آرشيو خبر
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۸
طی هفته های اخیر، دومین حمله علیه مسلمانان در اروپا
در پی تیراندازی در خارج از یک مسجد در جنوب فرانسه هشت نفر مجروح شده اند.
۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۳
چامسکی از «حرکت شتابان آمریکا به سوی پرتگاه» می گوید
نوام چامسکی، تحلیلگر آمریکایی: موضع حزب جمهوری خواه بسیار تکان دهنده است و با شتاب به سوی پرتگاه می روند آیا واقعا سازمانی در تاریخ وجود داشته است که اینگونه خود را وقف نابود کردن حیات بشر کرده باشد؟
۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۲
تظاهرات در آمریکا برای برکناری ترامپ ادامه دارد
چندین تظاهرات در شهرهای بزرگ آمریکا، روز یکشنبه دوم ژوئیه، برای استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور برگزار می‌شود. درحالی که در آمریکا هیچ گاه روند استیضاح رئیس جمهور (impeachment) به فرجام خود نرسیده، بخشی از جامعه مدنی این کشور که مخالف ترامپ است، امیدوار است که او اولین رئیس جمهوری برکنارشده ...
۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۲
هشدار تحلیلگر رسانه های فارسی زبان، برای تهاجم فرهنگی غرب
«تهاجم فرهنگی یا نفوذ، به نام آزادیهای فردی یا حقوق اقلیت وارد میشود اما در عمل، مرزهای جغرافیایی ما را نشانه گرفته، تفرقه اقوام درون فلات ایران را نشانه گرفته، متحدان منطقه‌ای ما را هدف گرفته، اتحاد ما با مظلومان منطقه را نشانه گرفته، حق ساخت سلاحهای دفاعی ما را نشانه گرفته، در یک کلام «استقلال» ما ...
۱۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۱
تظاهرات ضدریاضتی لندن و تلاش کوربین برای برگزاری انتخابات جدید
رهبر اپوزیسیون بریتانیا در جمع تظاهرکنندگان پرشمار ضدریاضتی در لندن گفت که مصمم به اعمال فشار برای برگزاری انتخابات جدید است.
۱۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۸
اولین ترکش گزارش جنجالی وال استریت ژورنال درباره رادیو فردا
بعداز گزارش جنجالی پرتیراژترین روزنامه آمریکایی درباره عدم کارآمدی و ضعف سازمان رسانه ای دولتی BBG، خبرنگار رادیوفردا، محمدرضا یزدان‌پناه اخراج شد.
۱۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۱
ایران وایر: افغان ها، سیاهی لشکر گردهمایی سالانه مجاهدین خلق
برخی پناهندگان افغان ساکن اردوگاه پناهجویان در شهرهای بزرگ آلمان می گویند بدون آنکه چیز زیادی در مورد سازمان مجاهدین خلق بدانند، با بلیط رایگان و اقامت در هتل پنج ستاره که این سازمان برای آنها تدارک دیده، در همایش تازه این سازمان که دیروز در پاریس برگزار شد، شرکت کرده اند. مسئوولان برگزاری این گردهمایی ...
۱۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۳
چرا ولیعهد معزول عربستان در بازداشت خانگی به سر می‌برد؟
روزنامه گاردین در گزارشی اختصاصی نوشت محمد بن نایف، ولیعهد معزول عربستان در کاخش مجاور دریای سرخ محصور است.
۱۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۶
نشست مشترک  تروریست های ایرانی و سوری در پاریس
هدف از برگزاری چنین نشست هایی که یک طرف آن را سعودی ها و طرف دیگر را شورشیان سوری و مجاهدین خلق تشکیل می دهند، چیزی جز «سوریه» کردن ایران نیست.
۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۳
حمایت عربستان از تروریست‌ها اثبات شده است
سارا واگن کنشت رئیس فراکسیون حزب چپگرای آلمان در بوندستاگ از نقش زیانبار و مخرب عربستان سعودی در سوریه با ارائه کمک های مالی و تسلیحاتی به گروه های تروریستی انتقاد کرد.
۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۳
نامه 111 چهره ضدانقلاب به تیلرسون، در حمایت از تغییر نظام ایران
گروهی از چهره های اپوزیسیون خارج از کشور که در میان آنها افراد شناخته شده‏‌ نیز حضور دارند در نامه‎ای خطاب به رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا از اظهارات او درباره‏ «تغییر مسالمت آمیز رژیم ایران» حمایت کردند و خواستار عملی شدن برنامه‌هایی برای رسیدن به این هدف شدند.
۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۸
اخراج خبرنگار BBC فارسی از ترکیه
ژیار گل در سال های اخیر، تمرکز ویژه ای بر بازتاب گزارش های مربوط به گروه های شبهه نظامی تجزیه طلب کُرد در ایران، ترکیه، عراق و سوریه، از آنتن شبکه BBC فارسی داشته است.
۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۶
آزادی بیان گزینشی، وقتی اپوزیسیون BBC را مجبور به موضع گیری می کند
در حالیکه چهره ها و رسانه های اپوزیسیون با ادعای نقض آزادی بیان در ایران، جمهوری اسلامی را در مجامع بین المللی تحت فشار قرار می دهند، اما مواضع سیاسی یک تحلیلگر خارج نشین را برنمی تابند.
۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۴
حملۀ سایبری در سطح جهانی: مؤسسات اروپایی، روس و آمریکایی آلوده شده‌اند
حملۀ سایبری گسترده‌ای که از اوکراین و روسیه آغاز شد به کشورهای دیگر سرایت کرد. چند شرکت بزرگ اروپایی غربی تاکنون آلوده شده‌اند. همچنین نخستین علائم ابتلا به ویروس در ایالات متحد آمریکا مشاهده شده است.
۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۵
جروزالم‌پست: چگونه روسیه را از اتحاد با ایران دور کنیم؟
«روس‌ها و ایرانی‌ها منافع مشترک زیادی دارند. در گذشته بین آنها تنش بوده است، اما نقاط اشتراکشان بیشتر از تنش‌هاست. هر دو کشور حامیان اصلی رژیم اسد هستند و هر دو در جنگ علیه گروه‌های تروریستی حضور دارند. ممکن است آنها با هم اختلافاتی داشته باشند، اما سعی می‌کنند بر آنها غلبه کنند و چیزی فراتر از این ...
۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۹
مستمری ملکه بریتانیا به 82 میلیون پوند می رسد
مخالفان نظام سلطنتی بریتانیا معتقدند هزینه واقعی خاندان سلطنتی برای مالیات دهندگان بریتانیایی صدها میلیون پوند است زیرا مخارج مربوط به تامین امنیت آنها بویژه در سفرها اغلب در هزینه سالانه محاسبه نمی شود.
۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۶
صدای آمریکا به نقل از سناتور آمریکایی: سیاست آمریکا باید تغییر رژیم در ایران باشد
تام کاتن سناتور جمهوری‌خواه از ايالت آرکانزاس گفت که سیاست خارجی آمریکا در قبال ایران باید بر اساس تغییر رژیم باشد.
۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۹
تظاهرات لندنی‌ها علیه خشونت پلیس
تظاهرات معترضان به خشونت پلیس در انگلیس با درگیری تظاهرات کنندگان و مأموران امنیتی این کشور همراه بود.
۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۰
مقاله ایران هراسانه VOA: جهان از موشک های جمهوری اسلامی می ترسد
پس از حمله موشکی ایران علیه داعش، برخی از رسانه های فارسی زبان، بدون اشاره به مبارزه ایران علیه گروه های تروریستی در منطقه، به ایران هراسی جهانی روی آورده اند.
۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۳
اسپوتنیک: جوک جدید عربستان در مورد ایران
اسپوتنیک در پایان نتیجه گرفته که با این شرایط شاید بتوان گفت اظهارات مقامات عربستانی حال چه این اظهارات جدید چه اظهارات قبلی آنها در مورد تهدید ایران برای عربستان یک جوک بیشتر نباشد و آخرین تهدیدی که عربستان سعودی با آن مواجه است تهدید ایران به حساب می آید.