آرشيو مقاله
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۳۰ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۱۰
بررسی تحریف سخنان فرمانده سپاه در بی بی سی فارسی
بی بی سی فارسی پس از کنفرانس خبری فرمانده کل سپاه پاسداران که به بیان اخباری از پیشرفت های نظامی و نقش سپاه در موضوعات مختلف داشت، از فرصت استفاده کرد و با تحریف سخنان سردار جعفری، اتهامات سابق خود به سپاه و جمهوری اسلامی ایران نظیر ساخت سلاح اتمی و دخالت نظامی ایران در سوریه را البته با حذف بخشی از ...
۲۰ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۰۹
ايران با برگزاری اجلاس جنبش عدم تعهد، امريكا را به مبارزه طلبيد
جلسه اي در تهران در ۲۶ اوت برپا شد كه موقعيت رو به پايان امپرياليسم ايالات متحده را در سرتاسر جهان و به ويژه در خاورميانه كاملاً آشكار كرد. درخواست هاي ايالات متحده و اسرائيل براي تحريم نشست، ناديده گرفته شد. واضح است كه قدرت ايالات متحده، در حال كاهش است.
۱۵ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۰۴
سیاست های اتاق فکر بی بی سی در برابر اجلاس تهران
بعد از حدود یک هفته، شبکه بی بی سی فارسی که از ابهت اجلاس تهران، در موضعی انفعالی به سر می برد و با پوشش کم خبری و پرداختن به شایعاتی پیرامون اجلاس نظیر گزارش آژانس انرژی اتمی، برنامه های خود را مشغول می کرد، بالاخره این شبکه دوباره چهره انگلیسی خود را نشان داد و با تغییر استراتژی مقابله با اجلاس سران ...
۳ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۵۰
مصاحبه نمایندگان مجلس با یک خبرنگار پر حاشیه و چند نکته
در حالی که بسیاری از افراد و شخصیت های داخلی با وجود فضای آزاد برای بیان سخنان و نظرات شان از سوی برخی رسانه های داخلی متهم به خوراک سازی تبلیغاتی برای دستگاه تبلیغاتی غرب می شوند اما اظهارات آشکار یک نماینده ی سابق مجلس و مصاحبه ی یک نماینده ی فعلی مجلس با خبرنگاری حاشیه ساز به چشم رسانه ها نمی آید؟...
۱۶ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۳۰
نقض حقوق بشر؛ مقایسه ای میان امریکا و چین
با وجود مهم بودن حقوقی مانند آزادی بیان، آزادی مطبوعات و آزادی ادیان لیکن حقوقی از این دست در برابر اساسی ترین حق بشر که همان حق زیستن است و به تبع آن حق داشتن امنیت در برابر اعمال و شرایطی که زندگی را با خطر مواجه می سازند از قبیل تهاجم نظامی، جنایت و تهدیدهایی که جان مردم را هدف قرار داده رنگ می بازد ...
۱۳ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۱۵
آنگاه که «فلسطین» از واژه نامه بی بی سی حذف می شود! + کلیپ
تلویزیون بی بی سی فارسی با حذف «کشور فلسطین» از واژه نامه ی اتاق فکر خود این روزها، فلسطینی ها را اعراب ساکن اسرائیل می خواند. شاید پخش گزارش هایی از این دست به ظاهر تبلیغی برای ماه رمضان مسلمانان باشد، اما دست کم تنها سودی که برای بی بی سی دارد حذف تدریجی لغتی است به نام «کشور فلسطین».
۱۲ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۷:۰۱
با پیروزی بشار اسد در سوریه، تنـگه هرمـز برگ برنده دوم ايران در قبال تحريم ‌ها شد
با این شکست فضاحت بارشان در سوریه دیگر ایران برای ضربه زدن به غرب به بستن تنگه ی هرمز احتیاجی نخواهد داشت چرا که همین فردا بیخ گوش اسرائیل ایران با سوریه مانور نظامی برگزار می کنند و خواب را بر این غاصبان جنایتکار حرام خواهد کرد.
۸ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۴۲
پروژه بی بی سی برای جذب مخاطبان جدید در المپیک لندن
سازمان بی بی سی با توجه به میزبانی انگلیس در المپیک، با بهره گرفتن از ارتباطات دولتی خود و احتمالا نفوذ بالایی که در کسب اخبار و دستیابی به اطلاعات ویژه دارند اکنون حتی در موضوعات خاص به مرجع انحصاری خبری اکثر رسانه ها در المپیک لندن می شود و البته به اعتبار رسانه ای خود که به عنوان رسانه ی سلطنتی انگلستان ...
۲۸ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۰۲
تاملاتی در روش های رسانه های جدید
در این مجال اما می خواهیم روش کار بی بی سی را در تولیدات رسانه ای اش بررسی کنیم. این روش، در سه حلقه ی به هم پیوسته و در ادامه ی هم است که به ترتیب بررسی می گردد.
۲۱ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۵۴
افغانستان، مستعمره جدید بی بی سی
اینها قطعات اولیه ی پازلی هستند که شبکه ی مرموز تلویزیونی انگلیس – بی بی سی – شروع به چیدن آنها می کند تا در روزهای بعد به تدریج قطعات دیگر این پازل را تکمیل کرده و بذری را که می خواهد در اذهان مخاطبانش بکارد.
۱۳ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۳۵
بررسی آماری عملکرد بی بی سی در موضوع تحریم ها
ایجاد این صفحه در بی بی سی فارسی، همزمان با آغاز دور جدید تحریم ها، اقدام ویژه ای است از سوی دستگاه رسانه ای غرب برای هر بیشتر تاثیرگذار نشان دادن تحریم ها که با ریشه یابی مولفه های گوناگون قابل اثبات است؛ تحریم هایی که با توجه به مقاومت ایران در برابر خواسته های تحمیلی غرب مبنی بر چشم پوشی ایران از ...
۷ تير ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۲۰
بررسی گزارش بی بی سی فارسی درباره اسقاط جنگنده ترکیه
بی بی سی فارسی خبر خود را در حرکتی عجیب از همان ابتدا به نفع سوریه تمام می کند. گویی می خواهد بحث در مورد آن را خاتمه دهد و به نفع رقیب تمام کند تا پیگیری نشود. حرکتی مشکوک که گویای پشت پرده ای رمزآلود است!
۵ تير ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۲۲
ضدیت با اسلام و نه با اصل دینداری، پشت پرده ی برنامه های بی بی سی فارسی است.
قصد این مقاله آن است که به سوالات و مطالبی که در این برنامه طرح شد و پاسخ درخوری به آنها داده نشد و خود می تواند بدل به بذر شبهه و تشکیک در اذهان شود پاسخ مناسب و کافی داده شود و نیز در بحثی جداگانه و با رعایت انصاف به بررسی این موضوع پرداخته و با مشخص کردن چارچوبه ی آن به معیاری برای مباحث بعدی که ...
۲۱ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۰۴
جراحان بی بی سی و سلاخی مقاله عبدالکریم سروش
بی بی سی فارسی مورد مقاله ای که دکتر سروش در باب اتفاقاتی که پیرامون شاهین نجفی و ترانه اش و حکم مراجع نوشته است سکوت پیشه کرده و بدون انتشار اصل آن، تنها در یادداشتی در سایت رسمی این شبکه به بخش هایی خاص از آن اشاره کرده است.
۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۱۵
چرا BBC اصرار دارد که ملکه کشورش در سیاست دخالت نمی کند؟
هر موسسه یا سازمانی در انگلیس که 5 سال به پادشاهی این کشور خدمت کند پروانه سلطنتی دریافت می کند. BBC از سال 1927 پروانه سلطنتی دریافت کرده است و تابه حال هر 10 سال آن را تمدید نموده. یعنی 8 بار تجدید میثاق با آرمان های ملکه از زمان تاسیس تا کنون.
۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۱:۵۹
هجوم مخاطبان و دفاع بی.بی.سی از ملکه
اما سوال اینجا است که اگر پادشاهی انگلیس با دموکراسی در تناقض نیست پس چرا هرگز به رای گذاشته نشده است تا مشخص شود مردم انگلیس خانواده ی سلطنتی را به عنوان حاکم هر چند تشریفاتی قبول می کنند یا خیر؟!
۹ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۲۲:۰۳
بی بی سی ماندن ناتو در افغانستان را توجیه می کند + کلیپ
بی بی سی در جدیدترین تحلیل، دلایل خود برای ادامه حضور ناتو در افغانستان را بر می شمرد: 1- حقوق بشر در ازبکستان رعایت نمی شود! 2- فضای سیاسی در قرقیزستان ناآرام است!! 3- روسیه همکاری نمی کند!!!
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۳۶
مرحله ی دوم انتخابات مجلس؛ بی بی سی چه می گوید؟
نکته ی جالب در این میان، همزمانی دور دوم انتخابات مجلس ایران با انتخابات شوراها در انگلستان است که بی بی سی فارسی به هیچ وجه از میزان مشارکت مردم انگلیس در آن سخنی به میان نمی آورد.
۳۰ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۵۵
بالادستی ایران در مذاکرات استانبول
مذاکرات استانبول بر سر پرونده هسته ای ایران اما و اگرها برای ادامه غنی سازی 20 درصدی ایران را پایان داد. موازنه ای که کفّه آن با عقب نشینی غرب، به سود ایران پایین آمد.
۲۲ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۸:۱۱
آماری از مرگ کودکان با اسلحه در ایالات متحده
آیا می دانید کودکان ایالات متحده، بیشتر از کودکان دیگر کشورهای پیشرفته درمعرض خطر مرگ به وسیله ی اسلحه می باشند؟!