آرشيو يادداشت
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۱۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۴
امنیت تاسیسات هسته ای ایران در آینه تکرار رسانه ها
بحث ایمنی تاسیسات هسته ای ایران بیشتر شبیه به یک موضوع تکراری برای برخی رسانه ها تبدیل شده است.
۱۰ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۰
نتایج سفر روحانی چقدر مهم است؟
حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران که به همراه هیئتی بزرگ از وزرا و مسئولان عالی‌رتبه دولتی و تجار ایرانی به پاکستان رفته بود، با نتایج قابل قبول در این برهه زمانی به ایران برگشت. با توجه به اینکه هجمه ای گسترده از طرف برخی رسانه های اروپایی برای زیر سوال بردن این سفر در جریان است لازم است به طور عمیق تر ...
۸ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۷
اتهام تروریسم سایبری متوجه کدام کشور است؟
بنابراین برچسب اتهام تروریسم سایبری پیش از اینکه متوجه ایران باشد، زیبنده خود آمریکا و متحد منطقه ایش است و فرافکنی که نشریه کثیر الانتشار تایم و وبسایت صدای آمریکا در حال انجام آن می باشند با هدفی خاص دنبال شده است.
۸ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۸
سفری با گسترش تنها روابط اقتصادی و یا امنیتی؟
ولی در این وضعیت پیچیده منطقه غرب آسیا که کوچکترین اقدامات دیپلماتیک سیاستمداران به مثابه تعیین نیتی برای یک اقدام تعبیر می شود، این سفر آقای روحانی حاوی یک پیام بزرگ برای عربستان و جبهه مورد حمایت آن کشور است.
۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۶
قتل دادستان آرژانتینی در هاله ای از ابهام
وبسایت صدای آمریکا با اتهام قتل دادستان پیشین به دولت وقت ایران سعی در متاثر کردن افکار عمومی را دارد.
۲۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۳
تخفیفی که
بنابراین در این بازار پر تلاطم مهمترین عامل بازدارنده برای رشد تولید نفت خام ایران تحریمها بود که پس از برجام این سد برداشته شده است.
۲۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۱
پیام محمد خاتمی برای اپوزیسیون مایوس کننده است
این برخورد آقای خاتمی پیام شکافنده ای به مخالفان و دشمنان نظام جمهوری اسلامی است که در مدت ۶ سال اخیر از هر اظهار نظر وی در جهت تضعیف نظام سود جستند.
۲۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۴۲
آمریکا به دنبال همزیستی دشمنانه قدرت ها در خاورمیانه
سیاست تحلیل قدرت نظامی و سیاسی در خاورمیانه توسط آمریکا در خاورمیانه در حال اجرا است. اکنون که روابط ایران و عربستان به سردی گراییده، اوباما خواستار تقسیم قدرت به صورت متوازن در خاورمیانه است. به محض نزدیکی روابط این دو قدرت بزرگ در منطقه سیاست آمریکا به سمت حمایت از یک طرف و تضعیف طرف مقابل خواهد رفت....
۲۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۲
بازی دوسر باخت اپوزیسیون در انتخابات زاهدان
بنابراین بازی دو سر باختی که آقای دوشوکی در بحث انتخابات زاهدان به آن پرداخته، یک سناریوی تکراری بیش نیست.
۲۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۰
آیا آزادی اینترنت در غرب واقعی است؟
بنابراین در گزارش خبرنگار بی بی سی این تردید و سوال به وجود می آید که آیا واقعاً هر جا صحبت از فیلترینگ و سانسورِ اینترنت باشد، نام ایران مطرح است؟
۲۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۷
چرا صدای آمریکا به گزارشات قابل تردیدِ رویترز استناد می کند؟
رویترز که ادعا کرده این گزارش محرمانه آژانس بین المللی انرژی اتمی را دیده است، نوشته که آژانس در تاریخ ۱۷ فوریه (۲۸ بهمن ماه) تایید کرده که ایران ۱۳۰.۹ تن "آب سنگین" دارد که از حد تعیین شده ۱۳۰ تن در توافق، بیشتر است.
۱۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۳
آیا بحران پناهجویان فقط مختص ایرانیان است؟
بنابراین شایسته است وبسایت بی بی سی فارسی به جای نشان دادن انگشت اتهام به سوی وزارت خارجه ایران به نقش بی بدیل آمریکا و ترکیه و برخی کشورهای اروپایی در شدت گرفتن این بحران اشاره کند.
۱۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۰
خروج بریتانیا از اتحادیه اروپایی چه قدر هزینه بر است؟
ظاهراً این اصل ماجرا نیست و درک دلایل اصلی، عمیق تر از این مخالفتهای انحرافی وبسایت بی بی سی باشد.
۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۵
بنابراین اتهام روزنامه انگلیسی در همان زمان برملا شد ولی حالا با گذشت چندین سال این بار نوبت به بی‌بی‌سی رسیده تا از همین حربه برای القای یک رابطه پنهانی ایران با طالبان، در ذهن مخاطبانش استفاده نماید در حالیکه این بار هم هیچ نشان و سندی که ثابت کند این مهمات ساخت ایران است، به دست نیامده.
۱۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۱۰
ناگفته‌هایی از درخواست سناتورهای مجلس امریکا برای سفر به ایران
همزمان با درخواست چند سناتور امریکایی برای حضور در ایران، وب‌سایت صدای امریکا این موضوع را در صدر اخبار خود قرار داد. اما نپرداختن به تناقض میان عنوانِ این درخواست و برنامه‌های سفر، از نکات مغفول در این گزارش شبکه‌ی فارسی زبان است که می‌تواند آن را نقضِ بی‌طرفی در این رسانه‌ی دولتی دانست.
۱۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۰
آیا دکترین
وبسایت بی بی سی فارسی با انتشار یادداشتی از شهیر شهیدثالث ، روزنامه نگار و تحلیلگر ، با عنوان "آیا دکترین 'غرب منهای آمریکا' موفق خواهد شد؟" نوشته که موضوع رابطه با آمریکا از همان ابتدا محل اختلاف دو طرف بوده و این مسئله نهایتا منجر به قطب ‌بندی سیاسی در کشور شد اما واقعیت امر مشکلات آمریکا در خاورمیانه ...
۱۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۶
استقلال از عراق، خواستِ واقعی اقلیم کردستان؟
در گزاره «کردها بزرگترین برنده تحولات منطقه هستند» ، محل تردید ندارد اما مساله نزدیک شدن کردها به ایجاد دولت مستقل کُردی ، کاملاً محل تردید و گمان است.
۱۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۲۸
رد شده‌هایی که دیده نمی‌شوند
عدم احراز صلاحیت سید حسن خمینی برای نامزدی مجلس خبرگان، همچنان در رسانه‌ها محل بحث و اظهارنظرهای مختلف است. موضوعی که به گفته برخی رسانه‌ها موجب به حاشیه رفتن رد صلاحیت دیگر نامزدهای نام‌آشنا شده است؛ اما آنچه در این میان قابل تأمل است، برخورد گزینشی با این موضوع است.
۱۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۱۵
وتوی نقض برجام وظیفه رییس جمهور آمریکا است
کنگره آمریکا اخیرا طرحی تصویب کرده که در صورت اجرایی شدن، جلوی رفع برخی تحریم ها که بواسطه برجام اجباری شده اند را خواهد گرفت. اوباما رییس جمهور فعلی آمریکا گفته نمی گذارد این مصوبه به قانون تبدیل شود. این درحالی است که تا پایان دوره ریاست جمهوری وی در آمریکا تنها ۸ ماه وقت باقی است. اما در آمریکا قانون ...
۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۴
آیا در گفتگوهای صلح سوریه خللی به وجود آمده؟
بنابراین عدم احراز صلاحیت نمایندگان جبهه مخالف دولت سوریه در ژنو که به تعبیر بی بی سی، نمایندگان واقعی نیستند، سخنی دور از ذهن است و این شبکه بایستی واقعیات این گفتگوها را به طور صریح بیان کند.