آرشيو يادداشت
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۲۶
تاثیر دعوت رهبر انقلاب از ضد انقلاب در تحلیل نتیجه انتخابات
این ستون در تلاش است تا اولاً بدون جانبداری و ثانیاً با رویکرد استنادی (فکت‌محور) آنچه را bbc بدون ارائه سند قطعی و صرفاً در پی تحلیل، گمانه‌زنی یا کنارهم نهادن "قرائن" به جای اسناد به مخاطب ارائه می‌کند، واکاوی نماید.
۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۵
BBC: در 30 سال گذشته، هیچ اصولگرایی به ریاست جمهوری نرسیده
بی بی سی فارسی در یادداشتی مدعی شد که ظرف حدودا ۳۰ سال گذشته اصولا هیچ رئیس جمهوری با طرح گفتمان اصولگرایی به پیروزی نرسیده است.
۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۷
کاشت باد در عربستان، درو کردن طوفان در منچستر
به گفته BBC، داعش مسئولیت بمب‌گذاری منچستر را به عهده گرفته و اعلام کرده که یکی از سربازان خلافت این کار را در تجمع صلیبیون انجام داده است.
۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۹
دیوارکشی ترکیه در مرزهایش با ایران؛ استقبال ایران و حیرت رسانه ها
بسیاری از رسانه های فارسی زبان خارج از کشور منتظر واکنش تند ایران بودند اما استقبال ایران از طرح ترکیه باعث حیرت آنان شد. اکثر رسانه های فارسی زبان خارج از کشور، از جمله BBC فارسی، رادیو زمانه و رادیو فردا، با تیتر کردن استقبال ایران از تصمیم ترکیه برای کشیدن دیوار در مرزهایش با ایران نشان دادند که ...
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۵
برای BBC پیروزی کدام نامزد در انتخابات فرانسه مهمتر است؟
نکته جالب و خبر بد برای BBC و دولت انگلیس اینکه مارین لوپن از برخی مواضع ضد اروپایی خود عقب نشینی کرده است.
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۵
نقدی بر واکنش شتاب زده تحلیلگر BBC
شب گذشته حماس با انتشار سند 42 بندی، ایجاد کشور موقت فلسطینی در مرزهای ۱۹۶۷ را بدون به رسمیت شناختن حق موجودیت "اسرائیل" پذیرفته است
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۰
نقدی بر تحلیل BBC بر بیانات رهبری در دیدار اخیر با کارگران ایرانی
بی بی سی فارسی در یادداشتی که به تحلیل بیانات اخیر رهبر ایران در دیدار با کارگران ایرانی پرداخته و مدعی شده که رهبری در انتخابات به صورت بی طرف عمل نمی کند.
۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۰
تصویری که BBC فارسی از حمله اسرائیل به پایتخت سوریه منتشر کرده
«ارتش سوریه به تلافی حملات رژیم اسرائیل به خاک این کشور، انبار جنگ افزارهای اهدایی امریکا به اسرائیل را منهدم کرد.»
۳۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۱
منبع خبری VOA درباره سلاح های شیمیایی در سوریه مشخص شد
پس از آنکه شبکه «من و تو» در حمایت از رژیم اسرائیل، حادثه تروریستی حمله به اتوبوس حامل ساکنان شهرک های فوعه و کفریا را که باعث کشته شدن بیش از 100 نفر از مردم سوریه شد، نادیده گرفت و انتقال ساکنان این منطقه تحت محاصره را به زیان اسرائیل دانست، اکنون صدای امریکا نیز به حمایت از این رژیم در برابر دولت ...
۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۱
پیام پدر و مادر بمب ها: برای امنیت باید بمب ساخت؛ بزرگ و بزرگ و بزرگتر
یک کشور یا باید یتیم باشد یا این که مادر یا پدر همه بمب ها را در اختیار داشته باشد.
۲۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۱
شبکه من و تو علت بی توجهی به کشتار مردم فوعه و کفریا را لو داد
به راستی چه عاملی سبب شده رسانه هایی مانند BBC بر سر حیثیت رسانه ای خود در ماجرای کشتار تروریستی مردم فوعه و کفریا دست به قمار بزنند؟ این پرسشی است که شبکه «من و تو»، ناخواسته، پاسخ آن را لو داده است.
۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۵
رییس جمهور پیشین افغانستان رنگ از حنای BBC بر دستان مادر بمب ها برد
BBC فارسی در تحلیل خود، درباره استفاده ارتش امریکا از بزرگترین بمب ساخت امریکا، آورد که دونالد ترامپ در جنگ علیه گروه‌هایی که منافع امریکا و دولت‌های مورد حمایت آن را تهدید می‌کنند، رفتار دو دلانه نخواهد داشت و این نکته، مهمترین پیام اقدام ارتش امریکا در پرتاب مادر همه بمب ها در افغانستان است. اما گفته ...
۲۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۱
آیا BBC نگران جنایت تروریست ها علیه ساکنان فوعه و کفریا می شود؟
با وقوع فاجعه انفجار در نزدیکی اتوبوس های حامل مردم فوعه و کفریا در سوریه 100 نفر کشته و 500 نفر زخمی شدند. اما خبری مخابره نشد، تا حتی کسی خواستار تحقیقاتی در این زمینه و یافتن عاملان آن گردد. هیچ حمله ای از سوی امریکا هم در کار نخواهد بود.
۲۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۰
چرا BBC از مادر همه بمب ها گفت اما از پدر همه بمب ها، نه؟
رسانه ها نیز خبر مربوط به هر دو بمب را پوشش دادند اما BBC تنها به بمب امریکایی پرداخت و پرتاب بمب امریکایی را تحلیل کرد. سوال اینجاست که چرا BBC به بمب روسی نپرداخته است؟
۲۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۶
تحلیل BBC از ثبت نام احمدی نژاد برای انتخابات 96
BBC برای هر دو سوی ماجرا برنامه رسانه ای دارد. انتخابات 96؛ با آقای احمدی نژاد یا بی آقای احمدی نژاد. در انتخابات با آقای احمدی نژاد، فعالیت رسانه ای بر روی تقابل محمود احمدی نژاد با رهبر ایران را داغ می کند و در انتخابات بدون آقای احمدی نژاد، افزایش هزینه برای رهبری ایران و دستگاه های نظارتی در انتخابات....
۲۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۳۵
تمدید تحریم های حقوق بشری علیه ایران همزمان با کاهش اعدام ها
در اقدامی متفاوت و برخلاف کاهش آمار اعدام ها در ایران، خبرگزاری رویترز روز سه‌شنبه ۲۲ فروردین خبر داد که اتحادیه اروپا تحریم‌های حقوق بشری علیه ایران را به مدت یک‌سال دیگر تمدید کرده است.
۲۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۴
آیا BBC درباره حادثه شیمیایی سوریه به ما دروغ می گوید؟
صحنه‌های بسیار فجیعی که از بمباران شیمیایی این شهر و قربانیان فیلمبرداری شده چنان طبیعی است که کوچکترین شک و شبهه‌ای برای هیچ بیننده‌ای برجا نمی‌گذارد. در بخشی از این فیلم شماری از قربانیان با بدنی پوشیده از سوختگی‌ها و زخم‌های ناشی از اصابت ماده شیمیایی ناپالم و در حالی که با مرگ دست به گریبان هستند،...
۲۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۵
هفت دلیل برای تشکیل کمیته حقیقت یاب حادثه شیمیایی در سوریه
برخی منابع از احتمال قاچاق ماده کلر از ترکیه به ریف شمالی ادلب گفته اند. از این رو لازم است تا بررسی و پیگیری این حادثه، و بدون توجه به جنجال های برخی کشورهای منطقه در حمایت از دخالت نظامی علیه سوریه، عاملان حادثه شناسایی و مجازات گردند تا از وقوع مجدد چنین حوادثی جلوگیری گردد.
۱۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۹
متر و معیار دولت انگلیس در واکنش به حوادث مشابه در خاورمیانه
بررسی میان واکنش دولت انگلیس به ماجرای حمله جنگنده های ائتلاف سعودی به یک مراسم سوگواری در یمن و همچنین حادثه انتشار گازهای شیمیایی در سوریه و در پی آن بمباران یک پایگاه نظامی سوری از سوی امریکا استانداردهای متناقض سیاست خارجه دولت انگلیس در برابر حوادث مشابه در خاورمیانه را نشان می دهد.
۱۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۸
سخنان احمدی‌نژاد در خوزستان، بار دیگر زیر ذره‌بین BBC
این ستون در تلاش است تا اولاً بدون جانبداری و ثانیاً با رویکرد استنادی (فکت‌محور) آنچه را bbc بدون ارائه سند قطعی و صرفاً در پی تحلیل، گمانه‌زنی یا کنارهم نهادن "قرائن" به جای اسناد به مخاطب ارائه می‌کند، واکاوی نماید.