آرشيو خبر
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۳
BBC: شروط عربستان سعودى برای قطر، سنگ بزرگی است به نشانه نزدن
در یادداشت BBC آمده، خواسته‌هایی که از قطر مطرح شده، سنگ بزرگی باشد به نشانه نزدن، چه بسا کشوری که در جنگی تمام عیار شکست خورده باشد هم بعید است به پذیرش چنین خواسته‌های آمرانه‌ای تن در دهد.
۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۴
VOA: معامله جدید ایران با ایرباس فشار بر ترامپ را افزایش می دهد
صدای امریکا در انعکاس یادداشتی از ریک گلدستون که در نیویورک تایمز منتشر شده، نوشت که معامله جدید ایران برای جت های ایرباس فشار بر دونالد ترامپ را افزایش می دهد.
۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۲
رادیو زمانه: روسیه تلگرام را تهدید به مسدودسازی کرد
الکساندر ژاروف، رئیس سازمان نظارت بر ارتباطات روسیه جمعه، ۲۳ ژوئن در نامه‌ای تلگرام را به نقض قوانین این کشور متهم کرد.
۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۲
رادیو فردا: ترکیه نظریه تکامل را از برنامه‌های درسی مدارس حذف می‌کند
نعمان قورتولموش، معاون نخست‌وزیر ترکیه، اوایل سال جاری گفته بود که نظریه داروین که شکل اولیه آن برای نخستین بار در قرن نوزدهم منتشر شد، «کهنه و پوسیده» است و لازم نیست تدریس شود.
۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۹
سازمان بهداشت جهانی: یمن با بدترین همه‌گیری وبا در جهان روبه‌رو شده‌است
سازمان بهداشت جهانی، از نهادهای تخصصی سازمان ملل در زمینه بهداشت، در بیانیه‌ تازه‌ای که منتشر کرده می‌گوید، کشور بحران‌زده‌ی یمن «با بدترین همه‌گیری وبا در جهان روبه‌رو شده‌است».
۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۱
احتمال وجود زندان های مخفی آمریکا در یمن بیشتر شد
سناتورهای آمریکایی جمعه، ۲۳ ژوئن از جیم ماتیس، وزیر دفاع آمریکا درباره گزارش‌های منتشرشده راجع به شکنجه در زندان‌های مخفی یمن سوال کردند و از او خواستند تا درباره هرگونه نقش ایالات متحده در این شکنجه‌ها تحقیق کند.
۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۲
رهبر بلوک چپ اتحادیه صهیونیستی: دولت اسرائیل به یک رژیم فاشیستی تبدیل می شود
رهبر بلوک چپ میانه «اتحادیه صهیونیستی» اسرائیل اعلام کرد که دولت کشورش کم کم به یک رژیم فاشیستی گرایش می یابد و ذکر نام این کشور در میان سایر کشورهای دموکراتیک در آینده دشوار است.
۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۲
وقتی VOA با اصرار بر استقلال کردستان عراق، درپی تجزیه ایران است
«با متحد شدن کردهای سوریه و عراق برای تشکیل یک کشور مستقل، احتمال بروز قیام آذری ها، بلوچ ها، کردها و عرب های اهوازی و سقوط رژیم جمهوری اسلامی از درون تقویت می شود».
۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۵
اسپوتنیک: بازداشت خانگی ولیعهد برکنار شده عربستان
بعد به او گفت «به آن اتاق برو و با محمد بن سلمان بیعت کن.» زمانی که محمد بن نایف با او بیعت کرد و ویدیو را گرفتند بن نایف را تحت بازداشت خانگی قرار دارند و کسی نمی‌داند او کجاست.
۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۰
هافینگتون پست: بلندپروازهای ابلهانه عربستان سعودی
هافینگتون پست با اشاره به اقدام پادشاه عربستان در شکستن قاعده دیرینه آل سعود در تعیین جانشین برای پادشاه نوشت: سلمان بن عبدالعزیز به محض رسیدن به پادشاهی عربستان سعودی تصمیمی گرفت که ارکان آل سعود را متزلزل کرد و بلندپروازیهای ابلهانه ممکن است عربستان را وارد درگیریهای دیگری در منطقه کند.
۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۱
ستایش افراطی‌های انگلیس از حمله به مسلمانان
روزنامه ایندی‌پندنت در لندن روز چهارشنبه گزارش کرده است که افراطی‌های دست راستی در بریتانیا از حمله یک نژادپرست با کامیون به نمازگزاران مسلمان در مسجد فینزبری پارک ستایش کرده‌اند.
۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۵
کارشناسان اسرائیلی: ولیعهد جدید سعودی یک بشارت خوب برای اسرائیل
با تحولات روزهای اخیر در عربستان سعودی و منصوب شدن محمد بن سلمان پسر پادشاه کنونی سعودی به ولایتعهدی عربستان، کارشناسان اسرائیلی در رسانه‌های این کشور، به تحلیل این رخداد پرداخته و یکی از برجسته‌ترینِ این کارشناسان، این تحول را برای اسرائیل «یک بشارت خوب» توصیف کرده است.
۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۸
«اگر مجاهدین خلق نبود، تحریم های ضدایرانی آمریکا شکل نمی گرفت»
«نمی‌خواهم در مورد سهم خودمان صحبت کنم، چرا که فکر می‌کنم هر کسی که بی طرف قضایا را دنبال می‌کند، از روز اول تا امروز، نقش بارز «مقاومت ایران»، مشخصا «مجاهدین خلق» و شبکه داخلی ما را در شکل دادن یک مجموعه تحریم‌ها می‌بیند. اگر افشاگری «مجاهدین خلق» نبود، اصلا بازدیدهای آژانس بین‌المللی اتمی و قطعنامه‌های ...
۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۷
VOA: بعد از سال های تکذیب، اسراییل از نقش خود در جنگ سوریه می گوید
پس از چند سال تکذیب، اسرائیل اکنون تائید می کند که در جنگ سوریه دخالت هایی دارد و مدعی است این کار را برای تامین امنیت خویش و نه به هدف تاثیرگذاری بر مسیر سیاسی در آن کشور انجام می دهد.
۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۴
VOA: حمله موشکی سپاه به داعش در سوریه معادلات منطقه را برهم زد
به نوشته VOA، با این اقدام، سپاه پاسداران عملا به یک ابرقدرت موشکی منطقه ای مبدل می شود و تغییر برخی معادلات را ضروری می سازد.
۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۷
با واکنش شدید روسیه استرالیا کنار کشید / واکنش خبرنگار BBC به حمله امریکا به جنگنده سوری
وزارت دفاع روسیه گفته که هواپیماهای ائتلاف امریکا در غرب رود فرات را اهداف مشروع نظامی تلقی کرده و سیستم دفاع ضدهوایی و هواپیماهای نظامی روسی آنها را ردگیری خواهد کرد.
۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۷
بارکلیز یکی از چهار بانک عمده انگلیس است
قطر بزرگترین سهامدار بارکلیز، حدود ۶ درصد سهام آن را در اختیار دارد. از این رو ممکن است این ماجرا با تقابل جدید کشورهای حامی عربستان سعودی علیه قطر بی ارتباط نباشد.
۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۵
هشدار سناتور آمریکایی: آمریکا در خاورمیانه به سوی جنگ می‌رود
سناتور دموکرات، کریس مورفی (Chris Murphy) می‌گوید ایالات متحده آمریکا به سوی یک جنگ با روسیه و ایران در سوریه گام برمی‌دارد.
۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۸
جمهوریخواهان مجلس نمایندگان به مصوبه تحریم ایران و روسیه ایراد قانون اساسی گرفتند
رهبران حزب جمهوریخواه در مجلس نمایندگان می‌گویند طرح تحریم‌‌های روسیه و ایران که در سنا به‌ تصویب رسیده است با قانون اساسی آمریکا مغایرت دارد و به‌همین دلیل رای‌گیری درباره آن احتمالا به تاخیر خواهد افتاد.
۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۸
حمله رادیو فردا به شریعتی: ایدئولوگ ترور و سرکوب
«هیچ کس مثل وی نظام سانسور، گزینش، دشمنی با غرب و لیبرالیسم سیاسی و اقتصادی، نفی حاکمیت قانون، نفی چرخش نخبگان، نفی آزادی‌های فرهنگی و هنری، تمرکزگرایی دولتی و دولت محوری، نظام چویان و رمه‌ای، دخالت در زندگی خصوصی، مرگ باوری، اقتدارگرایی و سرکوب هر روزه و همه جانبه را اسلامیزه نکرده است».