آرشيو خبر
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۰
کارشناس اسرائیلی رادیوفردا اختلاف بین کردهای ایران، ترکیه و سوریه با عراق را عمیق عنوان کرد
پس لرزه های پایان همه پرسی اقلیم کردستان عراق در حالی به گوش می رسد که بسیاری از تحلیلگران از جمله کارشناس اسرائیلی رادیوفردا از اختلافات عمیق بین اکراد در کشورهای منطقه می گویند.
۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۴
دویچه وله: پشتیبانی قوی سفیران کشورهای اروپایی در آمریکا از برجام
سفیران آلمان، بریتانیا و فرانسه در کنار نماینده رسمی اتحادیه اروپا از توافق هسته‌ای با ایران به طور کامل حمایت کردند. آنها توصیه کردند تا وقتی ایران به برجام پایبند است، آمریکا هم باید به آن احترام بگذارد.
۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۲
دیده بان حقوق بشر: تجاوز جنسی و کشتار مسلمانان میانمار جنایت علیه بشریت است
دیده‌بان حقوق بشر سه‌شنبه ۲۶ سپتامبر اعلام کرده که دولت میانمار در مقابله با اقلیت مسلمان میانمار مرتکب جنایت علیه بشریت شده. دیده‌بان حقوق بشر از شورای امنیت سازمان ملل یک بار دیگر خواست میانمار را تحت تحریم تسلیحاتی قرار دهد.
۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۷
چرا رضا‌‌پهلوی به حرکت تجزیه‌طلبانه کُردها در منطقه واکنش نمیدهد؟
وقتی که به صفحه رسمی رضا پهلوی در شبکه های اجتماعی نگاه می کنیم، حضور زنان سعودی در استادیوم، آغاز سال تحصیلی، سانحه اتوبوس و ... موضوعاتی هستند که رضا پهلوی در واکنش بیانیه صادر می کند، اما گویا زمزمه هایی که حفظ تمامیت ارضی ایران را تهدید می کنند، در حال حاضر دغدغه ایشان نیست.
۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۲
افشای اسناد همکاری آمریکا و داعش توسط روسیه + عکس
وزارت دفاع روسیه عکسهای هوایی از حضور آمریکا در مقر داعش در دیرالزور را منتشر نمود.
۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۱
فرمان جدید ترامپ: سفر ایرانیان به آمریکا ممنوع، حتی برای پناهجویان
دونالد ترامپ موانع و محدودیت‌های تازه‌ای را برای شهروندان هشت کشور که قصد سفر به ایالات متحده دارند در نظر گرفته‌است. ایران مانند فرمان پیشین در میان این کشورها است. کره شمالی و ونزوئلا نیز به فهرست افزوده شده‌اند.
۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۱
پس از همه‌پرسی کردستان‌عراق،BBC ساز جدایی بلوچ‌ها را کوک می‌کند
تحلیلگر BBC، با ادعای اینکه یکی از دلایل برگزاری همه پرسی در عراق، وجود «چند قومیتی» در عراق است، کشورهای مانند ایران، پاکستان و افغانستان را به دلیل حضور قومیت های مختلف، بی شباهت نداست و مدعی شد اگر همه پرسی کردستان زمینه استقلال را فراهم کند، موج های برخاسته از این امر» می تواند کشورهای پاکستان، ...
۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۴
اسیدپاشی در لندن 6 قربانی گرفت
دستکم شش نفر روز شنبه در لندن بر اثر حمله با اسید زخمی شدند. پلیس یک مظنون را دستگیر کرده و احتمال تروریستی بودن حمله را رد کرده است.
۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۷
حبس ۳۰۰ کودک فلسطینی در زندان‌های اسرائیل
نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها حاکی از افزایش بازداشت کودکان فلسطینی توسط نظامیان اسرائیل است.
۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۱
همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق در خارج از این کشور آغاز شد
دولت مرکزی عراق با برگزاری این همه پرسی مخالف است و آنرا برخلاف قانون اساسی کشور می داند.
۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۵
کارشناس رادیوفردا: همه پرسی کردستان ممکن است این نظام را سرکوبگر کند
کارشناس رادیوفردا در برنامه در این رسانه به سابقعپه این قبیل همه پرسیها اشاره کرده و گفته است که ممکن است نظام اقلیم کردستان بعد از استقلال نسبت به قبل سرکوبگر شود.
۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۷
درخواست ۴۵ چهره سیاسی و امنیتی آمریکا از ترامپ برای خروج از برجام
امضا کنندگان این نامه تاکید داشتند، چنین راهبری در قبال ایران می بایست شامل ائتلافی گسترده ازکشورهایی مانند اسرائیل و دیگر همپیمانان عرب آمریکا در خلیج فارس باشد.
۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۱
مشاور سابق اسحاق رابین: اسرائیل تعهد اخلاقی به کردها دارد
«اسرائیل بدون شک دوست است و می‌خواهد در تمام سطوح حاضر باشد. اسرائیل تعهدی اخلاقی نسبت به کردها دارد و هر چه در توان داشته باشد برای پشتیبانی از این ملت نوخیز خواهد کرد.»
۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۳
تجمع مجاهدین خلق در نیویورک همراه با حواشی هرساله
همانند سال های گذشته، حضور معترضان اجاره ای و غیر ایرانی (رنگین پوست) و همچنین تقسیم غذا در بین افراد حاضر در تجمع، از جمله حواشی تجمعات مجاهدین خلق است که هرساله تکرار می شود.
۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۸
بدنبال سخنرانی‌ ترامپ، درخواست رجوی برای‌ برسمیت شناختن مجاهدین
مریم رجوی، یکی از رهبران مجاهدین خلق نیز، در بیانیه ای، با استقبال از «نخستین گواهی یک رییس جمهور ایالات متحده درباره ضرورت تغییر در ایران»، از مقامات آمریکا خواست تا «شورای ملی مقاومت ایران» را به عنوان «تنها جایگزین دموکراتیک برای دیکتاتوری مذهبی و تروریستی» به‌رسمیت بشناسند.
۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۴
وزارت دفاع روسیه: آمریکایی ها برای ارتش سوریه ایجاد مزاحمت می کنند
سخنگوی وزارت دفاع روسیه، اعلام کرد که ارتش سوریه از سمت شمال که نیروهای آمریکایی و کردهای دموکراتیک سوریه، در آنجا حضور دارند، مورد حمله قرار گرفته است.
۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۱
محمدی: مردم ایران شاد باشند که وضعیت فلاکت بارشون از زبان ترامپ مطرح شد/ علیزاده: سخنرانی ترامپ را اپوزیسیون در دهانش گذاشته بود
در مقابل استقبال مجید محمدی، از اظهارات جنگ طلبانه ترامپ، علی علیزاده، تحلیلگر مستقل مقیم انگلیس، در واکنش به اظهارات ترامپ، سخنرانی او را تنظیم شده توسط «اپوزیسیون خائن» معرفی کرد و اظهار داشت: «توهین ترامپ به ملت ایران شرم‌آور بود. از آن شرم‌آورتر اینکه حرفهایش را کلمه به کلمه اپوزیسیون خائن ایرانی ...
۲۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۸
عربستان، ۸۵ درصد از زیرساخت‌های درمانی یمن را تخریب کرده است
وزیر خارجه یمن در نامه‌ای خطاب به کمیسر عالی حقوق بشر و رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل، از تخریب ۸۵ درصد از زیرساخت‌های درمانی این کشور به دست کشورهای ائتلاف متجاوز سعودی خبر داد.
۲۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۹
کارشناس اطلاعاتی از دلایل حمایت اسراییل از تشکیل کشور مستقل کردستان می گوید
«سال ها است که اسرائیل و لابی نیرومند آن در سراسر جهان در پی تجزیه و تضعیف کشورهای خاورمیانه بویژه ایران، ترکیه، عراق و سوریه می باشند، تا روزی که هیچ قدرت نظامی- سیاسی- اقتصادی و لاجرم مسلمانی! در برابر آنان نتواند عرض اندام کند و موجودیت همیشه بحرانی کشور اسرائیل را بخطر اندازد.»
۲۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۹
اسپوتنیک: باور کنیم که ایران برنده قطعی حج 96 شد!
این اولین باری بود که عربستان به دولتی برای حجاجش تضمین امنیت می داد و هنوز دولت دیگری چه قبل چه بعد از این توافق موفق به چنین توافقی با دولت پادشاهی سعودی نشده است.