی برای سقوط سیاسی ایران فرا رسیده است » به نوشته ری تکیه، تحلیلگر واشنگتن پست از مقامات آمریکایی خواست تا آماده ساماندهی جنبش اعتراضی در ایران، در صورت فوت ناگهانی آیت الله خامنه ای باشند.