آرشيو يادداشت
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۹
چرایی تعطیلی اخیر تلویزیونهای لس آنجلسی
بسته شدن اخیر درب دو تلویزیون لس آنجلسی، موجب شده است که بسیاری از فارسی زبانان، ریشه این تعطیلی را در اختلافات اپوزیسیون و عملکرد ضعیف این رسانه ها در جذب مخاطب بدانند.
۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۴
رضا پهلوی به سینما رکس رفت؛ گوزن ها را ندید و اشی مشی را نشنید؟
رضا پهلوی در سالروز کودتای 28 مرداد، به سینما رکس آبادان رفت؛ اما آیا او نه «گوزن ها» را دیده و نه «گنجشکک اشی مشی» را شنیده است؟
۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۸
تمجید رضا پهلوی از شاپور بختیار و چند سوال مهم از او
شاپور بختیار در مصاحبه با «تاریخ شفاهی» دانشگاه هاروارد، علت شکست نهضت مقاومت ملی پس از سقوط دولت دکتر محمد مصدق را «حکومت فاشیستی شاه» دانسته است. رضا پهلوی نیز شاپور بختیار را یک «رادمرد مبارز و عاشق ايران» معرفی کرده که «در جنگ دوم جهانى با فاشيسم هيتلرى جنگيده بود.»
۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۳
غلامرضا تختی در برابر محمدرضا شاه؛ بدون تعظیم
رفتاری که حکومت پهلوی در برابر غلامرضا تختی، قهرمان المپیکی کشتی ایران، داشته، نشان می دهد که در حکومت پهلوی، سیاست به شدت در ورزش دخالت داشته است.
۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۸
پرسش از BBC: مگر حقوق بشر مهم است؟
بیایید پیش از بحث بیشتر، قبول کنیم که BBC درست می گوید.
۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۳
اخم تند VOA در برابر جوانگرایی در دولت و پاسخ محمدعلی ابطحی
صدای امریکا با برجسته ساختن حضور محمدجواد آذری جهرمی در دوره ای در معاونت فنی وزارت اطلاعات، تلاش کرد او را چهره ای امنیتی معرفی کند در حالی که آقای آذری جهرمی با حضور موفق در رده مدیریت اجرایی بخش ارتباطات ایران، یکی از مدافعان جدی افزایش سرعت و کیفیت اینترنت و همچنین کارآفرینی های این حوزه و از منتقدان ...
۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۳
اعتراض دانشجویان استرالیایی به وضعیت آزارهای جنسی در دانشگاه ها
اگر تا پیش از این، فعالان اجتماعی از مهمترین مشکل در وقوع آزارهای جنسی را ناشی از کمبود آموزش در سنین کودکی می دانستند، اما گزارش اخیر کمیسیون حقوق بشر استرالیا نشان داد که این آسیب، دامنگیر دانشجویان و دانشگاه ها نیز شده است.
۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۸
ترامپ علیه ترنس ها؛ اما کک کسی را نگزید
به سبک عباس جدیدی، عضو فعلی شورای شهر تهران و قهرمان سابق کشتی، اگر می خواستیم درباره این رویه رسانه ها اظهارنظری کنیم باید می پرسیدیم مگر دونالد ترامپ از مادر عقدی است اما بقیه از ننه صیغه ای هستند؟
۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۷
عبدالرضا نیک بین رودسری معرف به عبدی نیک بین یکی از سه عضو اصلی و موسس سازمان مجاهدین خلق
بر طبق روایت کنونی سازمان مجاهدین خلق که در بیانیه ۱۲ ماده ای سازمان توسط مسعود رجوی در سال ۱۳۵۵ تنظیم شده، سازمان مجاهدین توسط محمد حنیف نژاد، سعید محسن و اصغر بدیع زادگان در سال ۱۳۴۴ بنیاد نهاده شده اما چنانکه BBC هم بر آن تاکید دارد، واقعیت این است که گرچه در میان افراد گفته شده، محمد حنیف نژاد و ...
۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۶
پرتاب ماهواره بر سیمرغ و سوالی که BBC به آن پاسخ نداده
کشوری که سال به سال مشغول رکورد زدن در مصرف انواع سوخت است و دولتش هر سال پیام صادر می کند که کمتر مصرف کنید، چرا نباید برای تولید انرژی صنعت هسته ای داشته باشد؟ چرا نباید برای تحقیقات علمی خود ماهواره داشته باشد؟
۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۹
بن بست BBC؛ دفاع از زندانی یا سوگواری برای بنیتا
بن بست این رسانه همین جا است؛ وقتی از یک سو، در سیاسی ترین وجه دم از حقوق بشر می زنند و خواستار حذف مجازات اعدام و تخفیف دهی به محکومان و زندانیان می شوند و از سوی دیگر، برای دخترکان مقتول شهر سوگواری می کنند تا قصورشان دیده نشود که پیش از این چه می گفتند و چه می خواستند.
۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۳
ایران و امریکا؛ شطرنج با زنگی مست تا ماه اکتبر
او مدام قیافه زنگی مستی را به خود می گیرد که تفنگ در دست، هدف خاصی را نشانه گرفته، انگشتش را روی ماشه گذاشته و فریاد می زند که می خواهد ماشه را بچکاند.
۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۵
معمای اخلاقی آزاده نامداری و حکم مسعود بهنود و مهدی پرپنچی
مسعود بهنود و مهدی پرپنچی، از کارمندان شبکه BBC فارسی، در دسته دوم قرار می گیرند. هر دو معتقدند که عکس گرفتن از این مجری زن و انتشار آن، عملی اخلاقی است. مهدی پرپنچی حتی این کار را خبرنگاری می داند. اما آیا این مساله به همین سادگی قابل حل است؟
۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۳
دیدار حسن روحانی، رییس جمهور ایران، با فرماندهان سپاه پاسداران
پرسش اصلی این بود که چرا BBC دلشاد امامی، خانم فیزیوتراپیست فعال در توئیتر، را در یک مناظره سیاسی در برابر مجید محمدی، جامعه شناس، استاد سابق دانشگاه و فعال سیاسی مخالف ایران و یک پای ثابت کارشناسان مهمان BBC و VOA، آن هم در موضوع تحریم های امریکا علیه ایران قرار داده است؟
۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۷
BBC، انتصاب سرپرست دانشگاه آزاد و تناقض در تحلیل
آشکارا مشخص است که تحلیل BBC و شخص جمشید برزگر، تحلیلگر این شبکه، در راستای بهره برداری سیاسی-رسانه ای از خبر انتصاب فرهاد رهبر به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد تنظیم شده و سردبیران شبکه متوجه این مغالطه آشکار تحلیلگر و تناقض واضح در نحوه استدلال بوده اند
۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۵
روزهای پایانی VOA فرا رسیده؟
VOA شبیه BBC نشد، اما دیگر VOA هم نیست.
۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۳
«تقابل دولت و سپاه» و ترفند گل یا پوچ لیوانی دولت ایران
به نظر می رسد دولت ایران در حال پیشبرد استراتژی گل یا پوچ لیوانی است. در این بازی، آنقدر لیوان ها جا به جا می شوند تا مشخص نگردد کدام یک گل یا کدام یک پوچ است.
۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۸
تعریف و تمجید BBC از خندوانه و ماه عسل
بی بی سی فارسی نوشت که برنامه‌های تلویزیونی مانند ماه عسل و خندوانه، در حوزه معضلات اجتماعی، به خوبی بیننده‌هایشان را به مخاطبان فعال تبدیل کرده اند.
۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۸
دیدار پاتریک پویانه، مدیر عامل توتال، بعد از امضای قرارداد با حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران
تنظیم زمانی این همایش نیز جالب توجه بود. بلافاصله پس از دیدار محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، از فرانسه و قبل از بسته شدن قراردادهای تجاری وسیع میان دو کشور ایران و فرانسه. اما آنچه در پس این تبلیغات رخ نمود، ناکامی دیگر بار تروریست های مجاهدین خلق بود.
۱۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۸
حضور سران قوا در همایش قوه قضائیه و تقابل رسانه ای تفرقه اندازان
توجه به مساله حقوق بشر نیز در سخنان رییس جمهور ایران به یکی از حاشیه های رسانه های برون مرزی تبدیل شد اما جالب تر آنکه رسانه ها در خبررسانی در این باره، در تقابل با هم قرار گرفتند.