آرشيو خبر
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۷
حبس ۳۰۰ کودک فلسطینی در زندان‌های اسرائیل
نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها حاکی از افزایش بازداشت کودکان فلسطینی توسط نظامیان اسرائیل است.
۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۱
همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق در خارج از این کشور آغاز شد
دولت مرکزی عراق با برگزاری این همه پرسی مخالف است و آنرا برخلاف قانون اساسی کشور می داند.
۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۵
کارشناس رادیوفردا: همه پرسی کردستان ممکن است این نظام را سرکوبگر کند
کارشناس رادیوفردا در برنامه در این رسانه به سابقعپه این قبیل همه پرسیها اشاره کرده و گفته است که ممکن است نظام اقلیم کردستان بعد از استقلال نسبت به قبل سرکوبگر شود.
۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۷
درخواست ۴۵ چهره سیاسی و امنیتی آمریکا از ترامپ برای خروج از برجام
امضا کنندگان این نامه تاکید داشتند، چنین راهبری در قبال ایران می بایست شامل ائتلافی گسترده ازکشورهایی مانند اسرائیل و دیگر همپیمانان عرب آمریکا در خلیج فارس باشد.
۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۱
مشاور سابق اسحاق رابین: اسرائیل تعهد اخلاقی به کردها دارد
«اسرائیل بدون شک دوست است و می‌خواهد در تمام سطوح حاضر باشد. اسرائیل تعهدی اخلاقی نسبت به کردها دارد و هر چه در توان داشته باشد برای پشتیبانی از این ملت نوخیز خواهد کرد.»
۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۳
تجمع مجاهدین خلق در نیویورک همراه با حواشی هرساله
همانند سال های گذشته، حضور معترضان اجاره ای و غیر ایرانی (رنگین پوست) و همچنین تقسیم غذا در بین افراد حاضر در تجمع، از جمله حواشی تجمعات مجاهدین خلق است که هرساله تکرار می شود.
۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۸
بدنبال سخنرانی‌ ترامپ، درخواست رجوی برای‌ برسمیت شناختن مجاهدین
مریم رجوی، یکی از رهبران مجاهدین خلق نیز، در بیانیه ای، با استقبال از «نخستین گواهی یک رییس جمهور ایالات متحده درباره ضرورت تغییر در ایران»، از مقامات آمریکا خواست تا «شورای ملی مقاومت ایران» را به عنوان «تنها جایگزین دموکراتیک برای دیکتاتوری مذهبی و تروریستی» به‌رسمیت بشناسند.
۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۴
وزارت دفاع روسیه: آمریکایی ها برای ارتش سوریه ایجاد مزاحمت می کنند
سخنگوی وزارت دفاع روسیه، اعلام کرد که ارتش سوریه از سمت شمال که نیروهای آمریکایی و کردهای دموکراتیک سوریه، در آنجا حضور دارند، مورد حمله قرار گرفته است.
۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۱
محمدی: مردم ایران شاد باشند که وضعیت فلاکت بارشون از زبان ترامپ مطرح شد/ علیزاده: سخنرانی ترامپ را اپوزیسیون در دهانش گذاشته بود
در مقابل استقبال مجید محمدی، از اظهارات جنگ طلبانه ترامپ، علی علیزاده، تحلیلگر مستقل مقیم انگلیس، در واکنش به اظهارات ترامپ، سخنرانی او را تنظیم شده توسط «اپوزیسیون خائن» معرفی کرد و اظهار داشت: «توهین ترامپ به ملت ایران شرم‌آور بود. از آن شرم‌آورتر اینکه حرفهایش را کلمه به کلمه اپوزیسیون خائن ایرانی ...
۲۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۸
عربستان، ۸۵ درصد از زیرساخت‌های درمانی یمن را تخریب کرده است
وزیر خارجه یمن در نامه‌ای خطاب به کمیسر عالی حقوق بشر و رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل، از تخریب ۸۵ درصد از زیرساخت‌های درمانی این کشور به دست کشورهای ائتلاف متجاوز سعودی خبر داد.
۲۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۹
کارشناس اطلاعاتی از دلایل حمایت اسراییل از تشکیل کشور مستقل کردستان می گوید
«سال ها است که اسرائیل و لابی نیرومند آن در سراسر جهان در پی تجزیه و تضعیف کشورهای خاورمیانه بویژه ایران، ترکیه، عراق و سوریه می باشند، تا روزی که هیچ قدرت نظامی- سیاسی- اقتصادی و لاجرم مسلمانی! در برابر آنان نتواند عرض اندام کند و موجودیت همیشه بحرانی کشور اسرائیل را بخطر اندازد.»
۲۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۹
اسپوتنیک: باور کنیم که ایران برنده قطعی حج 96 شد!
این اولین باری بود که عربستان به دولتی برای حجاجش تضمین امنیت می داد و هنوز دولت دیگری چه قبل چه بعد از این توافق موفق به چنین توافقی با دولت پادشاهی سعودی نشده است.
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۵
تحلیلگر اسراییلی: استقلال کردستان آری؛ برسمیت شناختن فلسطین نه
مئیر جاودانفر، تحلیلگر اسراییلی رسانه های فارسی زبان، در دفاع از تجزیه عراق و حمایت از کشور مستقل کردستان، در توییتر خود نوشت: «زنده باد کردستان. زنده باد ازادی. زجر و تبعیض زیر دست اعراب عراق بس. خدا پشت و پناه مردم کردستان عراق باشه.»
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۳
10 میلیون کودک یمنی نیازمند کمک‌های فوری
گزارش های صندوق کودکان سازمان ملل متحد یونیسف حاکی از آن است که از زمان شیوع وبا در ۲۷ آوریل گذشته تا روز یکشنبه گذشته ۱۵۰ هزار کودک یمنی زیر پنج سال به این بیماری مبتلا شده اند.
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۳
بررسی دلایل استعفای رضا پهلوی در رادیو فردا
«اینکه آقا رضا پهلوی در مقام این ریاست این شورا قرار گفتند، بخشی از آن به نظرم، متوجه این بود که اختلافات را کاهش بدهد که فکر نمی کنم تاثیر چندانی هم از ابتدا داشت، به همین دلیل آقای پهلوی تصمیم گرفتند از نقش ریاستی پایین بیایند و بیشتر هدایت کننده جریان باشند.»
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۳
کانال دوم اسرائیل: رئیس موساد رهبری تلاش‌ها برای لغو برجام را به عهده دارد
تلویزیون اسرائیل در گزارشی تصریح کرده رئیس سازمان جاسوسی موساد، رهبری تلاش‌های این رژیم برای لغو توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ را به عهده دارد.
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۹
بالا گرفتن تنش های نژادی در آمریکا پس از تبرئه پلیس نژادپرست و متهم به قتل
مرگ سیاهپوستان به دست پلیس در آمریکا به رویدادی روزمره تبدیل شده و تنش های نژادی که با تظاهرات ضد نژادپرستی همراه است نیز رو به گسترش دارد.
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۰
وعده سازمان ملل برای رفع آزار جنسی صلح بانان در عملیات های کمک رسانی
سازمان ملل متحد برای جلوگیری از آزار و بهره‌کشی جنسی صلح‌بانان این سازمان در زمان عملیات در مناطق بحران زده، توافقنامه‌ای تهیه کرده و قرار است آن را با رهبران کشورها به بحث بگذارد.
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۳
رضا پهلوی رسما از ریاست «شورای ملی ایران» کنار رفت
رضا پهلوی گفت «من با کناره گیری از تشکیلات شورا، بدون وابستگی به گروه خاصی، مستقلا می توانم نقش بهتری برای همراهی و نزدیکی گروه های سیاسی ایفا کنم».
۲۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۲
لندن و 4 حمله داعش در 6 ماه؛ BBC اما امنیت ایران را شکننده میداند
BBC فارسی، نیروهای امنیتی کشور متبوع خود را که ظرف مدت 6 ماه شاهد چهار عملیات تروریستی با سی کشته بوده را، مسلط بر اوضاع معرفی می کند و در مقابل نیروهای امنیتی ایران، که تاکنون فقط یک بار مورد حمله داعش قرار گرفته را ناکارآمد خطاب می کند.