آرشيو خبر
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۴
پنج نکته درباره فرمان مهاجرتی بازنگری شده ترامپ
دولت دونالد ترامپ در صدد است تا فرمان جدید برای ممنوعیت ورود مهاجران و مسافران از هفت کشور مسلمان را بار دیگر و به شکلی بازبینی شده به اجرا درآورد تا شاید این بار بتواند در برابر چالش های قضایی آن را نجات دهد. خبرگزاری CNN اکنون در یک گزارش جالب و کوتاه، به پنج نکته اساسی در مورد فرمان جدید مهاجرتی ...
۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۹
تلاش ترامپ و کاخ سفید برای توجیه اشتباهش درباره سوئد
او طی این سخنرانی با اشاره به حملات مرگباری که طی سال گذشته در نقاط مختلف اروپا همچون فرانسه و بلژیک روی داده بود گفت: «فقط نگاه کنید ببینید دیشب در سوئد چه اتفاقی افتاده. چه کسی فکر می‌کرد در سوئد چنین چیزی روی دهد.»
۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۰
تعداد مخالفان ریاست جمهوری ترامپ در آمریکا از تعداد مخالفان بشار در سوریه بیشتر است
هزاران تن از تظاهرکنندگان آمریکایی در مراسم «روز رییس جمهور» به نشان دادن مخالفت خود علیه دونالد ترامپ پرداختند و شعاری تحت عنوان « او رییس‌ جمهور من نیست » سر دادند.
۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۳
نظر اکثر مخاطبان صدای آمریکا درباره موضوع حصر چیست؟
رسانه فارسی زبانی چون صدای آمریکا، که برای تاثیرگذاری در فضای جامعه، به صورت ضمنی و تلویحی در زمان های مناسبتی مختلف، حوادث سال 88 و موضوع حصر رهبران جنبش سبز را برای مخاطبانشان یادآور می شدند، در یک نظر سنجی از مخاطبان خود پرسید: «چرا حکومت از محاکمه آنها [سران جنبش سبز] خودداری می کند؟»
۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۸
مسیح علینژاد باز هم در شطرنج مات شد
گفته شده که درسا دو سال است خارج از ایران زندگی می کند و گویا در حال حاضر، قصدی هم برای بازگشت به ایران ندارد. نکته ای که بیش از هر چیز، مسیح علینژاد را یک بار دیگر در بازی شطرنج مات می کند.
۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۲۳
یورونیوز: انگلیس در اروپا و عربستان در غرب آسیا از بزرگترین خریداران جنگ افزارند
در اتحادیه اروپا، انگلیس با وجود کاهش ۲۲ درصدی میزان واردات سلاح، طی سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ میلادی همچنان بزرگترین واردکننده سلاح در این اتحادیه بوده است.
۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۰
اسرائیل بدون توجه به جنگ 33روزه بازهم حزب الله را تهدید کرد!
پشتیبانی کشورهای منطقه از اسرائیل تازگی ندارد. پیشتر دولت های عرب منطقه به جز سوریه از حمله نظامی رژیم اسرائیل به جنوب لبنان حمایت کرده بودند.
۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۴
سردبیر BBC از فضای «چشم و هم چشمی» و  «زیرآب زنی» در BBC گفت
در قسمتی از این برنامه، بهزاد بلور تاسیس تلویزیون فارسی BBC را سیاه ترین دوران زندگی اش یاد می کند که پس از آن «صدها فیلتر» برای تولید یک برنامه بوجود آمد و فضای BBC به سمت «چشم و هم چشمی» رفت.
۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۵
تحلیلگر BBC از پیام عجز و نگرانی اسراییل می گوید
حسن نصرالله، دبیر کل جنبش حزب‌الله لبنان که سخنان قبلی وی درباره مخازن آمونیاک حیفا، سران اسرائیل را به منتقل کردن آن به مکانی دیگر وادار کرده، در پنجشنبه گذشته، تأسیسات اتمی اسرائیل را فرصتی برای مقاومت دانست و از اسراییل خواست که بعد از مخازن حیفا، دیمونا را هم برچیند.
۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۶
ظریف در مصاحبه با BBC: سیاست آمریکا علیه ایران در 80 سال گذشته خصمانه بوده
«اینگونه نیست که از یک روابط دوستانه وارد روابطی خصمانه با آمریکا شده باشیم. سیاست آمریکا علیه ایران هیچگاه طی ۸۰ سال گذشته دوستانه نبوده بلکه همیشه خصمانه بوده است و ملت ما نشان دادند که واکنش مثبتی به خصومت نشان نخواهند داد.»
۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۸
عربستان و اسراییل در اقدامی هماهنگ: ایران عامل عدم ثبات منطقه
جبیر در بخش دیگری از سخنانش گفت: چرا ایران تنها کشوری است که تاکنون هدف حمله داعش و یا القاعده قرار نگرفته است؟
۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۲۹
گفتگوی وزرای خارجه روسیه و امریکا درباره ایران
وزیر خارجه روسیه گفته که باید تمام موانع همکاری های اقتصادی با ایران را از بین برد
۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۲
BBC: بررسی رابطه میان فوتبال و بیماری زوال عقل در یوفا
اخیرا نتایج تحقیقی منتشر شد که از رابطه احتمالی میان ضربات مدام سر با آسیب ذهنی بازیکنان فوتبال در دراز مدت خبر می‌داد. این تحقیق روی ۶ بازیکن فوتبال که به دلیل ضربات سرشان معروف هستند انجام شد، بازیکنانی که همگی بعدها به بیماری فراموشی مبتلا شدند.
۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۵
رادیو زمانه: محکومیت بازداشت‌شدگان پرونده پاسارگاد کاهش یافت
دادگاه تجدیدنظر در ارتباط با اجتماع و تبانی، همه متهمان را تبرئه و در حکم خود استناد کرده که این تجمع برخاسته از گاه‌شمار ملی بوده و هیچ گونه تبانی وجود نداشته است. در ارتباط با تبلیغ علیه نظام نیز مجازات حبس متهمان از یک سال به سه ماه کاهش یافت.
۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۶
موضوعی که برای رسانه های فارسی کشورهای عضو ناتو مهم است
«برای خبرنگاران فارسی رسانه های ناتو، هیچ کدام مهم نیست، نه کشتار شهروندان سوری به دست ارتش ترکیه، نه گروه های تحت امر پنتاگون، سیا، ریاض، قطر و ترکیه. زیرا نقش او برای تمرکز و فشار و توجه به ایران تعریف شده.»
۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۱
مناظره در رادیو فردا: نقش ایران در برقراری آتش بس سوریه
در برنامه «دیدگاه‌ها»ی رادیو فردا موضوع تحولات سوریه با حضور علی صدرزاده، تحلیل‌گر مسائل جهان عرب، علی علیزاده تحلیل‌گر مسائل سیاسی ایران و افشین شاهی، استاد مطالعات خاورمیانه در دانشگاه برادفورد بریتانیا به بحث و بررسی گذاشته شد.
۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۹
گزارشی از نشست امنیتی مونیخ | تکذیب دیدار وزرای خارجه ایران و آمریکا
واکنش رسانه های خبری دنیا به آن چگونه بوده؟ شبکه خبری بی بی سی فارسی در پی گزارش خبری خود ترامپ را یک خطر امنیتی برای جامعه جهانی خوانده که نشان داده اعتقاد چندانی نه به بلوک های سیاسی دنیا دارد و نه به سازمان های بین المللی.
۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۳
«مدافع حرم» انگلیسی، مایع افتخار BBC!
BBC در حالی با افنخار از حضور یکی از شهروندان انگلیسی در مبارزه با داعش، به ارائه گزارش می پردازد که این شبکه بارها حضور نظامیان ایران در جنگ سوریه را با ادعاهایی مانند «دستمزد بالا» و «اقامت دائم برای افغان ها» زیر سوال برده است.
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۹
امریکا کارشکنی کرد اما کمانداران مدال آوری کردند
برخلاف کارشکنی امریکا در عدم صدور ویزای به موقع برای تیم ایران، تیم ملی تیراندازی با تیروکمان ایران موفق شد در مسابقات جام جهانی امریکا چهار مدال در بخش ریکرو در رده جوانان و نوجوانان به دست آورد.
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۱
موگرینی: برجام ثبات‌زا است و باید پابرجا بماند
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دیدار با وزیر امور خارجه ایران بر لزوم ادامه اجرای توافق هسته‌ای تأکید کرد.