آرشيو خبر
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۲
BBC: نیروهای‌امنیتی در جریان تظاهرات از خود خویشتنداری نشان داد
سایت BBC فارسی در مقاله ای با عنوان «چرا ناآرامی‌های اخیر ایران به یک جنبش همگانی منجر نشد؟» درباره واکنش نیروهای انتظامی و امنیتی نسبت به آشوب های اخیر تصریح می کند: «ناظران در این خصوص تقریبا اتفاق نظر دارند که نیروهای امنیتی و سپاه در جریان تظاهرات اخیر، نسبت به سال ۸۸، بطور چشمگیری از خود خویشتنداری ...
۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۳
رادیو فردا: استعفای دبیر ارشد BBC، در اعتراض به تبعیض جنسیتی
دبیر ارشد شبکه جهانی بی بی سی در پکن در اعتراض به نابرابری حقوق میان کارمندان زن و مرد در این نهاد استعفا داد.
۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۱
تصمیم احتمالی ترامپ برای صداوسیما
روزنامه گاردین در گزارشی نوشت که دولت ترامپ در روز جمعه که قرار است تصمیم خود در مورد اعلام پایبندی ایران به برجام را اعلام کند،تعلیق تحریم های صدا و سیما را امضا نکند و این به معنی آن است که تحریم ها دوباره علیه صدا و سیما ی ایران فعال خواهند شد.
۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۶
توضیح وزارت بهداشت درباره وضعیت آیت الله شاهرودی
سخنگوی وزارت «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» درباره وضعیت سلامتی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در جریان جزئیات هستیم، اما اعلام آن بر حسب صلاحدید ایشان و خانواده ایشان انجام می‌شود و در مورد سایر افراد هم اگر اجازه‌ای داده نشود نمی‌توانیم اعلام کنیم.
۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۶
ماجرای فیلم دیده‌نشده جلسه خبرگان
امروز فیلم 6 دقیقه‌ای دیده‌نشده‌ای از جلسه انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان رهبر در مجلس خبرگان سال 68 درفضای مجازی منتشر شد...
۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۳
تابناک: موضوع خودکشی سینا قنبری تایید نشده است
خبر فوت یکی از دستگیر شدگان وقایع اخیر در بازدشتگاه اوین که از روز گذشته در صفحات مجازی منتشر شد است باعث ایجاد جنجال رسانه ای جدیدی شد.
۲۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۴
دعوت هماهنگ مجاهدین‌خلق و سلطنت‌طلبان، برای آشوب در مناطق زلزله‌زده
در حالیکه همدردی و کمک های مردمی، دولتی و نهادهای نظامی توانسته به دردهای مردم آسیب دیده زلزله الیام ببخشد و موجبات آرامش را برای زلزله ردگان فراهم آورد، اما گویا گروه های ضدانقلاب، آرامش پس از زلزله در غرب کشور را برنمی تابند.
۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۷
ابراز امیدواری رییس پیشین مجلس آمریکا، از دیدار مریم‌رجوی و ترامپ
گینگریچ، در این نشست که در شهر واشنگتن برگزار شد، گفت که تغییر «رژیم دیکتاتوری ایران» در دراز مدت منافع آمریکا را تامین می‌کند.
۲۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۲
زنده باد ایران اصیل باستانی
زرتشت اصیل همان زرتشتی است که کانون مکتب و اندیشه او، پرستش خدای یگانه بود و کوروش اصیل همان کوروشی است که پروراننده عقلانیت و اخلاق، نه تنها در فلات ایران زمین که در جهان بود و منشور حقوق بشر او گواهی اصیل است در مقابل تحریف کوروش.
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۳
رضا پهلوی از برپایی روز کوروش حمایت نکرد+ صوت
در روزهای گذشته، در برخی از شبکه های اجتماعی و تلویزیون های سلطنت طلب، فراخوان های مختلفی برای برپایی روز کوروش دیده می شود. موضوعی که رضا پهلوی آن را رد می کند و مسئولیت آن را نمی پذیرد.
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۹
اکثر مخاطبان VOA:تحریم سپاه از سوی آمریکا موجب تقویت آن می‌شود
بیش از 80 درصد مخاطبان صدای آمریکا معتقد بودند که تحریم های اخیر آمریکا تاثیری برعملکرد سپاه پاسداران ندارد و حتی موجب تقویت آن نیز می شود.
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۵
وزیر خارجه آلمان: لغو برجام افزایش خطر جنگ را در پی دارد
زیگمار گابریل، وزیر خارجه آلمان می‌گوید که اگر آمریکا توافق هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵ را پایان دهد، احتمال خطر جنگ وجود دارد.
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۲
تحلیلگر BBC: آمریکا برای اولین بار در 60 سال اخیر منزوی شده
«اتفاقی که در این 20 ال اخیر افتاده، این است که اقدامات یک سویه آمریکا در منطقه، باعث شده که در عراق، یک دولت ساقط شود، در افغانستان وضع بهم بریزد و سوریه هم به همین وضعیت دچار بشود. در این خلایی که ایجاد شده است، تنها کشوری که در منطقه توانسته این جای خالی را پر بکند، ایران است. یعنی اگر واقع گرایانه ...
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۰
نامه رضاپهلوی به ترامپ: از مقابله آمریکا در برابر رژیم تروریستی ایران قدردانی می کنیم
«سخنان دیروز شما، که وضعیت ۸۰ میلیون ایرانی را تصدیق و تایید کرد و به درستی آنها را به عنوان قربانیان رده اول تنها تئوکراسی جهان نامبرد, گام مثبتی در جهت جذب بهترین و قوی ترین متفقین علیه رژیم آخوندی، که مردم با افتخار و شجاع ایران است، میباشد!»
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۱
اسپوتنیک: تروریست قلمداد کردن سپاه به ضرر آمریکا می باشد
بحث قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست تروریسم در دوره های مختلف روسای مختلف جمهوری ایالات متحده از زمان کلینتون تا به حال چندین بار مطرح شده اما هر بار آمریکایی ها مجبور شدند به دلیل خطراتی که ممکن است این تصمیم برای نیروهای آنها در منطقه به وجود آورد از این تصمیم عقب نشینی کردند.
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۴
رادیو زمانه: آمریکا سپاه را در «لیست سازمان های تروریستی» قرار نداده
در سخنرانی روز اکتبر ۱۳ /۲۱ مهر، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که به وزارت خزانه‌داری دستور داده که نهاد سپاه پاسداران را تحریم کند. هم‌زمان با سخنرانی ترامپ، بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا منتشر شد که جزئیات تحریم سپاه پاسداران را شرح می‌داد.
۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۱
استقبال اسراییل،‌عربستان و مجاهدین‌خلق از سخنرانی ترامپ علیه ایران
عربستان و اسرائیل و مجاهدین خلق تنها کشور و گروه اپوزیسیونی بودند که از سخنرانی ترامپ استقبال کردند. در مقابل رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، روسیه و رهبران آلمان، بریتانیا و فرانسه تعهد خود به برجام را بار دیگر بیان کردند.
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۱
منابع مالی مجاهدین خلق از کجا تامین می شوند؟
مترجم شخصی مسعود رجوی از حمایت نفتی صدام و سرمایه گذاری مجاهدین خلق در در سینماها، شرکت‌ها، هتل‌ها، شرکت‌های هواپیمایی و سهام شرکت‌های تجاری می گوید.
۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۷
گاف های آمدنیوز و VOA در پرونده سازی برای قوه قضاییه
بررسی سیر برنامه ریزی شده موضوعاتی که در چند هفته اخیر علیه قوه قضاییه در آمدنیوز و VOA منتشر شده، نشان دهنده زمینه سازی این دو رسانه، برای باورپذیری اتهامات وارده علیه اطرافیان صادق لاریجانی است؛ حال آنکه بررسی ساده اسناد ادعایی این دو رسانه، از گاف های مختلف و جعلی بودن آن حکایت دارد.
۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۸
مرگ‌بارترین حادثه تیراندازی در آمریکا؛ دست کم 50 کشته و 200 زخمی
یک هفته پس از ممانعت ترامپ برای ورود شهروندان 6 کشور مسلمان به آمریکا برای مدت نامعلوم، به بهانه جلوگیری از «عملیات تروریستی»، در حادثه تیراندازی یکی از ساکنان لاس وگاس، تا این لحظه 50 نفر کشته شده اند.