آرشيو مقاله
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۱:۵۹
هجوم مخاطبان و دفاع بی.بی.سی از ملکه
اما سوال اینجا است که اگر پادشاهی انگلیس با دموکراسی در تناقض نیست پس چرا هرگز به رای گذاشته نشده است تا مشخص شود مردم انگلیس خانواده ی سلطنتی را به عنوان حاکم هر چند تشریفاتی قبول می کنند یا خیر؟!
۹ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۲۲:۰۳
بی بی سی ماندن ناتو در افغانستان را توجیه می کند + کلیپ
بی بی سی در جدیدترین تحلیل، دلایل خود برای ادامه حضور ناتو در افغانستان را بر می شمرد: 1- حقوق بشر در ازبکستان رعایت نمی شود! 2- فضای سیاسی در قرقیزستان ناآرام است!! 3- روسیه همکاری نمی کند!!!
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۳۶
مرحله ی دوم انتخابات مجلس؛ بی بی سی چه می گوید؟
نکته ی جالب در این میان، همزمانی دور دوم انتخابات مجلس ایران با انتخابات شوراها در انگلستان است که بی بی سی فارسی به هیچ وجه از میزان مشارکت مردم انگلیس در آن سخنی به میان نمی آورد.
۳۰ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۵۵
بالادستی ایران در مذاکرات استانبول
مذاکرات استانبول بر سر پرونده هسته ای ایران اما و اگرها برای ادامه غنی سازی 20 درصدی ایران را پایان داد. موازنه ای که کفّه آن با عقب نشینی غرب، به سود ایران پایین آمد.
۲۲ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۸:۱۱
آماری از مرگ کودکان با اسلحه در ایالات متحده
آیا می دانید کودکان ایالات متحده، بیشتر از کودکان دیگر کشورهای پیشرفته درمعرض خطر مرگ به وسیله ی اسلحه می باشند؟!
۱۹ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۰۹
چرا خاتمی رأی داد؛ یک بررسی و پاسخ های جالب اکبر گنجی
وی اظهار می دارد: «با عدم شرکت در انتخابات، خود را از فرایند سیاسی نظامی که خود ساخته ایم، حذف می کنیم. نظام متعلق به خود ماست. او دوباره به جمهوری اسلامی رأی داده است. منتها جمهوری اسلامی به روایت خاتمی، "حقوق ملت" را به رسمیت شناخته است.»
۱۸ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۵۰
خشونت اسلحه در امریکا
ميزان قتل در ايالات متحده ۹. ۶ برابر بيشتر از ميزان قتل در ۲۲ ملت تركيب شده ي پردرآمد و پر جمعيت ديگر مي باشد، با اينكه جنايت هايي كه منجر به قتل نمي شوند و ميزان هاي خشونت مشابه هستند. ميزان قتل هاي اسلحه ي گرم در ايالات متحده ۵. ۱۹ برابر بيشتر مي باشد.
۸ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۲۲
جنگ علیه زنان
روز به روز سلامت زنان در آمریکا بیشتر به خطر می افتد؛ به ویژه سلامت جنسی آنان.
۲۶ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۰۱:۱۰
«فرخ نگهدار» به دنبال نفی وابستگی «فداییان خلق» به شوروی!
بیانیه کمیته مرکزی فداییان می گوید، اسناد سازمانی از گاوصندوق این سازمان در تاشکند به سرقت رفته است. این درحالی است که کمیسیون تحقیق کنگره اول سازمان در سال ۱۳۷۰ نیز این مطلب را تایید می کند. ردپای آقای «نگهدار» در این ماجرا مشهود است. بر اساس اظهارات اعضای منتخب کمیسیون تحقیق، هیچ گونه اسنادی به این ...
۲۱ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۰۰:۳۳
جان رایدلی؛ گزارشگر، نویسنده و تحلیل گر
روزنامه نگاری که سالها عمرش را در BBC خبرنگاری کرده، از غرض ورزی در قضیه لغو مجوز پرس تی وی می گوید. وی آفکام را متهم به جهت گیری و طرفداری از رسانه های هم سو با سیاست های غرب می کند و در عین حال هر صدایی از سوی هر رسانه ای جهت جلوگیری از درگیری در خاورمیانه و جنگ با ایران را از سوی نهاد به اصطلاح مستقل ...
۱۲ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۲۲:۴۷
خاندان پهلوی به رسانه های خود اعتمادی ندارند!
اما آنچه در این میان جلب توجه می کند این است که خاندان پهلوی توجه و اعتمادی به رسانه های اپوزیسیون حامی خود ندارند و برای پیش برد اهداف خود دست تمنا به سوی رسانه ای انگلیسی دراز می کنند.
۲۱ دی ۱۳۹۰ ساعت ۲۲:۳۷
جاسوسی پهپادهای آمریکایی از معترضان
پلیس نظامي محلی ایالات متحده تصدیق کرد که به ذخيره ی ادوات جنگی و استفاده از هواپيماهاي كنترل از راه دور مبادرت کرده است.
۱۸ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۲۲
چرا «نوبت شما» یکنواخت شده است؟
تکیه بر مسائل داخلی یک کشور برای از یاد بردن آن چه در دنیا می گذرد شیوه مدرنی نیست که BBC فارسی در برنامه «نوبت شما»ی خود پیش گرفته است. در سال میلادی که اغلب کشور های اروپایی و آمریکا با معضل بیکاری، اعتصاب، بدهی های میلیارد دلاری و جنبش های مردمی بیدار کننده مواجه بود، BBC فارسی تمام حواسش را برای ...
۸ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۸:۱۴
پولی برای اجرای عدالت نداریم؛ بگذارید زنان بمیرند!
بحران اقتصادی در آمریکا سبب زیر پا گذاشته شدن حقوق شهرواندان این کشور شده است. قربانی کردن حقوق زنان به بهانه ی مسائل اقتصادی دیر و زود داشت، اما اتفاق افتاد و هیچ معلوم نیست که این آخرین بار باشد.
۷ دی ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۰۴
راه پر پیچ و خم  BBC فارسی برای تلطیف پرهزینه ترین بومرنگ تاریخ
پس از اعتراف سران ایالات متحده ورسانه های غرب، تلویزیون BBC فارسی تلاشی داشت تا خروج نیروهای آمریکایی از عراق را آغاز بحرانی برای عراق تصویر کند و شرایط عراق را بعد از نظامیان آمریکایی نامساعد بخواند. این تلویزیون بهانه های کهنه و پوسیده که در توجیه حضور آمریکا در عراق از سکه افتاده بود را دوباره ...
۴ دی ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۰۴
از آمدن و رفتن ما سودی کو؟
آمریکایی ها وارد عراق شدند تا پرهزینه ترین جنگ تاریخ را رقم بزنند، بیش از صد ها هزار کشته غیرنظامی روی دست خانواده های عراقی بگذارند و روی آمار تجاوز و بدرفتاری را در دنیا سفید کنند. دست آخر نیز با وعده های تحقق نیافته و با خاطره ای سیاه در ذهن مردم عراق، خاک این کشور را ظاهرا ترک نمایند.
۲ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۷:۲۹
غرب و بازی با کارت «اشرف»
«معاون رییس جمهوری عراق به کردستان عراق گریخت.»؛ این خبر را می توان در زمره ی مهمترین اخبار عراق ۲۰۱۱ برشمرد. اما درست در همان روز، تیتر یک BBC فارسی چیز دیگری است. خبری درباره ی عراق، اما نه این خبر!
۲ دی ۱۳۹۰ ساعت ۰۱:۲۶
مرگ سه زندانی در اعتصاب غذای زندان کالیفرنیا
سه زندانی آمریکایی در حالی که در اعتصاب غذا به سر می بردند جان خود را از دست دادند. این اعتصاب غذا، حمایت بسیاری از فعالان حقوق بشر در آمریکا و مردم را به همراه داشت به گونه ای که پس از مرگ سه زندانی، تلاش های دپارتمان نوسازی و اصلاح کالیفرنیا که مدیریت زندان پلیکان را نیز بر عهده دارد جهت سانسور و ...
۳۰ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۵۴
بودجه بی.بی.سی فارسی و جوانانی که از تحصیل باز می مانند
باید گفت مرور این مساله، جدا از نشان دادن ضریب اهمیت بخش فارسی BBC برای وزارت امور خارجه ی انگلیس، میزان بی تفاوتی دولت انگلیس نسبت به مردم خودش را هم نمایش می دهد.
۲۶ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۱۸:۲۷
افتخار BBC فارسی به روسپی گری دانشجویان انگلیس
رو آوردن دانشجویان انگلیسی به شغل های جنسی در حالی از سوی بی بی سی عادی مطرح می شود که نهاد های رسمی در این کشور از نگرانی خود درباره آینده وضعیت دانشجویان سخن می گویند.